Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.12.2009, 00:29   #1
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zamjena registara na harmonici

Evo ovako imam pitanje za strunjaka Stimeservisera a i za druge kolege ako neko moze da mi kaze.
Da li je moguce na harmonici zamjeniti registre da ne budu onako poredani kako je to firma napravila,nego kako bih ja to zamislio da mi neki maistor poreda da bih mi lakse bilo mijenjat zvukove harmonike.
Neznam da li ste me razumjela ovako kako sam se izrazio ako da onda bih bio zahvalan ako bih mi neko mogao da odgovori na ovo pitanje hvala unapred.
Zeljko
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2009, 09:27   #2
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega! Svakase ideja, zelja, moze ispuniti,ali sveto koshtacete, vishe ili manje.Od ideje,zelje, zavisice finansiska konstrukcija projekta. Akose unapred zna shtase hoce/kadase neshto gradi-izradjuje/ boljeje, nema problema a i manje koshta.Poshto ispod tastere-registre postoji automat sa listovima 2, 3, 4, ili 5 zavisno koliko glasnaje harmonika, na te listove vec su postavljeni kontakti.Automat radi na principu O i 1 te. nema,ima. Dakle taj isti automat je vec skrojen i nemozese iskoristiti i podneti velike promene. Trebash kupiti nov automat /koji ima sve kontakte, i po tvoji redosled kombinacije ce da se seku kontakti/.Bitno je reci, daje potrebno znati,na toj harmonici dali prema gore ili dole otvaraju ili zatvaraju listovi ispod patosa/ ispod klapnama t.e. fasena/ Mislim da sam ti ukratko bez puno primera od dr. oblasti objasnio.Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2009, 14:13   #3
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru,meni je bilo vazno da znam da li se moze tako nesto izvesti a kao sto si rekao znaci moze.
Da li mu se otvaraju listovi na dole ili gore to stvarno ja neznam ali ce znati valjda maistor ako to budem rijesio da radim mada nije ni ovako strasno kako jest samo sam mislio da po svojoj zelji poredam registre.
To me sve zanima jer mi je jedan registar vec od neko vrijeme pokvaren pa sam mislio kad vec pravi taj jedan da mi izmjeni sve jer kosto je rekao maistor ovdje jedne prilike kad sam ga pitao za cijenu da ga napravi da je bolje odma sve izmjenit jer kad jedan pukne onda se kvare i ostali a cijena je 100 eura za sve a jedan kosta30 eura. Hvala jos jednom na odgovoru i lijep pozdrav iz Minhena
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2009, 20:51   #4
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zeljko! Ukoliko ti puko 1 register- taster, to je sasim druga stvar, nema nikakve veze sa listovima na sam automat gde su napravljene kombinacije / redosled registra/.Ja ovako neznam, ali ako za 100 eura DOBIJASH ShTO TI HOCESh ondak je ok. Zato mu josh jednom dobro objasni shta ustvari hocesh ,da ti posle ne kaze, nisamte dobro razumeo.Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2009, 20:59   #5
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja nisam hteo to da mijenjam radi tog jednog registra nego samo kazem da vec ako mijenjam sve registre i pravim nove da mi to maistor poreda kako ja zelim ako je moguce posto mi se ne svidja kako su fabricki poredani ja bih zeleo to da drugaciji redosled ima.pozzz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije