Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.04.2012, 23:33   #11
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

e sad cu da pisem djonom.Batali taj E50,pogresices.Ja sam dao za njega 1000 eura i pokajao sam se.Posle sam morao da radim trange frange da vratim G800 da mogu da radim ko covek i sve dok nije izasao GW8 nisam menjao klavijaturu.

Sad pravim kombinaciju da dodjem nekako do BK5 i nadam se da ce mi to uskoro uspeti.Nema posla inca bi bio moj jos juce

Znaci obrati paznju:GW 8 je bolji izbor nego E 50
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 23:38   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta ja rece... hahahahaha. Udri Neso djonom, tako i treba, da momci ne bacaju pare badava.

Nego Neso, sta ces sa BK-5 kad imas GW-8 ili ces da prodajes GW8 pa da uzimas masterkey ili je nesto drugo u pitanju ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 23:48   #13
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neso ovo cu shvatiti kao naredjenje Onda da otpisem E50 definitivno. E sad niste mi odgovorili na moja pitanjca iz prethodnog posta, da li GW8 ima sve te mogucnosti? I koliko vredi odprilike sad E2?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 23:53   #14
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

GW 8 je jako brza klavijatura za rad.Postoji nacin da recimo stavis dobos iz drugog seta bubnjeva na acc6,a fus cinelu na acc5,darabuke ili kako se vec kaze na acc5.
Imas 99 favorita za boje i 99 favorita za ritmove,malo li je? mozes za svaku boju da postavis razlicit efekatMFX i da je zapamtis u Favorit boje.
boje su odlicne a koliko tvoja klavijatura vredi to ce trziste da kaze a ne mi.nema pravila u trgovini,treba samo imati srece.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 00:05   #15
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da pokusam da preformulisem pitanje. Kad recimo uzmem bubanj traku, da li mogu umesto pojedinih elementa bubnja da stavim elemente iz nekog drugog seta, ali ne da zauzimam acc 4, 5, 6... Njih da ostavim za neke druge instrumente u ritmu recimo. Neso, performansa na GW8 je ustvari ono sto ja imam na E2 kao User Program? ispravi me ako gresim? Da li ja mogu da izaberem recimo jedan ritam, rumbu za primer, i onda mogu da biram neku od tih 99 boja koje sam prethodno preuredio po mom ukusu i snimio, u svakom trenutku... Pa onda promenom ritma, ja ponovo mogu da izabere neku od tih 99 boja... Da li sam u pravu? Izvinite malo na dosadi, malo je sve to za mene novo, na E2 je to sve mnogo prosto (Verovatno zato sto nema toliko funkcija) pa zato pitam?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 00:20   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi,ne mozes na jednoj traci da uzimas elemente bubnja iz drugog seta ali na ovaj nacin kako sam ti objasnio mozes da stavljas elemente iz drugog seta i onda to jako slicno zvuci kao na PA 800 koji ima sempler.

Ti imas u GW-8 99.usera za ritmove koje ti ubacis u njega i plus njegove fabricke ritmove.

Ovo sto ti zoves performansima to se kod GW8 zove Favorit za ritmove i Favorit za boje.

U svakom momentu ti je dostuno da promenis 99 boja u jednom ritmu ili da promenis 99 i vise ritmova(racunajuci i fabricke) a da ti ostane ista boja.
to je otprilike to.nadam se da si me razumeo sad.

preslusaj bobanove demo snimke pogotovo ove poslednje pa ces cuti kako dobro zvuci GW 8.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 00:30   #17
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo to i radim, pratio sam redovno Bobanov rad, i kapa dole za to sto covek radi. Malo mi se ovo oko promene elementa bubnja ne svidja kod GW8, na E50 je sve to moguce uraditi. Moguce je i na GW8 ali postupak mi se bas i ne svidja, no dobro, nije to presudno naravno. Kapiramo se sad nEso, hvala na vremeno i izvini malo na dosadi.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 00:36   #18
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi,moja postavka i moj set za GW8 je malo drugaciji od Bobanovog,ja radim ritmove malo drugacije ,nije ista postavka MFX za aranzer pa cak i za upp1 i low,sve je to stvar ukusa.
pozdrav jos jednom i zelim ti da sto pre dodjes do GW 8.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 00:52   #19
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno, to je i sustina. Da svako zvuci na svoj nacin a ne svi isto. To i ja radim sa svojom klavijaturom. Imacete prilike da cujete ovih dana.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2012, 14:50   #20
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram da kazem da si u zabludi ako si rekao da na E50 mozes da koristis elemente drugog drum seta na istoj traci. To ni jedan Roland ne moze! Na E50 mozes iskljucivo da koristis jedan drum set a u okviru njega mozda imas jos dobosa i bas kick-a od drugih setova pa da njih koristis mesto onih koji se nalaze na normlanom GM mestu...ali to moze i GW8 naravno.
-Tek od GW8 pa na dalje Rolandovi aranzeri podrzavaju vise od jedne drum trake pa mozes zaista da koristis bilo koju udaraljku iz bilo kog drugog drum seta (a ne samo ono sto je Roland spakovao u jedan set) doduse na drugoj traci.
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije