Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2005, 11:00   #11
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Shvaticu ovo Momo kao salu
Ali ipak da te obavestim.Da se tema odnosi na korisnike KORG Pa80 klavijatura,Tu iznosimo svoja iskustva i savete kako da poboljsamo koriscenje klavijature koju imamo tj Pa80. :wink:
Kada budes imao Pa80 onda nam se lepo pridruzi.
A dotle, recimo da otvoris topik o Yamaha PSR9000 klavijaturi, pa da tu razmenjujes iskustva sa drugima.
Evo Vaxter ce ti se prvi javiti.

PS Malo sale nije na odmet Takvi smo mi Korgovci. :wink:
laky je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2005, 12:05   #12
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jaro, ne bih PSR 9000 Pro tek tako otpilio. Radi se o više nego jako dobrom aranžeru, i u nekim stvarima je ispred Pa80.
Ne mora značit za sve aranžere ako nisu od "tate" KORG-a da ne valjadu.
Ja primjerice nisam mogo solo Roland anorganski smislit, bio mi je užasan za programirat, dok sam KORG-ove workstatione prokužio u roku ODMAH kako se na njima radi.
Poslije mi je iz benda otišo bubnjar i bio sam prisiljen uzet pod hitno OMB tj aranžer. Imo sam PSR-1000 za sitnije pijanke s jaranima i za po kući, ali za živu svirku nije prolazio ni što je crno pod noktima. Tako sam bio prisiljen uzet prvi ozbiljniji aranžer. I naravno prvo pa Roland G-600. Bog ga mazno što je taj meni krv pio. Dobar i masan ritam, ali saundovi za qrac. Dugo sam se s njim zajebavo, jer mi je 16 user ritmova bilo premalo.
I tako sam nabaso na kolegu koji je tada uzo Pa80, a kasnije ga je zamjenio za Pa1X.
Kad sam čuo Pa80 mila majko, bila je to ljubav na prvi pogled. Uopće nisam pito koliko košta nego ga pod hitno ubo. A napominjem, 20 godina aktivno sviram po svatovima, gažama, i sl. manifestacijama i nikad na aranžer. Jednostavno sam bio protivnik takove svirke. Ježi ga, stara sam škola koja podrazumijeva da bend mora imat minimum 4 člana, tj, harmoniku/klavijaturu, bas, gitaru i bubanj. Neka mi samo nešto od tog fali to nije to.
I uvijek sam imo jedan ili 2 solo syntha i harmoniku sa sobom na svirci. E sad imam Pa80 (dobar ritam, dobar saund) + N364 + Dallapu. E, sad sam car
I tek sada sam se počeo malo ozbiljnije zanimat za aranžere, no studiranjem velike trojke vidio sam koje su im mane i prednosti. Iako sam čvrsti KORG-ovac, ne mogu reč da je PSR 9000 ili Rolandov VA loš. Sve je stvar potrebe i ukusa kod pojedinog muzičara. Ja kako sad imam 2 KORG-a ozbiljno razmišljam zamjeniti N364 za neki Yamahin solo synth. Za Motifa baš nemam para, ali minimum ću da ubodem EX7 ili S-80. Puno kolega mi kažu da uzmem Triton sa strane, ali neću pošto već imam Triton boje i samplove u Pa80, tako da mi nema vajde od dve iste klavijature, jer Triton LE nije ništa jaći po saundovima od Pa80.

Sorry na romanu 8)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2005, 17:32   #13
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nista, nista, Kreso mozda jednom i napises roman
Ali da se razumemo
Citat:
Originalno postovano od Kreso
Jaro, ne bih PSR 9000 Pro tek tako otpilio. Radi se o više nego jako dobrom aranžeru, i u nekim stvarima je ispred Pa80.
Ja niti sam uporedjivao niti sam komentarisao o PSR9000 pro klavijaturi(btw Moma je predlagao PSR9000 )
Ja sam mu samo u sali i drugarski skrenuo paznju da je Tema posvecena Korgu Pa80.Ako ima kakvo iskustvo sa ovom klavijaturom neka kaze a ako ne shvaticu njegov komentar kao salu , bar za sada :wink:
Jer ja sutra necu sigurno u nekom topiku koji govori o PSR9000, govoriti o Korgu.
A da ja sad ne bih iskakao iz teme reci cu kratko i jasno.
Yamaha PSR9000 pro je bolja klavijatura od Korga Pa80.ALI!!!
Ove klavijature ne pripadaju istoj klasi, tj ceni i zbog toga se ne mogu objektivno porediti.
Jos jednom pozdrav svima.
laky je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2005, 00:05   #14
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oprostite ako sam odvukao priču.Nisam stručan jer mi je ovo Prvi sint koji koristim ne računajući I 30 jer sam na njega puštao midi.molim samo bez svađa.Ja sam hteo da kažem da to je yamaha rešila na psr-u.Inače imam teoriju da se na klavijaturama o kojima se ovde govori može puno toga namestiti i da je više pitanje rada i znanja u podešavanju.Nipošto nisam za onu priču,e ovo je bolje,a ovo nije jer svaka od tih sintova ima preednosti i mane.Kad je većreč o korgu čuo sam izjavu da je PA 1 x pro loše zvučao .Iako nisam čuo klavijaturu u radu ne mogu da verujem da tako skup sint loše radi i sklon sam tvrdnji da nešto nije u redu sa "majstorom" Još jednom oprostite
momo je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2005, 11:57   #15
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Ma nitko se ne svađa. Nedaj Bože da se svađamo radi muzike.
Treba čuti mišljenja svih koji se nešto razumiju, bili oni tek početnici ili bili oni doktori nauka.
Stvar je u tome da jedan drugom prenesemo savjetima što više iskustva, znanja i da u biti druženjem (barem preko net-a) poboljšamo svoj "alat" za rad, odnosno klavijature.

Laky, sve OK. Svatio sam ja da je pala zajebancija. Nego tek toliko sam skrenuo pažnju na Yamahu. U pravu si kad kažeš da se ovdje govori o Pa80 u globalu, ali svrati pozornost na naslov topica : Savjeti, kako poboljšati svirku

Tako da smo jaro svi debelo promašili temu.

Gazda, najbolje da ti zaključaš ovo
kreso je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2005, 13:40   #16
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

koje prvi poceo :
Nego da se vratimo malo na pocetak.

gorpet
Citat:
Evo o cemu se radi: koliko puta ste dosli u situaciju da zelite da odsvirate neku pesmu, ali niste bas sigurni da li da upotrebiti ovaj ili onaj ritam?
Kao sto vidite svaki dan sve vise clanova ima na ovom sajtu,samo nazalost premalo aktivnih koji pomazu dali putem foruma svojim savjetima ili uploadu.
Zamislite da samo 50 od 720 clanova rade na pravljenu ritmova po pjesmama.Licno ja i pored svih drugih obaveze mogu da napravim od midi fajlova pomocu Kat2000 ili Style Works dva ritma na dan ako je "potrebno".Neka bude da svako od nas uradi 1 ritam sedmicno opet bi to bio jedan veliki uspjeh za sve nas.
Vidimo da nas ima razlicitih svako ima neku jacu stranu,neko poznaju softwere dobro,kao i rad sa racunarom dok neki od nas sve to vise vole da odrade direktno na klavijaturi.
Znaci mnoge stvari mogu da se ostvare ali nesto fali u svemu tome.
:
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2005, 13:46   #17
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Momo nema potrebe za izvinjavanjem, mislim da su ovde sve dobronamerni ljudi.Znaci sve je OK.
A ovo sto si rekao
Citat:
Originalno postovano od momo
Inače imam teoriju da se na klavijaturama o kojima se ovde govori može puno toga namestiti i da je više pitanje rada i znanja u podešavanju.Nipošto nisam za onu priču,e ovo je bolje,a ovo nije jer svaka od tih sintova ima preednosti i mane.
U potpunosti si upravu.

Kreso, nije tema promasena jer kao sto kazes
Citat:
Originalno postovano od Kreso
Treba čuti mišljenja svih koji se nešto razumiju, bili oni tek početnici ili bili oni doktori nauka.
Stvar je u tome da jedan drugom prenesemo savjetima što više iskustva, znanja i da u biti druženjem (barem preko net-a) poboljšamo svoj "alat" za rad, odnosno klavijature.
Sto je naravno tacno.
Inace slazem se sa tobom da je topik "Savjeti, kako poboljšati svirku " ali je u rubrici Korg

I naravno, mislim da nema potrebe za zakljucavanjem. :wink:
Malo smo procaskali i nista vise
Pozdrav i sve najbolje
laky je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2005, 15:37   #18
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno Laky, sve najbolje i tebi.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2005, 21:49   #19
Nedim76
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Moje licno iskustvo je da pravim ritam za svaku pesmu, sad zavisi od vremena svakoga kao sto ste na pocetku rekli neki ljudi imaju i gomila druge stvari radit.
U samom sintu imam preko 400 ritmova posto sam makao fabricke i svaki ritam je moj posao od nula, nikad se ne baziram na neke postojece ritmove jel meni licno otezava posao.
KORGove instrumente poznajem vrlo dobro, poznajem ih ko sto i sam sebe poznajem, radim iskljucivo sa korgovim stvarima vec 12-13 godina i mozda zato mi je i lakse to sve radit od nula a i brzo mi ide.
Ovo mi je prvi REPLY na post ovde a mnogo njih znaju me sa YU MIDI foruma isto.
Koristim PA80, imao sam i PA1XPRO ranije al prodao sam ga, koristim EXTREME 6, MOTIF ES7, KORG MS2000 i jos neke druge stvari sto se tice narodne muzike.
Ako nekome treba pomoc tu sam i izvolite, ne reklamisem se niti se bavim muzickom trgovijom nego samo pomazem ljudima a isto tako i pitam za pomoc.

Pozdrav
  Reply With Quote
Star 08.09.2005, 10:03   #20
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To majstore !

Dobro došao !

Igrače poput tebe uvijek trebamo.
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bolju, saveti, svirku


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije