Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.01.2010, 14:12   #11
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dan pre nove godine sam imao problem sa protectom na PM1000, cak nisam ni svirao to vece. Problem je bio u jedan od kablova za zvucnik, banana koja ide u jednom od zvucnika bila je iskrivljena kako je pozadi zid bio previse blizu i od okretanje levo desno zvucnika. Sredili smo kontakte i bananu i nema tog problema sada.
Taj protekt je dobar i potreban, kako ne bismo ostetili izlaze na PM.
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2010, 20:42   #12
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@dakiyu
Ako si resio problem - napisi kako si ga resio. Ima takvih slucajeva kod PM serije 2, pa ce mozda jos nekome zatrebati pomoc.

Pozdrav.
domino je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2010, 05:17   #13
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E,napisao sam da moram da odradim jos par tezgi pa cu verovatno ove ili iduce nedelje u BG...

A ja sam rekao da bih voleo da je protect stalno upaljen i boli me uvo,neispravno pa znas na cemu si...nisam ja generalno protiv protecta nego sam siguran da nisi na cisto kada ce da se upali i to stvarno nervira.

Srpsku novu,iako sam spremio slave nisam ukljucio namerno,u ISTOM restoranu,NISAM ni raspakivao opremu od nove godine i protecta i nikakav problem!Sinoc sam imao takodje u istom restoranu manju tezgicu i bez raspakivanja opreme i NIKAKAV problem,samo sam ovoga puta pred kraj NAMERNO pola sata gruvao i terao ga u limiter i NISTA...

Stvarno me nervira,iskusan sam muzicar i mogu vam reci da su to najgori kvarovi koji postoje,radi-ne radi...kad ne radi,popravis,kupis novo,zaboravis na pare cim prvu tezgu bolje zaradis ali imas dusevni mir da radis inace ovaj dosta tezak posao...

Kod MK1 sam imao par puta protect i znam do kojih kablova je bilo a onda posle 5 godina sam jednu svadbu od 300 ljudi radio na 6 kutija-protect-pa na 5-protect pa jedva na 4 i protect opet...onda sam ga pipnuo i delovao mi je vruc iako su ventilatori radili pa sam iz neke kancelarije uzeo onaj veliki ventilator i stavio ga od napred i odradio na 4 kutije bez problema a onda pred kraj dodao 5 pa 6 kutija i sve pojacao bez problema.
Posle par dana sam otisao kod majstora gde smo zajedno skinuli GOMILU blata sa nekih hladnjaka na ploci a ventilatori su bili OK...

Malo je problem sto ti ventilatori izvlace vazduh iz mixera a ne duvaju direktno u hladnjake i ne znam zasto je tako a i kod MK2 je tako IAKO u razlikama izmedju MK1 i 2 pise da je kod 2 poboljsanjo hladjenje...drugar iznajmljuje 5 PM i MK1 i 2 i u svaki je ugradio dodatni ventilator i kaze da nikad nije imao problem sa protectom a pre toga jeste mada je drugo kad iznajmljujes,svi sviraju,rokaju,cackaju ali ipak...i ja se razmisljam da ovde ugradim,to su obicni ventilatori za kompjutere...elem, tom MK 1 su kasnije 2 puta crkavali izlazi za 20 dana(mozete da zamislite "a sada da pozdravimo mlad...i kraj-uzas i tako 2 puta) posle sam ga isprobao par svadbi i bilo je dobro pa sam ga prodao drugaru koji je znao sta se desavalo i dan danas radi besprekorno i to na iznajmljivanju...

Ipak ono sto mene brine ili cudi je da sam primetio bitnu razliku izmedju 1 i 2:
MK1 kada je u standby ili tiha muzika mora da bude vruc ispod a kada najjace sviras onda je mlak.
E kod MK2 nije tako...jos kada smo ga novog uzeli ukljucim razglas na minimalno tek da cujem klavijaturu i on vrlo cesto vrti ventilatore na najjace a isto je i kad za pauzom pustim CD da se jedva cuje...stvarno ne znam kako to...zato ne verujem da je moj problem grejanje i ciscenje mada ko zna...

Da svakako cu javiti sta sam uradio jer veoma postujem ovaj forum za razliku od onog drugog a nisam bio jako aktivan jer sam bio zaposlen a vise nisam pa cu imati vise vremena...iskreno se nadam da cu dati svoj doprinos kako ovde tako i na uploadu i mada ne bih hteo da zvucim neskromno ali kako sam jedan od prvih 5 muzicara u Srbiji koji su krenuli sa one man band-om kada je to bilo i sramota,kada nije bilo ni interneta ni uputstava mislim da cu biti od pomoci svojim iskustvom posebno na polju midija,pravljenja ritmova i matrica,live svirke i ozvucenja...
Jedino imam problem koji se da videti da pisem opsirno ali zato samo pisem ono sto sam licno proverio a neke ce mozda i naljutiti da korg PA800 ne vredi ni pola svoje cene i da je za nas najbolji aranzer koji sam ja video GEM......o tom potom...pozdrav svim kolegama
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2010, 05:00   #14
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam prosli vikend imao svirku na 4 kutije i pm1000-2,i poceo je tokom veceri da pali protekt,mislio sam da je zbog glasnoce,ali se ispostavilo da nije,nego je crko jedan visokotonac,kad sam iskljucio tu kutiju radio je savrseno bez prekidanja!Jedno pitanje,primetio sam kad je slabija struja da mix ne radi kako treba,nema tu snagu sto bi trebalo da ima,da li je pametno da uzmem korektor struje,zbog tih stvari?
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2010, 11:30   #15
murtson
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.03.2009
Postovi: 50
Downloads: 19
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
murtson befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako je takva situacija ,bilo bi pametno uzeti "korektor struje".
murtson je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2010, 14:03   #16
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam takodje, prosli vikend radio na PM/2 i nikako da sredim ton dok nisam na pola svirke PM1600/2 zamenio Yamahom EMX5000 Odmah propevali pevaci, muzicari vratili osmeh na lice...radost Sve cisto jasno otvoreno, kao Hi-Fi.
Godinama unazad govorim da je PM1600 dju... ali ne vredi. Sta ti je moc navike.
domino je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2010, 01:16   #17
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@domino ja sam odustao...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2010, 00:03   #18
vedran.tyros2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2010
Postovi: 7
Downloads: 32
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vedran.tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ej da i ja kažem koji riječ o tome . Nedavno sam kupio pm1000/2 novi i imao sam isti problem s protectom palio se na granici da se ni žute lampice nebi uspjele upalit... Nako nvelike muke i mjenjanja kabela i kuplje stabilizatora napona poslao sam ga na servis jer je pod garancijom i utvrđeno je da je riječ o TVORNIČKOJ GREŠCI . Poslali su mi odmah novi i ispričali se. Kupljen je u Zagrebu PRO MIN
vedran.tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije