Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2011, 19:00   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od dejong Pokaži Post
Izvinjavam se sto ozivljavam ovu 4 godine staru temu al bolje i da je ozivim nego da otvaram novu.
Tema jeste stara 4 godine ali je danas aktuelnija nego ikad.

@dejong

Nema nista od toga i jedini put je da konvertujes te Korgove samplove i programe preko Awave ali ti ne bih bas savjetovao da se s time zamajavas jer svi ti softver sampleri imaju vec svoje contente koji su vrlo kvalitetni i mnogo kvalitetniji od Korgovih sounda.
A za ostale koji su ucestvovali u ovoj temi: i dan danas su i Kontakt (pogotovo najnovija verzija 5) i Emulator X3 daleko od konkurencije ako je u pitanju Live rad sa samplerima. Svi ostali imaju velike deficite i prakticno su neupotrebljivi u ozbiljnijem radu. Od Program Change funkcije, pa preko obrade sounda i efekata, do efikasnosti u Live radu ova dva samplera su jedini koji nemaju ogranicenja, bar ne onih koja bi za nas bila hendikep. Jedini preduslov je da kompjuter ispunjava zahtjeve... a njih nije malo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2011, 14:32   #52
dejong
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.11.2008
Mjesto: Beč, Austrija
Postovi: 95
Downloads: 737
Uploads: 11
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Dallape Organtone
Interesi: Prijateljstvo, Druzenje, Muzika, Kompijuteri, Muzicki Instrumenti
dejong befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dejong pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovorima mogao bi i neki tutorijal da se napise (sta je potrebno, kako povezati i Slicno )
Ja bi povezao na pa 80 pa da mi vuce semplove sa kompijutera.
dejong je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 00:38   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To bi bilo pisanje od jedno 3 do 4 sata i vjeruj mi da sumnjam da bi i to bilo dovoljno. Vrlo komplikovan i obiman posao koji na kraju sigurno daje odlicne rezultate, to jest bas ono sto ti hoces. Pogledacu da naberem malo vremena i volje (prije svega ovo drugo) pa da napisem bar osnove.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 01:30   #54
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da bi bilo i vise nego 3-4 sata jer je to za nekoga ko se nije susretao sa tim obiman posao.Prvo je kakav kompjuter ima ko i kako mora biti on podesen da u svakom momentu moze da povuce sve semplove koji su taj momenat u ritmu. Znaci sama konfiguracija sistema kao i adekvatna zvucna karta da dobijes zadovoljavajuci zvuk .Ja sam se dugo vremena igrao i pokusavao sastaviti komp koji bi to sve mogao ali uvek nedostaje ili vreme ili neki softver ili na kraju znanje.Na kraju sam ipak odlucio i kupio sve vec sastavljeno i sad radi kao doksa. Sistem je zasnovan da umesto aranzera koristim Live styler sempler je Emulator X3 i jos po neki Vst i sve to kontrolisem preko midi sinta Novation SL 61 Mk II.Komplet ritam i solo boje su semplovane i sve se ponasa kao na hard sintu .
fico je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fico za ovaj koristan post:
momo (02.11.2011)
Star 02.11.2011, 01:38   #55
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taman tako fico, prije svega treba ultra-mega-giga stabilan audio sistem koji nije nimalo jednostavno konfigurirati i samo vrlo, vrlo mali broj ljudi raspolaze znanjem za tako nesto, a onda sve ostalo. To "sve ostalo" je opet nauka za sebe. Da ne bude zabune, sve vrijeme govorim o sistemu koji ce raditi kao najprofesionalniji muzicki instrument. Za kucna sviruckanja sve ovo nije neophodno i moze se kojekako sklepati nekakva masina ali za masinu koja ce raditi desetak sati na dan i to svaki dan, e... tu nema za**ancije i kompromisa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (02.11.2011)
Odgovor

Favoriti

Oznake
live, sampler, soft

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije