Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2012, 12:57   #21
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U Rolandu konkretno ima 24 dual dinamicka efekta-2 nezavisna po kanalu-compresor-gate,4 stereo efekta(hall,reverb,plate,dilay...),4 mono graficka eq(31 band)ili 8 band full parametric-svaki stereo efekat se moze pretvoriti u stereo eq(gr.ili prm.),16 aux send,8 sub grupa,16 matrix mix grupa,velika biblioteka preseta za dinamicke eff,stereo eff,4 band param.eq po kanalu+filter sa promenjljivim karakteristikama,real time analizer,ton generator,usb player-recorder,otvorena konfiguracija pacovanja ulaznih-izlaznih kanala(moze se bilo koji ulazni kanal dodeliti bilo kojem kanalu na konzoli-kao i izlazni kanali na snake unit-u)itd.....Jedino sto ti treba od eksternih stvari je uticnica za struju i sto je najbitnije-radi besprekorno od +40 do -20,ispitano na terenu,a evo i dokaza-2.januar Rozaje....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 247.jpg (97,1 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 248.jpg (92,5 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 14:02   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
mada sem yamahe promix i ddx3216,ne vidim drugi izbor do 600-700 eura..tu je ovaj presouns,al kosta 1200 cini mi se..ali da vredi,vredi
Vrijedi svakog centa koji bi dao za njega. Mikrofonska predpojacala su neocekivano dobra za cjenovnu klasu kojoj pripada Presonus 16.0.2. Presonus je kod te svoje linije (StudioLive) pokusao dizajnom da slijedi jednu liniju koja je najbliza klasicnom analognom mikseru, to jest da zaista svaka bitna funkcija ima svoj kontroler. Naravno da ovo nije bilo moguce izvesti u potpunosti ali sve sto je u live praksi potrebno imati u odredjenom momentu pod rukom je tu. Ako obratis malo vise paznju vidjeces da Presonusovi mikseri nemaju velike displaye kao preostala konkurencija ali zato imaju daleko vise fizickih kontrola koje su vrlo ergonomicno postavljene. U podmenue pri editiranju ces uci samo vrlo rijetko. Kvalitet efekata, ekvilajzera i dinamike je na vrlo visokom nivou tako da sa te strane ne treba da brines. Sta bih mu ja zamjerio je, da je mozda trebalo staviti 4-Band parametricne EQe po kanalima mada i taj 3-Band EQ plus Low Cut koji je unutra, moze odlicno obaviti posao u live svirci. Za studio bi ipak trebalo imati 4-Band EQ. Mozda je trebalo staviti jos jedan Aux odnosno interni Send efekat ali opet i ta dva koja ima su dovoljna za zivu svirku. Reverb i ostali efekti su veoma dobri a dinamicki alati na aktuelnom nivou. Fat Channel, kako Presonus naziva niz ili lanac Insert efekata po kanalu, je zestoko oruzje. Kupuj bez puno razmisljanja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 14:51   #23
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Milane, baš kao što tranzit kaže, ni ja se ne bih premišljao. Mi planiramo uzeti onaj 24.4.2 ili 16.4.2, ako budemo finansijski dobro stajali, ako ništa onda onaj LX7ii za početak, osim ako me tranzit opet ne zaintrigira za nešto drugo ko što inače zna
Isto tako super stvar kod ove StudioLive linije (ne znam da li može kod 16.0.2) je da možeš linkovati više StudioLive miksera da bi dobio više kanala, npr. 2 komada 24.4.2 pa dobiješ 48 kanala. Živu svirku možeš snimati preko FireWire porta na laptop i to višekanalno preko programa PreSonus Capture (mislim da se tako zove) u rezoluciji max 48kHz, i to možeš poslije raditi miks u kući ili u studiju cijele snimljene svirke, možeš vući efekte sa PreSonusa...svašta nešto. Da napomenem da pri linkovanju treba namjestiti da je jedan mixer master a drugi slave. Na tom masteru kontrolišeš i master volume cijelog sistema.
E sad pitanje za tranzita, pošto nisam uspio ovo da provalim...Kad se linkuju 2 komada npr. 24.4.2. Dobije se 48 kanala. Bitna stvar je što imate onda 4 nezavisna efekta ali na jednom presonusu dva važe za kanale na tom mikseru a druga dva na onom drugom. Ali mi nije jasno da li se isto tako duplira broj aux izlaza i broj grupa i da li isto aux izlazi na jednoj mašini važe samo za kanale na istoj, i isto tako za grupe?

P.S. I pored svega ovoga meni jedan tonac kaže da je PreSonus StudioLive nepraktičan mikser za live situacije. Vala ako tad nisam umro od gluposti onda neću nikad. A nisam mu htio ništa reći na to, ipak je iskusniji a i stariji (puno) od mene...

Promijenjeno od harepa50 (13.02.2012 u 15:50 sati)
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 16:16   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Auxi i grupe se linkuju tako da vaze za cijeli sistem. Savjetovao bih ti da krenes od jednog 16.4.2 a onda mozes da dodajes do maksimalno 4 u sistemu pod uslovom da su svi 16.4.2. Tog tonca posalji slobodno u rodno mjesto jer bulazni. Ako postoji digitalni mikser koji se opsluzuje slicno analognom onda je to StudioLive. Nijedan vise, bez obzira na cjenovnu klasu, nije prisao toliko blizu po ovom pitanju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 20:05   #25
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Slažemo se ko metar drva

Hvala puno, to mi je trebalo. Jeftinije je a i isplatnije krenuti od 16.4.2. To je super digitala za ne tako puno novca i vrijedi svakog feninga, uz koju mi neće trebati ništa u reku, ili barem graphic eq, iako se uz novi firmware update na studiolajvu dobije 31-band graph. eq, koliko sam upućen. Čitao sam da su ljudi imali neke probleme sa novim firmware update-om, ali pretpostavljam da je krivac ljudski faktor ili neka greška prilikom updateovanja. Pisalo se i po PreSonusovom forumu da je slaba na lošu struju (naravno kao i svaki elektronski uređaj), a i ova struja kod nas nije neka pljačka, tako da ne bi škodio neki korektor napona uz nju, tipa Quick Lok ili slično.
U slučaju da budemo finostojeći sa finansijama, ja bi baš volio da krenemo sa ovom digitalom koja stvarno ima sve pod rukom i mislim da jedina stvar na njoj na koju čovjek treba da se navikne su oni meniji, čisto da se zna gdje je šta Vjerujem da ni tu nisu komplikovali puno sa podmenijima.
Koliko se sjećam, iako nema motorizovane fadere, što meni nije aman zaman što ih nema, opet ima mogućnost snimanja miksa/showa, u smislu pozicije fadera, s tim da automatski loadovanjem preseta nekog showa postavljaju se EQ i ostala podešavanja, a na meterbridge-u se pokazuje u na kojim su levelima klizači bili, na te levele ih podignete. Isto super stvar na njoj su već urađeni EQ preseti za pojedine elemente bubnjeva, vokale, gitare, etc.

Hvala i veliki pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 20:40   #26
rrahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rrahmanjinov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Ta cijena ce uskoro biti najvjerovatnije nesto niza (tipujem na nekih 2.300 eura), a da je puno, puno je, mada se mora reci da se Behringer tu dosta potrudio. Midasa sumnjam da ces naci za taj novac jer je trenutno najpovoljniji Venice F-16 oko 3.500 eura pa ce to biti oko 1000 eura vise za duplo manje kanala. Da se ne zavaravas, ovi Midas mikseri nisu cisti analogni vec hibridni to jest kombinacija analogije i digitale gdje ova druga zauzima pozamasan dio. Ipak bih na tvom mjestu prvo testirao X32, mislim da ces se iznenaditi.
Ma mislio sam na cenu polovnih Midasa (Midas venice 240 valjda bese).Sto se tice X32 , problem je taj sto ga nemam gde testirati,a iskreno ne bih smeo dati toliki novac tek tako. Ne znam da li je pametno kupiti za relativno mali novac Behringer DDx1632 i nositi ga ka uvod u digitaliju uz trenutni analogni miks koji koristim Allen&Heath ZED428 (i efekt proc. Lexicon MX300) i na taj nacin ih direktno probati i eksperimentisati na svirkama, pa onda skroz preci na nesto ozbiljnije digitalno....

Pitanje i za Tranzita i za Sinisu jer vidim da iza vas stoji bogato iskustvo:
malopre sam pomenuo na cemu radi moja grupa (A&H ZED 428,Lexicon MX300),mozete li mi reci sta mogu da ocekujem u kvalitetu,cistoti tona ukoliko bih recimo koristio Yamahu 01v96 ili mozda taj Presouns koji pominjete ( da li bi dobio bolji,kvalitetniji izlazni zvuk) i koja je razlika u kvalitetu po vama izmedju 01v96 i Presouns-a ili sta jos bolje kupiti do 2000 eura od digitalnog?

Znam da mnogo pitam i izvinjavam se ako smaram
rrahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 20:45   #27
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A Allen Heath I LIVE t112?Ima ga moj rodjak iz Beograda-rad kao na analogiji-i to pre Presonusa-evo pogledajte sami kako izgleda njegov Fat Channel
Grafički Fajlovi
File Type: jpg allen heath i live.jpg (88,7 KB, 23x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Allen heath i live 2.jpg (92,9 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 21:12   #28
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ja sam nekako PreSonusa zgotivio više, što zbog cijene, što zbog jednostavnosti. Koliko je cijena ovog iLive-a? Čuo sam tj. pročitao na nekom forumu da je zaštopao usred koncerta zbog nedovoljnog/neispravnog hlađenja ili šta li. Ne sjećam se, davno sam to pročitao. Nije prvi slučaj da se to desi, desilo se ljudima na yamahi M7CL (doduše mislim da je bila za monitor mix), VU metri po svakom kanalu stali gdje jesu, ni da maknu. Sad za ovu iLive ne znam da li treba iDR stagebox modul? Pošto nije jeftin a izađe ko dva PreSonus 16.4.2.

P.S. Ovo iLive me podsjeća kao da ga je pravio Apple ili kao da je neka aplikacija za iPhone hahahaha, malo šale, ne zamjerite
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 21:24   #29
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A za pitanje kolege Rrahmanjinova odgovor je jednostavan-Presonus...Yamaha ima ozbiljnije efekte a Presonus X MAX mic.amp.i daleko bolji zvuk-Yamaha ima posebnu logiku rada koja nije tako jednostavna cak ni za upucenije-Presonus ne,Yamaha ima losiju podrsku software-a za remote i recording od Presonusa i Yamaha nije namenjena za live rad vec je multifunkcionalna-Presonus je robusnije izrade-od tastera do konekcija na zadnjem panelu mixera-a to su detalji koji zivot znace...Mislim da bi imao i bolji zvuk od dosadasnjeg-osim samog zvuka mixera imao bi na raspolaganju i pregrst dinamickih efekata i bolji eq-samim tim bi dobio na kvalitetu dodatno..Za 2000e nema konkurencije trenutno-vec oko 5000e tu je izbor znatno veci-Soundcraft SI Compact,Yamaha LS 9-16,Mackie TT24,Allen Heath GLD,Roland m 380....Evo jos jednog primera odlicnog Fat Channel-a kod dig.mixera-Soundcraft SI Compact 24...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Si_Compact_24_Front_Cutout.jpg (94,0 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Soundcraft-SI-Compact-24.jpg (97,8 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Soundcraft-SI-Compact-24 2.jpg (95,0 KB, 10x skinuto)
Highslide JS
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa kg za ovaj koristan post:
rrahmanjinov (14.02.2012)
Star 15.02.2012, 02:49   #30
rrahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rrahmanjinov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sinisa puno hvala na preciznom odgovoru. Mislim da ce mi sledeci mikser biti upravo Presonus. Probacu u narednom periodu da ga nadjem negde i probam, a onda verovatno i narucim.
rrahmanjinov je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije