Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2013, 22:49   #1161
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ljudi ne boj te se tu samEvo saKoliko god popijem ja isti,jedino razlika je kad koju popijem ja umoran..Malo odspavam i opet ko novNego me brinu drugi problemi heheh..Izgleda sam dobio bruh dizajuci harmoniku i spustjuci hahahaha..I to mi je tesko od kad 8 godina ne radim nista.

Kreso buraz upravu si za svaku sto si rekao.Cacakam tek i gledqam sta i kako funkcionise tek.A ti salji sve mi treba heheh..Pozz druze
Dodato:
Hvala vam svima na ponudi za pomoc i cestitkama,cim nesto zatreba ja se javim.Ipak ste vi duze u Tom zanatu od meine i iskusniji u tim stavrima oko klavijatura..Pozz

Promijenjeno od zeljko (06.05.2013 u 22:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 00:24   #1162
max93
Vredan član društva
 
max93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2011
Postovi: 116
Downloads: 210
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA80 i Korg Studio Cotroller K49
max93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danas odem malo do "Soundland-a" u Stuttgartu da testiram Pa600, taman pripremio slusalice, set jedan za Pa800 poneo tamo da cujem kako ce da radi, kad ono ulaz za slusalice crko. A nije dolazilo u obzir da ga testiram bez slusalica, jer u prodavnici imaju svoju muziku non stop, ljude, buka je malo...jos im samo ja falim sa Juznim Vetrom tamo . Cackam nesto po globalu da nije slucajno tamo nesto iskljuceno, sve stoji kako treba. Pitam prodavca, kaze crko je taj ulaz. (Mislim se, jako je kvalitetan). Onda sam izvukao bananicu i testirao onako na trecinu pojacanog sa njegovim zvucnicima koliko se moglo.
Ubacim USB ne prepoznaje, set je bio za Pa800.
Pa batalim ja sve to uzmem Pa3x koji je bio pored i ostanem jedno 2 sata da sviram
Za Pa600 mogu da kazem da su mu dirke onako, solidne, bolje nego Pa500. Kada bi se otezale jos tegicima bio bi pun efekat! Kuciste nije od ko zna kakvog kvaliteta (kao i celokupna sprava) ali kao sto se i ranije u temi pisalo, za taj cenovni rang je odlicno. Klavir me je odusevio, nisam navikao na to kod predjasnjih Pa serija, tako da osim tih manjih tehnickih problema (koji su mene zadesili) je sa svojih 96mb sampl memorije potpuno ok klavijatura

Promijenjeno od max93 (08.05.2013 u 00:29 sati)
max93 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 04:55   #1163
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U jebemti sve pocrkalo jel...STRASNI PRODAVCI,kupi pa800 onda ili pa3x ha ha....
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 09:38   #1164
max93
Vredan član društva
 
max93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2011
Postovi: 116
Downloads: 210
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA80 i Korg Studio Cotroller K49
max93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nije sve bas pocrkalo al eto..(nije jos uvek).. Ne znam zasto su je ostavili tako falicnu tamo kao test klavijaturu. Cudno za nemce. A trenutno najprodavanija klavijatura, ljudima treba da ostavlja dobar utisak, a pored tako nekih glupih sitnica moze se covek nekad lako predomisliti.
max93 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 09:50   #1165
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nervira me sto mi se desava da kad ucitam neki ritam pojedinacno iz drugog seta se desi da zamrznu dugmici i poslije ni tam ni vam.Sta god pritisnem ne reaguje.Da li je to sad zbog tog ritma ili neceg drugog?
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 09:53   #1166
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 5014
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 134 puta u 122 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zeljko, usao ti virus
Salim se malo, meni se to nikada nije desilo, a dosta sam ritmova kopirao
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 09:54   #1167
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda mora da sam zezno onim globalom hehe..Kako da sad instaliram fabricko stanje?Tj.global od Pa 600
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 11:45   #1168
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Onda mora da sam zezno onim globalom hehe..Kako da sad instaliram fabricko stanje?Tj.global od Pa 600
Taster MEDIA , opcija Utility - Factory restore - ALI : sačuvaj prvo tvoj set. Kada odradiš restore učitaj tvoj set BEZ globala. Znači preformans, styles , sound,.... (semplove će sam povući sa soundom) bez globala. Kada tako odradiš .. OPET sačuvaj svoj set i tada će biti tvoj set sa fabričkim globalom , pa ga tako i snimi pod tim nazivom da ga mozes razlikovati. Moraćeš onda ponovo da podesiš general lock, display hold , master eq , i ostalo ako bude problem neki oko podešavanja javi se pa ću ovde napisati svoja podešavanja....


Dešava se kada ubaciš ritam koji po default-u krene da očita adrese soundova ( drum, bass, perc, acc...) a na postojecim adresama tvog seta je nešto sasvim drugo, a uz to ukoliko ritam za prelaze (fill ) i variacije vuče različite drum sekcije, onda to zna da ga zbuni, tj da nemože da učita sve odjednom. Jednostavno , na mestu gde je recimo bila semplovana konta, on u tvom setu naiđe na sempl koji je pet puta veći po memoriji ( mb ).... Ali kada poređaš sve kako treba iz tvog seta što se zvukova tiče u taj ritam i memorišeš tako, neće nikada više kočiti i praviti problem. Bar bi trebalo da je tako....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (08.05.2013 u 11:49 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 12:46   #1169
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radio sam Factory restore vec 3 puta i uvijek isto..Ne desi se odmah ali kad ucitavam i mjenjam boje pocne da ludi i ponekad zaglavi..Jbt katastrofa ne mogu da se snadjem niscim..Hocu da zapamtim Style i boje kako sam ja napravio a ono sledeci put opet isto sve kako je bilo sve boje opet stare na onim dugmicima Sts 1 Sts 2 itd.Kako tu mjenjam boju i kako da je zapamtim kad sledeci put upalim taj ritam da budu boje slozene kako sam htio?
Ketron je bio laksi za podesavanje registracija a ovdje nikako da se snadjem kako sta hehe

Promijenjeno od zeljko (08.05.2013 u 12:47 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 14:46   #1170
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja da sam na tvome mjestu ja bi set promjenio.
Neki dan sam ucito jedan semplovani bubanj...sa neznam kog seta.znaci samo sam bubanj u ucito i ton mi je poceo da zaglavljiva.moro sam uvjek shift i stop da stiscem da se zaustavi.(cinela je zvucala).
A ako je to tebi uvjek kad mijenjas boje...izaberi sa drugog seta.
Za STS stisni koji hoces...promijeni boju nastimaj efekte i na padajuci menu na ekranu i write STS i to je to.
A
Ili Shift dugme cuvaj i stisni bilo koji STS...to je direkta ulazak u STS podesavanja.
I svaki put kada radis nesto...mijenjas p, prije gasenja klavijature idi na MEFIA...SAVE...SAVE ALL i sve ce ti ostat tako kako si zapamtio.
al bundy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije