Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.06.2009, 02:23   #61
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sejo brate, kad mi je ucitelj harmonike pricao kako je po Mostaru 70-ih godina bilo i kafana i provoda i riba, dodje mi da zaplacem sto sam rodjen u ovom vremenu modernih kafica. Bas sam pricao s prijateljem, tome je kriva Amerika & Co sa komercijalizacijom. Nema vise onih kafana s kariranim stolnjacima, drvenim stolicama i akusticnim orkestrom, sada su u modi neki tematski kafici s nekim stolovima i stolicama ko iz space shuttlea, a to o kafani govorim kako su mi drugi pricali, jer ja nazalost ne znam kako je to izgledalo. Prije se ekipa mojih godina motala po kafanama i lumpovala, a sta sada rade? Oblace fred perry, burberry, kao kezualci po uzoru na green street hooligans i razbijaju po gradu i tuku se gdje stignu, a ko je to donjeo? Engleska sa svojim filmovima koji velicaju nasilje, zalosno
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2009, 16:26   #62
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Da, stvarno je ovaj svijet krenuo krivim putem. Nisu više kafane k'o prije, zarada, a "muzičara" ima na svakom ćošku.
Što se tiče moje zarade, ja sam naplaćivao po satu oko 20-30KM (10-15€). A trebao sam svirati u jednoj caffe galeriji u kojoj, nažalost, više nema prometa, od 20:00 do 01:00 za 150KM (75€) s tim da smo se dogovorili da gosti plaćaju muziku. Znači da dođe 50 gostiju i da svaki od njih da 3KM (1,5€) i muzika je plaćena.
Sad trenutno nigdje ne sviram, a sa bendom (pošto smo se tek osnovali) još nisam svirao nigdje, a obično bi svirali mature, u kafićima i slično.
Ako ikad nestane ove krize, možda će biti bolje (za nas muzičare)...
Toliko od mene,
pozdrav!
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2009, 17:09   #63
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sviram pretezno sam i uz mene su uvjek pjevac i pjevacica! Sad ako je u pitanju kafic po glavi je 120eura! A Svadbe, Diskoteke, i sve privatne zabave je od 200eura pa i do 300 zavisi!!! Pozzz svima
__________________
Korg Pa800.....
KORG M3 Xpanded
Guerrini Prezident Superrior 2......
i nema dalje.......................
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2009, 18:31   #64
intersite
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2008
Mjesto: bihac
Godina: 53
Postovi: 38
Downloads: 315
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: muzika
intersite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
intersite pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Radim u trojci,gitara,aranzer i pjevacica,oprema je vrhunska i ne koristimo matrice,znaci sve ide uzivo.Svadbu naplacujemo 300-400 eura u zavisnosti
od trajanja i lokacije(ukupno,da nebi neko pomislio da je po glavi),a lokal ili diskoteku radimo za 130-150 eura.Preko toga se ovdje ne moze dobiti,jer ima ljudi koji dolaze i 300-400 kilometara da bi odradili svadbu za 200 eura ili radili vikend u restoranu (pet i sub) njih 6 za 120 eura po noci a da ne govorim koliko su se nakotili fajlasi i laptopasi koji veze nemaju od muzike i nastupaju za cevape ili u najboljem slucaju 20 eura.
Nije mi samo jasno kako se pojedine kolege hvale stotinama eura po gazi a sviraju klavijature koje su izasle prije 15 godina.
Ja da toliko zaradjujem imao bih na stalku barem 2 nova ketrona
intersite je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2009, 05:14   #65
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moguda kometarisem samo za srbiju.ljudi ovde je muzka prsla skroz.evo ja nema gde nisam svirao i svirao po srbiji i sire.ko svira u bg-u,mislim na klubove( tezge ne bih da komentarisem jer je to stvar pogodbe koliko ko koga zakolje) i ima 100e taj je car.znaci mnogo je vise nas koji radimo za manje pare.necu dalje nista da komentarisem
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2009, 08:30   #66
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kod nas je situacija ovakvaradi se o cetveroclanom bendu)
trenutno sviramo najbolju gažu na nasem podrucju tj.najbolje plačenu,a to je 400kn po glavi ili cca 55eur. sto je vrh vrhova,inace svi placaju oko 250-300kn sto je realno premalo!!
Svatovi se krecu od 800eur.pa na dalje,ovisno o putovanju,trošku i vremenu sviranja!
Znaci mjesecno dvoje svatova i gaža zaradi se oko 500-600eur.i uz stalni posao da se malo i zaradit.......
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2009, 15:11   #67
stevo.trucker
Početnik forumacije!
 
stevo.trucker's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.06.2009
Mjesto: Ivanić Grad
Postovi: 1
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
stevo.trucker befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
stevo.trucker pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozzzzz kolegama....



Eto,našao sam ovu meni veoma zanimljivu temu,pa,rekoh,da kažem i svoja neka iskustva.Sviramo aktivno od 1993 po kavanama,svatovima i svim ostalim mogućim prigodama i ono s čim se slažem je da je cijena za nas muzičare sve lošija i lošija,ali je u regiji ipak najbolja lova za muzičare koji sviraju u Hrvatskoj.Trenutno sviram u tročlanoj postavi i mogu vam reći otkako sam u trojci imam puno više posla nego kad sam bio u petorci.Svaki vikend po 2-3 svirke nekd i u tjednu.N.pr:
-vatrogasne skupštine,krštenja zaruke,rođendani i slično su 500kn po glavi(oko70€)
-svadbe bez pratnje mladenaca(crkva,matičar i slično)5000,00kn(oko 230€ po glavi)
-svadba s kompletnom pratnju do 50 km od kuće 6500,00kn(oko 300€ po glavi s tim da to traje često i cijeli dan-od 8-9 ujutro pa do.......)

Najinteresantnije mi je što većina ljudi na početku svečanosti s nevjericom gleda u nas i obraća nam se s komentarima u stilu a što ćete vas trojica odsvirati i slično dok nam pred kraj prilaze i komentiraju u stilu pa vas trojica svirate puno bolje nego oni ili oni kojih je 5 ili 6.........Da,i još jedna stvar.Gotovo ni jedna mala svirka(npr krštenje i sl.)ne završi bez da uzmemo još najmanje jednu do dve svirke.Eto toliko zasad od mene iz centralne Hrvatske.
stevo.trucker je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2009, 14:46   #68
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stevo jel imate bubnjara u bendu?pitam iz razloga jer si naveo da vam poslije svirke cestitaju i kazu da bolje zvucite i svirate nego neki kojih ima 5 ili 6.ako je u pitanju aranzer to se ne poredi sa zivom svirkom pa zato pitam.pozz
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2009, 15:41   #69
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to je meni u zadnje vreme jako diskutabilno pitanje...do skoro sam mislio da i najgori bend zvuci bolje od najboljeg aranzera , i igrom slucaja odem na jedan splav da slusam bend mog druga(klavijaturiste)..svi muzicari iz tog benda su stvarno dobri muzicari i svaki za sebe je prica,ali jednostavno kao bend to zvuci uzasno lose,ma da ne verujes...pitao sam ovog ortaka o cemu se radi , i rekao mi je da sa bendom mora mnoooooooogo da se vezba,kaze,ako noga od bubnja i bas se ne slazu za manje od sekunde to zvuci uzasavajuce,kao da nikad niko od njih nije svirao...blagi uzas. a sad pre neki dan odem na neku svadbu (kao gost) i slusam...ma ljudi bubanj je bubanj i to je jednostavno to...kakvi semplovi,kakvi bakraci...tako da nemam vise pojima...
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2009, 18:37   #70
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 56
Postovi: 668
Downloads: 880
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa,to se podrazumjeva.Aranžer je nužno zlo.Ne može semplovan bubanj(pa,makar bio i vrhunski)svirati dinamički kao dobar bubnjar na akustičnom bubnju(napominjem-akustičnom bubnju,zato što se i kod elektronca radi o semplovima).Bas gitara(i to pasivna)zvuči puno bolje nego bilo koja semplovana.Nije mi jasno zašto je,u posljednje vrijeme,sve više bendova koji angažuju klavijaturistu u funkciji basiste.Bez uvrede,ali nije to ni blizu bas gitari,i to pasivnoj.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije