Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.05.2007, 21:19   #11
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega eto sto ja znam. "Program/Group User DrumKits/Menu/Samples i da se onda na svaku 'dirku' koristeci i OCTAVE, redom podesi to sto si napisao u pocetnom postu i temi? " Znaci i kad dodjem to nemam pojma gde je taj LO SHELF ill nesto tako sto je Pako pominjao i njegov post. A sto se tice equilizera ima ih cetiri koji su 4etvoro pojasni ili bar ja tako mislim. Znaci neznam kako mislis da se to poredi na svaku dirku ma da sam stavljao semplove na taj nacin. Znaci ako mojes da objasnis gde se ulazi koji je tacno taj equilazer i kako se namesta i to je to. Znam da mojda trajim i previse ali kad smo vec na to temu da je otvorimo do kraja.

Pozdrav .
djoro je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2007, 21:29   #12
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Al se ti prijatelju raspisa... . Daj ti meni objasni o kom se equilaizeru radi, koji je efekt u pitanju i šta podesiti....pa da probam... Nema se vremena kopkati po sintu, malo se sjedne uvježbati nova stvar i teraj dalje....naravno hoću da zvuči što bolje al hebi ga....

pozdrav
dux je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2007, 00:42   #13
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od dux
Al se ti prijatelju raspisa... .
Kad razmislis malo (sire i dublje) i da znas da si potpuno u pravu :roll:
Ali zasto da bar i ljudski ne iznasmejemo
DjORO, samo da zavrsim nesto, u nekoj sam frci i jos 'nocas' cu ti napisati ostalo ;-)))))
Pozdrav :-))))

Sorry, da pitam - ne vidim opciju EDIT 8O
Ovako sve negde zurimo, pa kada ispojedemo slova - ispasce da smo nepismeni

Citat:
Originalno postovano od djoro
Kolega eto sto ja znam. "Program/Group User DrumKits/Menu/Samples i da se onda na svaku 'dirku' koristeci i OCTAVE, redom podesi to sto si napisao u pocetnom postu i temi? " Znaci i kad dodjem to nemam pojma gde je taj LO SHELF ill nesto tako sto je Pako pominjao i njegov post. A sto se tice equilizera ima ih cetiri koji su 4etvoro pojasni ili bar ja tako mislim. Znaci neznam kako mislis da se to poredi na svaku dirku ma da sam stavljao semplove na taj nacin. Znaci ako mojes da objasnis gde se ulazi koji je tacno taj equilazer i kako se namesta i to je to.
Evo ovako Djoro.
Da kazemo, na primer, da si ovom pomenutom postupkom u Programu Drum seta – sredio STD.Kit1.Sve 'dirke' uz pomoc oktava i da si isto u podmeniju – efekti- namestio FX1:52-Rev.Hall, a FX2-nas 'diskutabilni' broj 7 – Param.4B Eq. Tu je taj posao gotov uz one max parametre sto je Pako dao.
Sve to snimis, das ime novo-sredjenom setu, i dodas mu na primer na kraju (U imenu) 4Eq za 'kasnije lakse snalazenje'.
Prebacis klavijaturu u Style Play i u nekoj Perfomansi 'povuces' neki style, zavisi sto ti treba. Pre toga treba i na desnoj strani klavijature da ukljucis STYLE CHANGE i PERFORM. Memoriras nesto za pocetak u toj perfomansi, das joj ime i snimis. Izadjes sa EXIT/NO. Kliknes na levoj donjoj strani ispod ekrana na TRK.SELECT i otvore se svih osam traka. Selektiras prvu, gore, sa leve strane, gde su bubnjevi. Ponovo ides desno na klavijaturi, na dugme PROGRAM. Zatim, opet desno na '0' u PROGRAM/PERFORMANCE gde jos pise USER DK, jer pretpostavljamo da si setove od tamo 'vukao' za ona prva dodatna sredjivanja. Pronadjes STD.Kit1, koji smo 'sredjivali' i selektiras ga. On se ubaci na prvoj selektiranoj traci za bubnjeve. To se vidi kada pritisnes EXIT/NO, a zatim prebacis opet desno – sa PROGRAM na PERFORM. Zatim ides na MENU/21 stranica i postavis Prog:On. Opet MENU/Effects i tu odredis iste efekte u A i B, kao sto si u programima postavio na FX1 i FX2. Zatim na strani 10, isto u MENU i tu vec dolazimo i nalazimo sve sto je Pako spomenuo za podesavanja sa ovim efektom. Posle ima jos dosta sredjivanja u finalnom mixu, ali nadam se da ce ti i ovo do ovde nesto pomoci. I naravno, sve ove postavke treba snimiti.
Pozdrav
:wink:
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
korgijas (10.02.2009)
Star 03.05.2007, 14:28   #14
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega probacu veceras i napisacu kako je bilo.

Pozdrav .
djoro je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2007, 00:36   #15
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ni ja ne bi bolje objasnio...svaka cast.
E sad ako imas utisak da ti bubanj mnogo ostro radi,tj da ima puno visokih, opet u sekciji program tvoj sredjivani drum kit malo zatamnis (jer ni jedan zivi bubanj ne prsti) a to ces uraditi tako sto na stranici Filter smanjis CutOff Frequency, na primer na 88...ne znam napamet ali videces.

Ovaj postupak zahteva malo vremena i rada na klavijaturi, ali se isplati. Svirao sam na svakojakom ozvucenju i ovo je jedini nacin da se ne moras muciti i svaki put stelovati ton. Jednostavno nastelujes klavijaturu i na mikseti sve ravno...
pako je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2007, 11:58   #16
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

PozdravPako.
Znas kako idu stvari u zivotu-nista nije tesko, niti je problem-samo kada se hoce.
I meni nije bilo uopste tesko da kolegi (I svim ostalim kome zatreba) ovo napisem, a ako treba - sigurno je da cu pisati jos, bez ikakvog problema!
I postavicu na Rapidu jos - i Stylove i Semplove!
Ovo sam pisao negde nocu, mozda i ujutru, posle svirke, sto znaci u 'prevodu' - mrtav umoran od svirke!
Medjutim, opet cu da ponovim - iz svega toga je i proizasao moj revolt, pa hajde kazem, ipak bolje da okrenemo na salu!
Ljudi smo.
Ja jos i dan danas razbijam glavu zbog resenja sa tom je....om karticom, a i sada dok pisem ovo, pritisak mi je 400, a niko - ipak - nece da pomogne!!!
Ili mozda loso pisem to 'nece'!
Mozda treba da napisem 'ne znaju ljudi' posto iskreno "VERUJEM" da niko nikada nije imao to djubre u rukama!!!
Mislim da se odlicno razumemo!
Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 09.05.2007, 00:54   #17
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo jos jedan fazon...boje podesavate sa ekvilajzerom kako sam prethodno objasnio, znaci Band1 lo-shelf, prvi opseg 40Hz, Q=2 dodajes +11, drugi nista, treci opseg 3.6Khz Q=2 dodajes +1, cetvrti opseg 11Khz Q=1 dodajes +7.
U ritam masinu stavljas drugi sistem, sve isto do drugog opsega.
On je na 200, Q=2 oduzeto -1, treci opseg na 3.6Khz q=2 dodato +1, cetvrti opseg 8Khz Q=1 dodato +4.
Ovo podesavanje preuzeto je sa Tyrosa.
Kako to kod mene zvuci mozete cuti u Download sekciji, poslednji fajl koji sam dodao.
pako je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2007, 18:45   #18
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sad ne znam da li te dobro razumem, ali ti ces da kazes :wink:
Ako ti je ono prvo podesavanje za boje 'za desnu' ruku, onda ja to radim malo drugacije, a evo zasto - samo dva efekt-procesora, a treba mi, na primer, najmanje tri!
Ekvilajzer mi je neophodan i zbog kvaliteta zvika, ali i zbog pojacanja tona koje doprinosi za bolji rad sa expression pedalom, bez koje ne mogu da zamislim da sviram, a trebaju mi jos i Reverb i Delay!
Zato koristim Reverb posebno, a Eho u kombiniranom efektu - gde je zajedno sa EQ-om.
  Reply With Quote
Star 10.05.2007, 01:51   #19
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da, nije ti los sistem ali u par4EQ-delay nemas lo-shelf podesavanje (sto nije preterano bitno kad su farbe u pitanju). A dva efekta koja rade u stilu podesis na ovaj drugi nacin.Tako ce desna ruka imati malo vise visokih od ritam masine-sto je i normalno.
Dobio sam cak i jedan kompliment za fajl koji sam okacio, kolegi se svidelo kako radi bubanj-kako rece ROLANDOVSKI. Sve je to podesavanje u PCG, kad budem imao vremena objasnicu nasiroko...
Pozdrav :wink:

I da zaokruzimo ovu pricu, znaci koga interesuje skine moj set sa download sekcije sajta. Fajl se zove PAKIEQ1. U tom setu svaka boja i svaki ritam kao jedan od efekata ima par-4 ekvilajzer. Svrha toga je da se dobije cistiji i jaci izlaz na ozvucenju sto je presudno kod svake ritam masine. Do sada smo pominjali razna podesavanja tog ekvilajzera, ali sada nakon puno eksperimentisanja dosao sam do konacne verzije koja daje najbolji rezultat. Otvori se stranica efekti za boju ili ritam i podesavanje glasi...
Prvi filter Lo-shelf, drugi normalno
prvi opseg 40Hz Q=2 +11dB
drugi opseg 200Hz Q=2 -13dB
treci opseg nista
cetvrti 20KHz Q=1 +4dB
Ako se sve uradi kako treba, vise nema potrebe da se odvrce Gain na mikseti i steluje ton svaki put kad se svira na drugom ozvucenju. Sva podesavanja smo uradili na samoj klavijaturi. Ko ne veruje neka poslusa demoEQ1 mp3.
Pozdrav svim fanovima PA80.
pako je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2007, 16:04   #20
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav kolega i svaka cast sto zelite podijeti svoje znanje sa drugima.... malo sam probavao to sa 4 pojasnim ekvilajzerom i stvarno se osjeti razlika al treba puno nastimavati da bi se dobio pravi zvuk a sad cu probati i ovu vasu kombinaciju. A na mikseti se ne moze dobiti nikad rezultat kao preko ovog podesavanja

pozdrav
dux je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
eureka, ljubitelje, pa80, samo


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije