Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.09.2013, 08:29   #2071
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To ti tako vidiš i gledaš, ma gostima je bilo super veruj mi.... Šta zna dete šta je 100 kila. To bih i ja rekao za sebe ( petak - Aqua Cafe u NS) ... humanitarna svirka je bila u pitanju, ali kada sam pitao moju gospođu koja je bila tamo, kaže bilo je super ( ocenjujući repertoar a ne samu svirku ). Gledaj to sa vedrije strane, svaka sledeća će ti biti super naspram ove
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 12:21   #2072
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sinoc je bio jedan od onih momenata kad bas nista nije bilo kako treba... Stisnem mol, cuje se dur

@rolandx
Moja ekipa je sinoc bila kod mene na svirci i niima je bilo super! Jos me oni posle zezali da sam jako ozbiljan dok sviram, a ja ne znam gde udaram I u pravu si, sledeca svirka tesko da moze da bude losija, pa cu valjda povratiti malo samopouzdanje
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 12:56   #2073
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poznat osjećaj. Pogotovo kada je zasićenost zraka mlatimudanima prevelika u kafani ili gdje već sviraš pa ti kao sviraču ništa nije dovoljno dobro i to te muči cijelu večer pa ti sve krene nizbrdo... Drž se, iduća svirka će sve popraviti, ti ćeš biti isti a zvučat ćeš sam sebi super kao i sinoć što si zvučao samo nisi to znao na račun tih nekih faktora oko tebe koji su te s*ebali. Pozz.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 13:30   #2074
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vala bas! Fala na recima ohrabrenja
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 16:03   #2075
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 122
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... a tek kad poslije krene prica: muzika nema pojma, ne znaju one prave pjesme, samo neke mrtve ...
Nisam (ovaj put) mislio na muzicare nego na goste koji se zale ako slijedis "spisak". Nekad pretjeraju sa "spiskom" i kvantitativno i kvalitativno tako da bi ga trebalo ograniciti na 2-3 pjesme. Skoro sam svirao pred nekih 60-70% istetoviranih i i mozete zamisliti repertoar. E onda se pojavi neki veteran sa zeljama za malo sevdaha i sl. Izvrdao sam da mi to ne lezi itd. a on ce kao iz topa da imaju oni svog covjeka koji ce pjevati i "on ce povesti" a ja samo da "za njim" i bice u redu. I poveo je dvije pjesme kad je htio i trecu dao sam mu "spisak" i upitao zna li koju od tih pjesama, jedva je procitao, nesto kao Ekrem Jevric i opet htjede po svom van spiska. Rekoh da se moram pridrzavati spiska i da on nastavi poslije kad se svi iznapijaju.
A sto se tice muzicara koji "potkivaju", ima ih .... Jedan clan foruma kad ga zoves na zamjenu svira kao da mu je zadnje u zivotu: forspil pet minuta, imrovizacija 10 tako da za sat vremena jedva skupe 4-5 pjesama. Onda ganja konobare da ga preporuce kod gazde .... a gazda sutra pita gdje nadjoh "ovog" i da tako ne mozemo raditi. Ima jos jedan interesantan lik sa foruma: njemu je prvo pitanje gazdi koliko placa muzicara Onda vadi kalendar sa slobodnim terminima, kao udostojice se da dodje ponekad (kad se smiluje). Ma ima toga, ali vec sam oduzio ....
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 02:55   #2076
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od beronjan Pokaži Post
...Stisnem mol, cuje se dur
A da nisi pio šta jače od vode tu noć hahaha

Ma samo lagano, ne treba se sekirat radi tih sitnica.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 05:26   #2077
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahahaha Verovao ili ne, nisam! Popio jedno pivo za celo vece
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 10:52   #2078
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Beronjan bolan sve je to dobro! Uvijek ce se naci netko kome neces valjati i trazit ce ti dlaku u jajetu, al u sustini cim si ti pripremio pjesme i drzao se redosljeda mora to dobro zvucat!

Ja sam nedavno prekinuo suradnju sa bendom jer ne mozes sa svakim raditi, hej odradio svadbu 400 ljudi i jedna moja jedina greska sto sam slucajno sa disco ritma prebacio na neki drugi(kad sam odabrao boju u performanceu povukla i ritam) ali sam brzo vratio! I kao mladozenja nije bio zadovoljan(tako pjevac rece) zbog toga bla bla bla a cijela vecer bila odlicna! Dao momcima sto savjeta oko razglasa, isao i zvao ljude koji se malo profesionalnije bave sa ozvucavanjem za savjete(kazu znali smo mi to sve i bez tebe, a kad sam vidio kako spajaju razglas 4ohma+8 ohma u jedan kanal i tako isto 4ohma+8 u drugi, pa dobro pokacala nisu izdusila), nosio svoje pojacalo u svadbu. Ali najjaca stvar sviramo neku pjesmu (meni monitoring uzasan i ne cujem nista a crown xti 4000 clipa li ga clipa) pitam ja gitaristu odakle svira kad ono paff kaze meni ne znam i vidim ja smanjio se i ko fol svira. Ja samo sto nisam opalio glavom u klavijaturu kad sam to vidio. I naravno sve su se njihove greske pribrojile meni kao ja kriv... Da ne sirim dugo bilo je tu jos svasta nesto sto se meni pribrojilo a uopce nema veze samnom... Da ne govorim o stimanju razglasa iza kutija, totalno ne profesionalno i amaterski(stimaju vokale iza kutija), ja govorim treba se malo nasmijati u svatovima da budemo veseli, kaze pjevac nije to bitno tko je dosao nadrkan ne moze ga moj osmjeh oraspolozit hahahaa jos jedan -. Kaze mi pjevac na kraju mislim da ti nisi zasluzio ovu dnevnicu ja govorim to ti samo mislis, pokupio pare dao njima nogu i vec sutra sa starim pjevacem kojim radim dogovorio 10 svirki i presretan sam nije ovo bas za zalit se nego pohvalit se


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 10:53   #2079
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sinoć svirka, preko 300 ljudi... Ugodjaj do J....
Problem, došao "pevač" (samoproklamovana zvezda), pojačao se do oblaka i celu noć u "crvenom"...

Jadni moji PRX615, sto puta su ih limiteri spasavali pri urlicima "'ajmooo, tokio, opaaa, itd..."

Ne možeš čoveku objasniti da je prejak, a kad ga u pauzi smanjim, odmah dođe i pojačava se... Ne znam koji je k**** takvim tipovima...


Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 12:01   #2080
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima leka i za takve ;-) dajes mu stalno više intonacije za stepen, stepen i po pa ce ili da batali ili da se smiri ;-) :-D

Sent from S⁴
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije