Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.04.2013, 19:00   #221
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od neutral Pokaži Post
Na dva displeja se prati vise funkcija, a dali su mogucnost povezivanja na iPad i onda sve prstom... pa kako kome odgovara...
Nije stvar u Ipad-u već napraviti instrument koji će sam biti dovoljan i funkcionalan. Ipad pre koriste za txt-ove ili repertoar ili slično. Možda će od ukupnih vlasnika samo 5% kupiti Ipad u tu svrhu, a od tih 5% na svirkama će ga nositi 3% dok i njima ne dosadi poded svih 76 dirki. Totalna bespotrebna nebuloza, što se većina plaši da kaže, a neki pak vole Rolanda pa iz principa ćute, a treći će kao biti neutralni a podržavaće dupli display. Lepo je za oko ali samo onom ko prođe pored klavijature i vidi gomilu šarenih dugmića, dva display-a i briga ga da li rumba zvuči ovako ili onako. Ipak ovde govorimo o ozbiljnijim stvarima. Čoveče Pa600 ima čak i pozadinske teme (boje) da se menjaju ( crvena, zelena, ljubičasta, plava, siva...). Je li to toliko skupo ubaciti. Ruku na srce, možda ovaj roland bude pun pogodak, ali kada već raspravljamo na tu temu, iznosimo zaključke na osnovu onoga što možemo videti. A to što sam video ni malo mi se nesviđa. Da su izbacili ponovo G-70 sa 512 sempler memoriom, pun pogodak! Ograđujem se da zvuk i softver i dirke (kvalitet) ... nisam komentarisao.... da ne bi išli u polemiku.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:07   #222
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Sto se tice kursa, ne znam za ostale clanove ali sigurno imas vec dvojicu zainteresovanih (mene i mog kolegu)! Mozemo se dogovoriti da nam drzis casove putem Skupe-a!
Ipak bih da to bude malo sire a najprije radi toga da sam forum ima finansijske koristi. Cak bih se sopstvene odrekao u korist foruma, ukoliko broj zainteresovanih ne bude dovoljno veliki.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:08   #223
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice biranja performansi, zaboravlja se da mozemo imati vise performance listi, pa zasto gurati u jednu listu 143 performansi (iako moze 1000), valjda je lakse organizovati po zanrovima, temi u nekoliko listi do kojih se jako jednostavno i brzo dolazi?
Morison je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:09   #224
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
@Akordeonista

Siguran sam da je svako u stanju da napise tri trocifrena broja na nekom eksternom Program Changeru i da ih memorise. Nema potrebe praviti bauk od necega gdje ga nema. Isti, ama potpuno isti slucaj, je i sa upotrebom jednog Kontakta sa Laptopa koji ce biti komandovan preko aranzera, opet ona tri broja, pardon u ovom slucaju samo jedan broj jer Kontakt poznaje iskljucivo Program Change.
Kada kupujem aranžer, ne želim dodatna povezivanja, ne želim bilo kakva pomagala, da je u pitanju samo in out. Želim da mi taj instrument bude sasvim dovoljan za moje prohteve ( osnovne) i da je funkcionalan. Koliko god da je skup ili jeftin. Činjenica je BK9 je na tom pitanju loše startovao.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:16   #225
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Nije stvar u Ipad-u već napraviti instrument koji će sam biti dovoljan i funkcionalan. Ipad pre koriste za txt-ove ili repertoar ili slično. Možda će od ukupnih vlasnika samo 5% kupiti Ipad u tu svrhu, a od tih 5% na svirkama će ga nositi 3% dok i njima ne dosadi poded svih 76 dirki. Totalna bespotrebna nebuloza, što se većina plaši da kaže, a neki pak vole Rolanda pa iz principa ćute, a treći će kao biti neutralni a podržavaće dupli display. Lepo je za oko ali samo onom ko prođe pored klavijature i vidi gomilu šarenih dugmića, dva display-a i briga ga da li rumba zvuči ovako ili onako. Ipak ovde govorimo o ozbiljnijim stvarima. Čoveče Pa600 ima čak i pozadinske teme (boje) da se menjaju ( crvena, zelena, ljubičasta, plava, siva...). Je li to toliko skupo ubaciti. Ruku na srce, možda ovaj roland bude pun pogodak, ali kada već raspravljamo na tu temu, iznosimo zaključke na osnovu onoga što možemo videti. A to što sam video ni malo mi se nesviđa. Da su izbacili ponovo G-70 sa 512 sempler memoriom, pun pogodak! Ograđujem se da zvuk i softver i dirke (kvalitet) ... nisam komentarisao.... da ne bi išli u polemiku.
Eee, nemoj da siris takve komentare, pa to nije u skladu sa "javnim mnjenjem" koje ovde vlada! Sad ce Nesa da ti objasni kako treba da kupis IPad i kako je totalno bez veze kad klavijatura ima sve na sebi!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:17   #226
neutral
Vredan član društva
 
neutral's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2005
Postovi: 128
Downloads: 1265
Uploads: 15
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
neutral befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To da se menjaju teme i boje je bilo i na Pa 800 samo ne vidim sta ce mi i zelena i plava i ljubicasta kad hocu samo da procitam informaciju na ekranu. iPad se moze koristiti i za textove i za menjanje boja i ritmova i performansi i jos za svasta ne samo vezano za klavijature, a koriscenje iPada je sve vece, pa verujem da su ciljali na to. Ja sam imao i Yamaha i Korga i Rolanda i ne navijam ni za jednu, ali mi se ovo sto sam do sad cuo i video na ovom rolandu svidja. Oni su ga tako napravili, pa sad dal ima dva, ili tri ekrana... ponudili su mogucnosti, pa dal ce nekome odgovarati, ili nece... to je kao sva ostala roba. I da su napravili G70 sa semplerom nekome bi opet bio tezak, pa bi bilo eh da je malo laksi, pa da ima jos nesto.
neutral je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:22   #227
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Kada kupujem aranžer, ne želim dodatna povezivanja, ne želim bilo kakva pomagala, da je u pitanju samo in out. Želim da mi taj instrument bude sasvim dovoljan za moje prohteve ( osnovne) i da je funkcionalan.
E... onda izbrojis 3.500 do 4.000 eura i kupis Yamahu ili Korga... imas jos jednu alternativu, nabavis Trans Audio i pljunes na sve ostalo i to punih usta (nije nikakva samoreklama posto vec par mjeseci iz petnih zila izbjegavam bilo kakvu diskusiju o Trans Audiju jer nisam u stanju ni porudzbine koje stoje da odradim).
Smetnuo si s uma da sam sve vrijeme uzimao vrlo nisku cijenu u obzir i da je to najaci argument BK-9, naravno uz odlican Sound, koji ni u cemu ne zaostaje za pomenutom konkurencijom. Ne moze i jare i pare, kompromisi uvijek kostaju. Nema potrebe dalje ni diskutovati ako sve gledamo usko ili cak jednostrano, treba uzeti u obzir sve argumente... ali to sam vec napomenuo, nema potrebe da se ponavljam.

Promijenjeno od tranzit (17.04.2013 u 19:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:36   #228
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
izbjegavam bilo kakvu diskusiju o Trans Audiju jer nisam u stanju ni porudzbine koje stoje da odradim).
A ti,sto su narucili i cekaju TransAudio mashinu,gde su culi i videli kako to radi pa su se resili da naruce? Sorry na offtopic-u...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 19:45   #229
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
E... onda izbrojis 3.500 do 4.000 eura i kupis Yamahu ili Korga... i... ali to sam vec napomenuo, nema potrebe da se ponavljam.
Uz veliko i duzno postovanje ovde nije bilo razloga da me citiraš. Moje misljenje je tako. Bilo da je 500e ili 3500e. Lepo sam objasnio da za novac koji muzicar kupuje instrument očekuje da je kompletan i da mu nisu potrebni dodatci kako bi isti bio funkcionalniji. Kod BK9 smo zaključili šta je manje funkcionalno. Čak i za 1000 e Pa600 ima nedostataka ali sitnih. Dva display-a, da nije preterano bilo bi odvratno.

Neši svaka čast za onaj turijal o Ipad-u svidelo mi se skroz. Mada opet će čovek Ipad iskoristiti za pametne svrhe ( Nesa je najbolji primer i to 100% pun pogodak) nego ga prikačiti kao pomoćni display na BK-9 koji na kraju krajeva i nije potreban koliko su neophodne osnovne funkcije banaka.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (17.04.2013 u 19:47 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 20:03   #230
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Slazem se da je instrument onoliko dobar koliko je svirac koji ga svira dobar i zna da ga iskoristi ali da bi taj svirac mogao nesmetano da ga koristi mora da ima i date mogucnosti za to! Ne moras ti Tranzite da se slozis sa tim ali vecini kolega jako odgovara da imaju instrument koji je pregledan i nudi pregrst mogucnosti (vecinu mozda nece iskoristiti ali koristice one koje mu trebaju) koje su lako dostupne bez izvesnih "vratolomija"! Na primer, na BK seriji je prisutan, priznavao ti to ili ne, problem pozivanja performansa jer fabrika nije dala mogucnost za pozivanje istih a da je to pregledno, brzo i lako (kao sto je na Korgu i Yamahi)! Morison je pisao da je na BK9 to reseno tako sto se na displeju pojavljuje prvih 8 performansa pa posle moras da listas na drugih 8 i tako redom. A sta kad imas recimo 176 performansa pa hoces da predjes sa 7-og na 143-ci? Moze numerickim putem ali ko ce da pamti svaki pripremljeni performans i njegov broj? Uz to i kad pozoves vec pripremljeni performans onda na njemu imas 4 OTS-a bez mogucnosti da na tom ritmu pozoves neku drugu boju koja ti u tom trenutku zatreba a da je nisi vec pripremio kao poseban performans!
Drugo, licno ne koristim nijedan midi fajl pa ne znam odakle ti ideja da pricam o "ispucavanju" istih?! Sto se namenskih ritmova tice, da li postoji neko ko ih danas nema i ne koristi?! Kako svirati raznorazne novije pesme koje imaju specificne i prepoznatljive "prebudzene" ritmove i brejkove bez tih namenskih ritmova? Ljudi koji su ikada pratili nekog pevaca sa estrade znaju koliko je bitno imati brzo dostupne i dobro uradjene ritmove!
Sto se tice operativnosti, i meni je najbitniji zvuk (koji mi se, da podsetim, kod Rolanda veoma svidja!) ali mi je bitna i ta operativnost koja je data na samom instrumentu! Koliko vidim, ti pises o toj temi uvek imajuci u vidu raznorazna externa "pomagala" koja koliko mogu da primetim ovde jedino ti umes i da upotrebis! Da bi se BK serija upotrebila kako treba u kombinaciji sa Laptopom i semplerom na njemu treba veliko poznavanje Midi-ja, SysEx-a, rada u samim programima kojih ima vise od pominjanog Kontakta a to je tek nezamisliva i nemoguca misija za najveci broj clanova foruma! Znam da su neke kolege, a i sam sam jedan od njih, zainteresovane za tu tematiku (kombinovanje hardverskih i softverskih instrumenata) pa ako si ti ili bilo ko drugi ko zaista poznaje ovu oblast zainteresovan za pruzanje obuke iz iste (podrazumeva se uz novcanu nadoknadu) mozemo se dogovoriti o tome! Ovo zaista mislim jer sam veoma zainteresovan da naucim vise o ovoj temi!
Sto se tice Fingering moda, iz iskustva znam da vecina sviraca aranzerskih klavijatura koristi "Finger mode 1", "One Finger" ili kako se vec zove, koji podrazumeva jedan ton za dur a dva za mol i septakord - umanjeni najcesce i ne koriste jer treba pritisnuti cak tri tona za njega! Priznavao to neko ili ne, vecina koja svira aranzere nisu klaviristi koji su presli na klavijature pa su vesti u hvatanju punih akorada vec su to najcesce harmonikasi - cak i dugmetarci koji levu ruku sviraju na drugmicima! Imajuci to u vidu ne treba negirati to da je pozeljno kad instrument nudi mogucnosti koje su njima pogodne za sviranje! Meni licno, najvise odgovara yamahin "AI FINGERED" mod koji ima u vidu prethodno odsvirani akord a u kom lako mogu da se kreiraju bas linije, bez potrebe da se uvek pritisne pun akord (sto nije uvek zgodno, obzirom na duodecimu - od C do G - koliko ostavljam za levu ruku)! U ovom modu, moguce je bez prelaska u neki drugi mod ili pritiskanja dodatnih dugmica (Bas Inv. i sl.) svirati, na primer, bas liniju C-Cis-D-E-F-Fis-G uz harmoniju C-A7-Dm-C7-Fm-D7-G. Ovo je samo jedna od mogucnosti koje veoma cesto koristim, sto u zabavnoj sto u narodnoj muzici.
U tvojoj pretposlednjoj recenici, vezanoj za svirku zeni, svalerki... itd. se ne nalazim i nadam se da nije ni bila upucena meni licno jer bih se u suprotnom pitao na osnovu cega tvrdis tako nesto?
Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Eee, nemoj da siris takve komentare, pa to nije u skladu sa "javnim mnjenjem" koje ovde vlada! Sad ce Nesa da ti objasni kako treba da kupis IPad i kako je totalno bez veze kad klavijatura ima sve na sebi!

@Akordeonista
Umorih se covece,izgleda da nisi vise samo Serlok Holms nego si postao i baba Vanga pa mi citas misli,nemoj da dozvolis da ti ja postanem nocna mora.Pises u moje ime bez ikakve potrebe ko da mi citas misli,a nisi kvalifikovan za taj posao sem ako nisi rodom iz okoline Negotina.

Pokusaj sazeto da pises kao sto pise @Morison,@Neutral i jos neki,ovako dugi postovi nemaju svrhu bar nama starijim ljudima.
I jos jednom ti kazem,otkaci se od mene posto si presao sve granice pristojnog ponasanja.

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije