Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.10.2014, 19:49   #1161
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stranci glume nesto sa nekim smijesnim ritmovima.
Nekako mi ova izjava Vex ne ide uz znanje i kapacitet koji si do sada pokazivao na ovom forumu. Svako svira ono sto se slusa kod njih ili ono sto voli, ako svira iz hobija.
Zamisli kako bi ovaj stranac reagirao da cuje neki nas rumba ritam sa sve tarabukama i sa nekom moss bojom ili neku drajf-dvojku sa sve onom violinom sto imitira vlak...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
sale_band (19.10.2014)
Star 18.10.2014, 21:54   #1162
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam ja protiv, neka svira svako sta voli, nego ti nisi otisao malo u širinu moje poente sta sve moze da se svira... Ne čuh nigde da se neko cima da svira neki tvrdi engleski rock, ili da se cimaju da rade neke rnb novitete, da to puca, da stvarno koriste sprave, da vidimo kako stranci za njihovu muziku pakuju klavijature... Ispada da aranzere tamo uzimaju ljudi iz zajebancije... A stranac bi reagovao (pricam za ovo zadnje sto si napisao) kao sto reagujem i ja, jer i na nasim prostorima cujem uglavnom (lose) satorske setove... Vrlo malo ima pristojnih klubskih setova, ili ne daj boze da naidjem na neki spakovan pop rock set... Jedan u 1000....

Sent from S5
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2014, 00:29   #1163
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zato sto se kod njih jos moze, da se taj njihov recimo tvrdi rock svira sa full bandom, samo mi pakujemo sav orkestar u jedan aranzer, jbg budzet
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2014, 14:11   #1164
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Kod njih" se aranzeri ne ubrajaju u ozbiljne instrumente, i ja ih u tome podrzavam
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2014, 14:59   #1165
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa dobro, onda ne treba podsmevati i ne prekoravati one koji misle da su aranzeri ozbiljne sprave pa zahtevaju i takvo tretiranje... Ima mnogo ozbiljnih zivih bendova pa u praksi ne zvuče toliko ozbiljno, a o njima se cuti i to je ok jer je zivi bend... A od aranzera se ne sme traziti kvalitet jer to spada u neozbiljno i amaterizam?????

Sent from S5
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2014, 16:31   #1166
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je aranžer ozbiljan instrument ili ne na sreću ne diktiramo mi nego tržište i korisnici na tom tržištu pa zbog toga timovi stručnjaka godinama projektuju i usavršavaju ove instrumente pa bi za ovu raspravu mogli otvoriti novu temu...

Pozdrav.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
splendid je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2014, 15:28   #1167
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čitao sam postove o štelovanju Pa3x na svirkama... Pa mi je ova sličica sa Danijelom Vranić upala u oko baš zbog klavijaturiste,... ( naravno, ko zna šta šteluje, verovatno nju ili ko zna šta....) Sve u svemu... muke su to. Izvinjavam se na off topic... ali mi je ipak lepo videti Pa3 i G6... Odlična kombinacija ( slika u sledećem postu... izvinjavam se )
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (27.10.2014 u 15:30 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2014, 15:29   #1168
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

..ne okačih sliku ( baš sam zaboravan...)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg danijela-vranic-foto-damir-dervisagic-1412853929-579562.jpg (36,8 KB, 169x skinuto)
Highslide JS
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2014, 16:00   #1169
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

rekao bih da on mikrofon steluje ovde
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2014, 04:41   #1170
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

znaci mrvica mi fali da ga bacim kroz prozor, al mrvica...mislim na pa3 naravno....Ucitavao juce neke nove setove koje sam pribavio, da vidim ima li sta zanimljivo, aa uvek, ali uvek pre toga, obavezno,znaci obavezno sacuvam svoj set, dakle zadnje stanje....i posle cackanja poo drugim setovima, pustim da se ucitava nazad moj set...i zavrsi on to sve lepo, restartujem ga ja, i kad se upali imam sta da cujem, na 70% semplovanih boja fali po jedan,dva tona ili ti sempla kako god....nema ih...u bubnjevima na pojedinim drum kitovima fali dobos, negde crash, negde prelaz, ali tako po neki deo bubnjeva...sve u svemu fali sto sta...ucitavao jos nekoliko puta ispocetka svoj set i uvek isti problem....inace ceo set mi je compresovan...kad udjem souind/rec u pojedinacne semplove, svi ovi tonovi koje fale su oznaceni bledim slovima, kao nema ih...a do pre 2 sata sve je radilo najnormalnije, svi semplovi tu, nigde nista ne fail ,ama sve ok...ajd ja uzmem neki stariji backup svog seta od pre par meseci,reko aj ucitacu iz njega te boje kojima fali po koji sempl i resena stvar...ALI miline...iz kog god backup-a da sam pokusao da ucitam neku od ith boja, uvek mi je izbacilo da fali nekoliko semplova pa ne moze da zavrsi ucitavanje...Dakle da pojasnim...Uzmem backup svog seta od pre godinu dana, set meseci, pravim ih stalno, nebitno otkad je, i recimo u svom trenutnom setu imam sempl Dynamix Sopran harmonike, koja je do malopre radila skroz normalno, a sad kao sto rekoh pocela da zeza ,fale joj neki tonovi, i pokusam taj isti multisempl da ucitam iz bilo kog svog ranijeg backup-a i on mi izbacuje da u svim tim backup-ovima u stvari fale ti tonovi kojih trenutno nema...ako je to aman moguce? kad sam sa svim tim backupvoima svirao do juce prekjuce, pre 6 meseci, godinu dana, i sve je radilo, jerdan jedini ton nije falio, ama sve je bilo tu, kao i moj trenutni set do malopre, i sad odjednom svi ti tonovi koji fale u poijedinim multisemplovima, kao da nikad nisu ni postojali, tako mi pokazuje klavijatura...jos zesca fora je da, kada odem u sound/rec i nadjem te problematicne tonove koje fale i oznaceni su bledim slovima i obrisem ih, i zatim pokusam da ucitam taj ceo multisempl iz nekog svoj ranije backup-a, on ucita normalno multisempl bez zastajkivanja, i bez onog obavestenja da fali neki ton, naravno bez tog tona...znaci ako me kontate kao da i u tim back-upovima mog seta, ti tonovi nikad rtanije nisu ni postojali, eto tako se ponasa klavijatura...znaci sve zivo sam probao-ucitavao OS, ucitavao resurse, formatirao fles, radio ovo,radio ono, i ama nista ne pomaze, i ne znam sta da mu radim....ti tonovi koji fale i delovi bubnjeva fale i to ti je, i ne mogu da ih ucitam nikako nazad i to ti je...znaci besan sam kao ris, ama tresnucu ga, pa ne mora vise nikad da proradi, kanta jedna limena
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije