Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2013, 21:59   #661
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
To ti je klasicna prica,to je "orijent verzija".Moraju da pokriju i to trziste.

http://www.keymusic.com/en/product/K...r-Quarter-Tone

Upravo tako,... mada mi je lepsi sa natpisom ,,KORG"... nekako mocnije izgleda ,

Nego me zivo zanima ,izvinite ako je bilo reci o tome ali mi je promaklo, kako stojimo sa real time kontrolom za volume desne ruke sto se tice za Pa600. Navikao sam da mi je volume za desnu ruku zaseban ukoliko boja izleti... Neznam sta im je trebalo da ne dodaju jos jedan volume za desnu ruku kao na Pa500 i predjasnim modelima modelima. Balance nije po meni resenje. I jos jedno pitanjce. Pa Pa500 moj preformans ( desna ruka) je zvucao generalno jace upola nego fabricki sound-ovi. Posledica sminkanja naravno kao i kod svakog. Ja cesto koristim i fabricke boje pa me zanima ukoliko je vec neko ubacivao setove u nju da li su boje glasnije ( preformans - ubacen sa setom) od fabrickih... jer ako je tako ...ili nivelisati do besvesti ili kupovati pedalu
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 22:08   #662
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je vec stvar navike.Neko koristi pedalu neko ne.Ja recimo ne volim pedalu da koristim(uvek sedim na visokoj stolici),vise sam za odabir da sednem i sredim sve nivelacije makar to trajalo godinu dana.U sustini,sam si sebi odgovorio na pitanje sa krajem zadnje recenice koju si napisao.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 22:19   #663
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa i nisam... pomoglo bi mi konkretan utisak nakon ubacivanja seta, stekao sam utisak da je fabricka jacina boja na Pa500 mnogo slabija... zanima me da li je sada fabricka postavka vece jacine slicne preformansu seta koje ucitavamo sa drugih klavijatura. Sound fabricki je cak na pa500 bio puno slabiji u odnosu na fabricke ritmove ukoliko uzmemo u obtir da volume desne ruke drzimo na sredini (zlatna sredina) ... stvarno bih bio razocaran da to nije malo bolje iznivelisano na Pa600. Kao sto si spomenuo uglavnom sedis na stolici kao i ja,... ko ce njakati pedalu. Zasmetalo mi je takodje sto je USB pored izlaza,... prodje veseo gost i ode mast u propast. Nevidim za SD karticu prikljucak... mana ili prednost?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 23:03   #664
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Gogile - u vezi transpose...


Sada si me zbunio... Ukoliko je transpose zakljucan u globalu, to znaci da kada smanjis na recimo -2 , transpose ostaje i na narednim bojama isti dok ga ne vratis sam na 0. A ako nije zakljucan u globalu , kada izaberemo drugu boju automatski vraca transpose na 0? Da li sam dobro razumeo ili ne?

Da bi povukao transpozu u soundbooka kako si je i namestio, mora kvacica biti odkljucana ako samo uzmes neku drugu boju iz performensa vise ti ritam i sve ostalo nije u toj transpozi u kojoj si memorisao, samo predje na 0.Ako oces da boje koje povuces iz performensa nemenjaju transpozu moras opet uci u global i zakljucati MASTER TRANSPOZU.Nazalost nije kao na Pa800 ima dvije funkcije manje i tu je problem.Kod korga su mi rekli da je nazalost tako, dali ce u buduce da bude neki operativni system za pa600 gde je taj problem odklonut neznaju ni oni,oni su taj moj problem navodno dalje poslali.

Promijenjeno od gogile (19.01.2013 u 23:05 sati)
gogile je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogile za ovaj koristan post:
rolandx (19.01.2013)
Star 19.01.2013, 23:24   #665
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gogile Pokaži Post
Da bi povukao transpozu u soundbooka kako si je i namestio, mora kvacica biti odkljucana ako samo uzmes neku drugu boju iz performensa vise ti ritam i sve ostalo nije u toj transpozi u kojoj si memorisao, samo predje na 0.Ako oces da boje koje povuces iz performensa nemenjaju transpozu moras opet uci u global i zakljucati MASTER TRANSPOZU.Nazalost nije kao na Pa800 ima dvije funkcije manje i tu je problem.Kod korga su mi rekli da je nazalost tako, dali ce u buduce da bude neki operativni system za pa600 gde je taj problem odklonut neznaju ni oni,oni su taj moj problem navodno dalje poslali.

Znaci problem definitivno postoji ali ako se vec koristi transpose , bolje ga je drzati zakljucanog pa ako bude trebalo i iz song book-a da se spusti ili podigne ton dva, jednostavno procitati informaciju u songbook-u ukoliko je prikazana pa peske transponovati... a drzati ga pod lock... Glupo bi bilo da promenis ton a on da vrati u neutralno... mnogo veci problem. Zanima me da li kada transpose NIJE zakljucan, da li ce na pesmu iz song booka koja je krenula iz recimo minus dva tona, vratiti na 0 ukoliko se koriste preformansi u STS-u ( 4 pozicije) koje su memorisane sa pesmom u songbook-u ili ne menja transpose dokle god se ne izabere boja iz preformansa...?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (19.01.2013 u 23:31 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 00:26   #666
sadux
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2011
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 600
sadux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kupio sam je danas,cini mi se prvi u Srbiji...
115.000 dinara. Sa deckom koji radi u radnji sam probao klavijaturu i preko razglasa pa smo pustali i PA800 i uporedjivali jacine(bilo je vec price oko slabih jacina izlaza itd..) i mogu da kazem da cak punije,jasnije i glasnije radi od PA800 na fabrickim ritmovima,to sto smo probali...

E sad,klavijaturom sam generalno zadovoljan,ne svidja mi se samo kako su odradili potenciometre,tako da prakticno ne mozes kontrolistati acc1 ali ima resenja i za to,mislim na pedalu itd..
Sto se tice screena isto tako dobro radi,brzo reaguje i nema problema.. itd..
Pisacu jos,tek je stigla pa malo da procackam..
Generalno,jako dobro do sad..
sadux je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sadux za ovaj koristan post:
rolandx (20.01.2013)
Star 20.01.2013, 02:14   #667
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rolandx, dobar si utisak stekao... istina je da se fabricke boje i ritmovi slabije cuju od boja (performansi) i ritmova koje ti ubacis preko nekog seta... mislim da je jedino resenje za to sredjivati set boju po boju, ritam po ritam... balansirati jacinu itd... Sta da vam kazem ljudi, generalno ja sam zadovoljan s njom, imam je preko mesec dana, ucitao sam vec jedno 20ak razlicitih setova, pa brisao, prebacivao, vracao na fabricko stanje itd itd... i mogu da kazem da me nijednom jos klavijatura nije izdala (zamrzla, blokirala, zaglupila) sto mi je posebno drago... Pravo da vam kazem nisam ni poceo da ju sredjujem kako treba, posto mi ipak svirka ne donosi `leba u kucu, pa imam vremena da sve natenane proucavam. Ja ne da sam zadovoljan nego sam prezadovoljan.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
rolandx (20.01.2013)
Star 20.01.2013, 04:39   #668
sadux
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2011
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 600
sadux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Upravo tako,... mada mi je lepsi sa natpisom ,,KORG"... nekako mocnije izgleda ,

Nego me zivo zanima ,izvinite ako je bilo reci o tome ali mi je promaklo, kako stojimo sa real time kontrolom za volume desne ruke sto se tice za Pa600. Navikao sam da mi je volume za desnu ruku zaseban ukoliko boja izleti... Neznam sta im je trebalo da ne dodaju jos jedan volume za desnu ruku kao na Pa500 i predjasnim modelima modelima. Balance nije po meni resenje.
Po mom misljenju jedna od najvecih zamerki na pa600... U balance control mozes da namestis da bude acc/sng volume i onda malo da se igras sa tom kombinacijom,sto je opet skroz zamrseno..Ispada da ti onda balance bude aranzer a master desna,s tim sto kad smanjis master skroz,ne cuje se aranzer.. ali ako ga drzis na sredini moze da se postigne neki efekat..

Jedna stvar koja mi se svidja je recimo,da kad u songbooku selektujes midi,on sam predje u play mode,bez stajanja,iako si bio u style mode..
sadux je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sadux za ovaj koristan post:
MusicAngel (24.01.2013)
Star 20.01.2013, 12:40   #669
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala prijatelju. Također tebi i tvojima sve najbolje.
Nema me radi obveza, no uvjek nađem vremna da barem malo škicnemo.
Željko, mislim da bi ti Pa600 bio dobar izbor ako se odlučiš. Bio sam skeptičan, no iz dana u dan sam sve više oduševljen. Ima nekih "sitnica" koje me smetaju, ali stvarno za te pare ne možeš ništa bolje dobit.

Da se vratimo na temu :
Da li postoji kakav trik da setove sa starijih klavijatura ne moram dodatno došminkavat s efektima jer mi nekako malo drugačije zvuće nego na njima ? Kako da kažem, ritam je tu, boja je tu, ali efekt na razglasu nije baš na svakoj performanci isti kao na orginal klavijaturi. Primjerice upucao sam mu set od Pa2X, povukao je sve, ali na Pa2X se masnije čuje. U čemu je štos, pa ipak je Pa600 puno mlađi. Dolazim u očaj ako ću morati posuđivati od prijatelja Pa2X i prepisivati efekte u dlaku SET od boje, styla do performance.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2013, 13:10   #670
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kreso, pisao sam ranije na tu temu... Mislim da ćeš morati da te stvari doraditi. Izgleda da nisu bas dobro odradili kompatibilnost izmedju modela.

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije