Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.06.2011, 15:13   #211
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dell-Milance Radosavljevic!
Svidja mi se pesma,osim ovih nekoliko vibrata za koje si i sam primetio da su falsh,rekao bi da su otpevana u "krajiskom" maniru.Mada,najlakse je da kritikujemo.....
Imao bi par predloga,u delu pesme "kad si mene zarom palila",sa Fis mola odmah ides na Ddur,mozda bi bolje bilo da "lagano" napravis taj prelaz(bas linija Fis,F,E,D) a i da malo korigujes melodiju na "palila",konkretno slog "la" da ide recimo (tonovi A,Gis,A,H,A,Gis,Fis).Na ovaj nacin bi "isekao" taj vibrato.
Tekst "dusu mi ti podarila",meni licno bas "ne pase",mozda "ljubav" umesto "dusu" ili vec sta bi bilo odgovarajuce...Nije netacno ili neispravno samo meni bas ne "zvuci",ne moras da koristis "teske" reci da bi tekst dobio na tezini...
Ne zameri ako sam te necim uvredio,nisam imao lose namere,ziveo ti nama jos sto godina i napisao i komponovao jos mnogo pesama!
Pozdrav druze i samo napred!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2011, 22:08   #212
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala Bobane, takve kritike sam i zelio, da bas vidim sta nije ok i sta se treba ispraviti Taj vibrato u krajiskom maniru je takav kakav jeste, jer sam tek provalio kako ih raditi, pa kad glas ojaca bice valjda i vibrato kako treba Bas cu vidit i isprobati ove prijedloge sto se tice ispravke u harmoniji i kontrapunktu, pa mozda i izmijeniti u sljedecoj verziji, pozdrav i svako dobro
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2011, 22:59   #213
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Dell
Ovako....sve u svemu nije lose,osim sto treba da izbacis na dosta mesta tercu,jer si isilovao i pevao si je i gde treba i gde ne treba.U nekim deonicama melodija vuce malo na sound "Sava Radusinovic",a onda sleceg momenta na "Dzeja"To bi trebao da malo izkorigujes,ali generalno pesma je ok,mozda bi malo i forspil izmenio,ali otom-potom!
__________________
https://t.me/pump_upp

Promijenjeno od Simke (04.06.2011 u 23:00 sati)
Simke je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2011, 23:04   #214
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kome trebaju akordi od ove pesme,rado cu da ih ispisem!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2011, 01:29   #215
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Simke bato, i privatnu harmoniju da uradis pa i meni da javis
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 03:13   #216
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo konvertirao jednu dvojku od kolege Erke, pa probao malo da improviziram u forspilima, recite mi kako vam se svidja to i harmonija, sto se pjevanja tice, trudim se, ali jos nije dobro, dajte mi savjete kako da se popravim, na cemu da radim?


Listen to voicemails and prank calls at Audioo.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 10:52   #217
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Dell
Vodi racuna kad sviras ritam desnom rukom(cok),da ne pravis te neke sinkope,jer su bezpotrebne,a i pesma je takva da sve treba da ide lagano i opusteno. Izbaci te 7-ice,jer pesma gubi smisao.Modulacija ti pogresna.....trebao si da ides iz E u Fis...a ne u A.Uleteo si u original tonalitet Zorana Kalezica,a to je previse za tebe,jer si bio na ivici.
Ajde sinko lepo ti snimi to ispocetka ovako kako sam rekao,mozes da pomeris za pola tona tonalitet(F),i modulacija je za ceo stepen(G)...snimi,pa opet okaci ovde da vidimo.
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 13:59   #218
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si, znao sam da modulacija ide za cijeli stepen, ali snimao sam iz prve, pa me nekako povuklo u A Za ciganisanje si u pravu, to cemo izbacit, veceras cemo snimit opet, hvala na kritici
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 15:03   #219
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preporucio bih ti da pronadjes nekog boljeg ucitelja pjevanja jer sumnjam da ces uspjeti sam da odradis taj posao kako treba. Moras jednostavno da savladas osnove, znaci od samog pocetka to jest od tehnike disanja pa nadalje preko vokala, vibrata, sibilanata pa sve do glume u svom pjevanju. Dikcija ti je vrlo dobra. U pojedinim momentima si prepatetican pa to onda nije uvjerljivo, tu treba imati razumnu mjeru. Vokali moraju biti daleko siri i stabilniji jer vokali cine pjevanjem to sto jeste. Bojazliv si kod duzih vokala pa samim tim i nesiguran a onda to dovodi do konstantnog falsa iz koga opet ti pokusavas konstantno da pobjegnes. Stice se utisak da u pojedinim momentima ne znas tacno sta bi uradio. U skoli pjevanja ces za izvjesno vrijeme steci sigurnost i veci raspon pa ces biti u stanju pjevati bar za ton i po do dva vise sto ce dovesti do toga da to sto pjevas bude pjesma a ne recitacija. U sadasnjem stanju to sto pjevas djeluje veoma monotono jer se tvoj "pravi" glas ne nalazi u stvarnosti tu gdje ga ti sada forsiras. Tvoj glas je u sustini nesto visi bariton ali ga ti koristis (iz neiskustva) u predjelu srednjeg i niskog baritona. Kada neko ciji je glas zaista u donjem i srednjem baritonu pjeva iz istog tonaliteta kao i ti, to se cuje odlicno ali kod tebe to ne ide jer tvoj glas je po prirodi dosta visi. Svirku nisam posebno dobro ni cuo jer je glas dominantno smiksan ali ono sto sam cuo treba malo popraviti. Trileri su dosta nesigurni a prelazi nekonkretni i bojazljivi bas kao i pjevanje. O harmoniji je simke vec reako ono sto je trebalo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 15:18   #220
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pogodio si ga ko prstom u bulju da prostis Sto se pjevanja tice ocito je da me je u muzickoj profesorica iz zbora pogresno upucivala, jer mi je govorila da cisce pjevam kad pjevam nize, ocito se prevarila u tome. Sto se tice dikcije, podneblje uradilo svoje I sto se pjevanja i sviranja tice, moram se rijesit nesigurnosti, to me stalno "proganja". Strah od pravljenja greske upravo me svaki put i navodi na nju. Ne strah kao strah, nego kao neka pazljivost u tom pogledu. Nadam se da ce iskustvom to sve proci.
Hvala na kritici kolega tranzit
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije