Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.01.2011, 05:16   #101
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Betovene,tako i treba da bude,ulozis u sebe,ulozis u opremu i treba da lete tauzenke da se sve to vrati kako treba...ja to postujem i cenim,a ne da se ide na svirku sa opremom iz proslog veka i posle kuknjava kako nema para. Koliko ulozis tako ti se vrati,a ostali mogu samo da ti zavide.

Vidi kako lepo staramajka igra kolce pa sve vrti ovu hiljadarku
  Reply With Quote
Star 15.01.2011, 06:11   #102
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Vule, dace Bog da je tako. Ne samo meni vec svima koji tako razmisljaju.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2011, 13:44   #103
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako bata Nidzo, i ja bi svirao na takvoj opremi da imam mogucnosti,mada ne vidim nista lose ako neko nekome zavidi,mislim ljudski je,naravno ako to nije bolesna zavist ili zavist koja stvara mrznju.Tesko je u ova sugava vremena ostati covek,narocito sirotinji,ali bog ce oprostiti i radovati se ako i ljudi prastaju jedni drugima.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2011, 14:01   #104
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Beethoven važno je da lete ˝tauzenke˝,ali lijepo izgleda ovaj novi ˝setup˝.Maloprije sam u jednoj temi napisao kako se danas muzika sve više gleda,a slušanje je postalo ˝nužno zlo˝.Ovo ispod PA 800 je neki stage piano ili....?Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2011, 20:21   #105
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, Korg Sp200.

Pocetkom 90-tih godina, tacnije 1992. sam kupio prvi stage piano (Casio CPS700) i sa njim svirao po klubovima. Ja i pevac. Kasnije sam uspeo da namolim drugara da sa nama svira sax i to je bila odlicna kombinacija. Svirali smo domace i strane stvari, rock, blues, jazz, standarde... Sve sto je bilo lepo. Kako su to bila lepa vremena. Posle toga sam otisao u pevace a 1997. kupio e96 i on je dosao na stalak ali odozgo. Dole je bio stage piano. Od tog doba, bez stage piana ja ne idem na svirku. Koristim ga za zabavnjake, za laganice, sviram na njemu (na pocetku svirke) laganice, instrumentale. Cesto i odpevam neke stvari uz pratnju klavira. A umedjuvremenu uzivam u hammer mehanici.

@Boban010

Ja ne opravdavam vas starije (kolege koji ste uveliko radili kad sam ja bio dete) jer mi ni onda nisu bile jasne vase price recimo "Pa za koga da ulazem?". To pitanje je dovelo do toga da danas nemate posla. Nemoj pogresno da me shvatis, nemam nameru da uvredim tebe ili bilo koga drugog ali meni nikad nije milo kad treba da nabrojim par hiljada eura nekoj prodavnici muzicke opreme umesto da kupim kola ili odvedem decu na more. Kad ste radili i kad je bilo posla, niste ulagali vec trosili pare na druge stvari. A para je bilo, moras priznati. To je velika greska koja vas je kostala lepog i lagodnog zivota. Na stranu muzicki kvalitet, svi vi stariji imate kvalitet, to nikad nisam sporio i mogli ste mnogo postici. Najzalosnije je da sada, zbog tih stvari, dobri muzicari sede kuci.

I u nasem poslu, kao i u svim drugim poslovima se trazi ulaganje. Odredjen procenat zarade se mora odvajati za kupovinu bolje opreme. Ko to nije radio kad je trebalo, sad i da oce, nema odakle. Ja to sad razumem ali ne razumem zasto se nije kad se moglo.

Ja sam poceo sa nishkim hi-fi pojacalom sa kutijama (HSR48) od 2x25w, pojacalo pravljeno za slusanje muzike kuci. Na njemu sam pevao, imao sam neki bugarski mikrofon (i to kondenzatorski, zamisli)... Muka je to bila. Ali, srecem kolege koji su mixer i kutije kupili pocetkom 90-tih i na tom razglasu (ne)rade i dan danas. Jos tvrde kako se nista bolje u medjuvremenu nije pojavilo, da je njihov razglas kraj sveta. Bezveze. Znam da smo svi poceli sa mukom, svirali smo i pevali na krshevima, svakome je u tom pogledu put bio trnovit. Ali najvaznija stvar je sta se postiglo do danas. Da sam se ja sad, u 2011. okrenuo i zatekao isti onaj HSR48, ja bi se ubio. Gde sam bio, sta sam radio i sta uradio? Nista.

Moram odvojiti muzicko umece od opreme, o sebi nemam neko visoko misljenje, svirac sam za "trojku" jaku (ima mnoooogo boljih sviraca) ali sve sto mogu da uradim kuci, trudim se da uradim. Ne mogu bolje pevati, ne mogu bolje svirati (racunam i vezbanje), ono sto mi je Bog dao to je ali mogu dati pare, mogu obrisati stalke da nisu prasnjavi i umazani, mogu se normalno obuci i ponasati, mogu slusati muziku i napraviti dobar repertoar. Uspeh je onda, 99% garantovan.

Kad sam bio mali, uzori su mi bili muzicari iz mog mesta sto je normalno. I mislio sam da nikad necu biti na njihovom mestu. Meni su i dan danas ti ljudi dragi, gledam ih i postujem kao starije kolege, postujem sve ono sto su prosli (a bilo je svega i svacega). I iskreno, zao mi je sto danas nemaju posla. A sa druge strane i nije jer su bili tvrdoglavi i mislili da ce to trajati jos 100 godina. Ja od muke sviram sam, kod mene postoje otvorena mesta za muzicare, hocu da radim sa jos nekim. Kad pomenem da treba da se ulozi lova, kad pomenem jos par stvari koje su normalne za ovo vreme, okarakterisu me kao "nezgodan za saradnju".

Zato sam ja postavio uslov svima koji su hteli da radimo zajedno, moja mora biti poslednja i mora biti kako ja kazem. I jos uvek nema kandidata. A dok je tako, ja sviram sam. Tesko mi je, znaju svi koji sami rade, druzeljubiv sam i fali mi neko za zezanje i salu, jednostavno, hocu da ne budem sam. Ali, sa druge strane, ako ja moram da se svadjam sa kolegama na svirkama a sa gostima nemam nikakvih problema, pa bolje mi je da sam sam. Kad zavrsim svirku, mogu se posvetiti prijateljima i eto druzenja. A ni jedan od mojih najiskrenijih prijatelja se ne bavi muzikom, zato smo valjda i jos uvek prijatelji.

Par postova na yu-midiju dnevno, dosta je druzenja.

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2011, 21:01   #106
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Beethoven
Ne mogu a de se ne osvrnem na ovaj zadnji post!Svaka čast na takvom razmišljanju!Moram reči da se vrlo dugo bavim ovim poslom, ali sam zbilja sreo vrlo, vrlo malo ljudi koji tako razmišljaju.A zapravo samo takvo razmišljanje te i može nekuda odvesti.Sve ostalo je samo kratkog vijeka i vrlo prolazno.Sve sam to i sam iskusio.I isto tako je problem pronači istomišljenike da bi zajedno radili.Meni bog nije dao glas da bi mogao pjevati(solo), ali isto tako imam dovoljno sluha da čujem kada je nešto krivo...Zato smo uvijek dvojica na bini-pjevač i ja-ljeta obično radimo na moru pa smo u zadnje vrijeme tamo imali i pjevačicu!U početku kada sam počinjao je također bilo velikih problema sa opremom-tada je in bio hammond-kojeg nisam nikada imao-ali zato su bile malo slabije orgulje, i uvijek još bar dvije klavijature.Danas je situacija malo drugačija-dovoljne su i dvije dobre klavijature na bini, međutim na razglasu se nikada ne štedi.Ipak vrlo je malo mjesta gdje se sve može postaviti,ali od viška glava ne boli.
Zato još jednom-respect za takvo razmišljane, a naravno i posao!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2011, 02:37   #107
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Beethoven
Nisam sebe prepoznao u toj prici o starijim kolegama pa se opet necu naljutiti iako mi se
cini da se istices na taj nacin sto unizavas druge,sto praznom retorikom,sto informacijama
koje su svima dostupne preko interneta a u koje bezrezervno verujes.Uostalom stariji sam od tebe samo pet godina ali mi to ne smeta da te upitam za misljenje i pazljivo saslusam sta
imas da kazes i jos pazljivije odmerim da li da te poslusam ili ne.Samim tim ti ukazujem
postovanje kao sebi ravnom kolegi u svakom smislu te reci,ne razmisljajuci o tome da li ti
to zasluzujes ili ne.O svom ulaganju u opremu cu ukratko-do pre dve godine,kad se moja
supruga zaposlila,muzika mi je bila jedini izvor prihoda unazad 15-tak godina.Prve svoje
tezge sam svirao na tudjim instrumentima i opremi a u medjuvremenu sam promenio 4-5
harmonika,isto toliko klavijatura i arangera,3-4 para zvucnika i 3-4 miksera,sitan
inventar da ne pominjem.Uzgred,moja deca verovatno nikada nece videti more.Ne spadam u grupu muzicara kojima je svejedno da li sviraju partizanima,cetnicima ili svabama,izuzetak
je kad moram,a kod mene "moram" znaci da nema ni dinara u kuci,ni za hleba.
Razloga zbog kojih dobri muzicari u mom kraju nemaju posla ima vise,a najvazniji je taj
sto nisu hteli da se poklone ovom sljamu od muzicke industrije-neki ce to prosto prevesti
"nisu ucili nove pesme".Slabiji muzicari su svoje nedostatke nastojali da otklone dobrom
opremom ili obezbedjivanjem posla ali su se uvek oslanjali na dobre muzicare bez kojih nisu
mogli sve do masovne upotrebe arangera.Ko se od boljih muzicara nije razumeo bar malcice
u ovu "novu tehnologiju" morao je da ispadne iz igre ili apsolutno zavisi od izvesne
"fabrike midi fajlova" koja igra veliku ulogu u kreiranju nase muzicke scene,hteli mi to da
priznamo ili ne.
Evo ovako izgleda nasa muzicka scena u mom kraju sa moje tacke gledista!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2011, 03:58   #108
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

'ajmo malo nazad na temu, moze?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2011, 06:08   #109
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Razloga zbog kojih dobri muzicari u mom kraju nemaju posla ima vise,a najvazniji je taj
sto nisu hteli da se poklone ovom sljamu od muzicke industrije-neki ce to prosto prevesti
"nisu ucili nove pesme".
Uh kakva izjava,o ovome bi se mogla pokrenuti jedna cela tema i povesti rasprava,bas sam iznenadjen ovakvim zakljuckom.
Autori prave pesme po svom ukusu i izdaju albume kakve oni hoce,a kafanski sviraci sviraju ono sto publika trazi...voleli ili ne voleli




Evo jedne slicice od pre neku godinu,svirka je na moru,Koleginica je mlada i perspektivna pevacica iz Crne Gore.

PICT0025.jpg
  Reply With Quote
Star 16.01.2011, 08:50   #110
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Dell

Ok.

@Boban010

Jako teske reci. Preskocicu ovaj post, kao da ga nisi ni napisao.

Necemo dalje (barem ne u ovoj temi). Mozes postaviti sliku tvog setupa, da svoje znanje i iskustvo u vezi opreme podelis sa nama "teoreticarima".

Ja sam rekao sta sam imao da kazem u vezi mog setup-a (doduse malo opsirnije ali sta ces... )

@Vule

Cool.

Btw, da ti dam instrukcije za prepravku stalka za mic na Spideru, da zastitis zube i glavu? Prepravio sam moj, sad je sve bezbedno...Staje normalno u Spider futrolu, sve regularno... Bacicu sliku kad stignem.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
izgleda, kako, nam, scena


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije