Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.07.2011, 01:03   #31
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vule] da li mogu da znam sta znaci "vikend muzikanti".Ja sviram uglavnom vikendom zato sto tad uglavnom i ima posla.I interesuje me kako neki fajlas ili kako ti kazes "vikend muzikant"moze nekom 'Profesionalcu" da pokvari posao.Svaki fajlas,vikend muzikant i profesionalac imaju svoje mesto pod ovim nebom.svako se bori da zaradi kako zna i ume.
Sto se tice oduzimanje opreme,cuo sam za neki slucaj pre 2 nedelje u staroj pazovi.Sutra po tom pitanju idem kod advokata da vidam sta moze da se uradi u cilju sprecavanja oduzimanja opreme.Iskreno mislim da to moze da bude veliki problem,posto vecina nas ima i polovnu opremu bez ijednog papira.Sto ce reci da im se moze i da je nevrate posto nemate dokaz da je vasa.
A sto se tice licenci,ja je trenutno nemam i tesko cu da je dobijem{posto sam samouk}ali sviram sve(nema fajlova) ali nije ni fer da ja nemogu da je dobijem a jedan####### samo sto je poznat da je ima iako veze sa muzikom nema.a ima ih brdo.Ja nebezim od toga da platim porez,clanarinu autorska prava sta god.Ali za to trazim i neka prava tj.zastitu da neki gazda nekog splava nemoze da kaze nije bilo posla nemam 100e evo 70 recimo i sl..
Da neduzim dalje pisao bih memoare,sutra vam javljam sta sam saznao od advokata.
energy je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 01:19   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Znaci ako muzicka skola nema nista s tim polaganjem, to daje za pravo nekome u komisiji za polaganje za koga je moguce da nije muzicki obrazovan da nekome s diplomom u ruci nesto kaze?
U komisiji za polaganje ne sjede neobrazovani muzicari a drugo zar zaista mislis da te niza i srednja muzicka skola moze nauciti estradnom poslu ? Kada je moja generacija polagala ispite za prijem na estradu (to se tada tako zvalo a bilo je veoma, veoma davno), postojalo je vrlo malo "divljaka muzicara" i oni nisu predstavljali bitnu stavku. Ustvari i nije ih bilo po mjestima koja su bar nesto znacila kao tezge. Plata se primala preko estrade jer je ona bila nas poslodavac a muzicari nisu imali po tom pitanju dodira sa upravom hotela ili restorana. Estrada je diktirala cijenu a muzicari su imali adekvatne plate, zdravstveno i penziono osiguranje. Cist racun, duga ljubav. E... onda su dosla neka druga vremena i sa njima aranzeri i samouki muzicari sumnjivog kvaliteta, dosla je nadri muzika a sa njom i nadri muzicka kultura koja se sirila kao kolera. Danas imamo totalno kontaminirano stanovnistvo sa visokim stepenom zaraze a posto je bolest postala vec hronicna, nema nade za genezu. Svira i ko zna i ko ne zna, za male pare ili cak i samo za baksis (ako ga uopste ima). Vrsni harmonikasi, basisti, gitaristi, bubnjari... sjede kuci i cesu j... jer nemaju sta pametnije da rade, to jest nemaju posla, koji im je oteo instrument koji se zove aranzer i onaj koji svira taj instrument, popularno aranzerista, mada taj sa aranzmanom blage veze nema a u najvecem broju slucajeva ne zna ni sta to ustvari znaci. Toliko o obrazovanju danasnjih sviraca.

@energy
Ama ti nikako da shvatis samo jednu stvar, ti si radnik na crno a iza takvog ne stoji niko pa ni zakon.

Promijenjeno od tranzit (12.07.2011 u 01:22 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 01:36   #33
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od energy Pokaži Post
Vule] da li mogu da znam sta znaci "vikend muzikanti".Ja sviram uglavnom vikendom zato sto tad uglavnom i ima posla.I interesuje me kako neki fajlas ili kako ti kazes "vikend muzikant"moze nekom 'Profesionalcu" da pokvari posao.Svaki fajlas,vikend muzikant i profesionalac imaju svoje mesto pod ovim nebom.svako se bori da zaradi kako zna i ume.
Zar ti rec "vikend muzikant" sama ne govori dovoljno? Imas 5 radnih dana u nedelji i tada radis u firmi ili fabrici a u petak i subotu se pretvaras u muzicara...tako se ne moze raditi ozbiljno posao ni muzicara niti bilo koji drugi i nemoj samo da me teras da ti sad objasnjavam dalje.
Fajlasi ili ti "vikend umetnici" kvare posao svakome jer kao sto kaze @Tranzit rade na crno,ne placaju ni licencu ni porez niti bilo sta jer uglavnom rade za sitne pare itd,nekim gazdama je i to muzika iako lokal zvrji prazan i njemu samome nije jasno zasto a covek ima muziku...onog momenta kada bude potrebno da sve bude na svom mestu,licenca,ugovor,dozvola za rad,porez itd,bice i potrebno da muzika pokaze rezultat da bi bila placena i tim novcem se pokrili troskovi...e tu ce mnogi da "zaginu",tu ce se napraviti selekcija ko moze i treba da radi a ko ne. Valjda sam bio jasan sad?

Ja sam za to da se hapse svi koji ne postuju zakon i propise.
  Reply With Quote
Star 12.07.2011, 02:41   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Interesantno je a i simptomaticno da bas oni koji u osnovi krse zakon traze neka svoja prava i to bas ondje gdje su sami pocinili krivicno djelo. Cak se angazuje i advokat zato sto gazda nije platio dogovorenih 100 eura, nego 70 za taj rad na crno. Pardoksalno. Cudi me samo sto se ne pojavljuju vikend piloti ili vikend ministri, mada ne gubim nadu da ce i toga biti. Muzika je izgleda najpovoljnija privredna grana za krsenje i negiranje zakona. Imas potpuno pravo Vule, to sve treba hapsiti. Bilo bi zatvorskih bandova koliko hoces. Od '72. sam clan jugoslovenske estrade a od '95. njemacke estrade, koliko sam za tih skoro 40 godina platio poreza, napunio bih dobar kontejner, al' onda kada bi trebalo da berem plodove svoga truda, dodje najezda vikendasa skalpira gaze (moze im se, ne placaju porez), drzava nemocna da to dovede u red a oni sviraju li sviraju (iako vecina ne bi trebalo ni kao gost da udje u restoran a kamo li kao muzicar) i kako su bucni na bini, tako i u permanentnom trazenju svojih nekakvih prava. Totalni javasluk i anarhija.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 02:46   #35
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ove sad konkretno hapse zbog narusavanja javnog reda i mira,zbog prekoracenja radnog vremena,gazde teraju muzicare da rade posle ogranicenja i oni slusaju gazde,dodju kljunovi i pohapse muzicare a gazda se izvuce sa prijavom kod komunalaca u najgorem slucaju.

Posten da budem jako nezahvalna situacija za muzicare,ako ne ispostuju gazdu dobiju otkaz a ako ispostuju njega onda im ne gine smestaj u fioci do ujutru...ne znam,nisam pametan ali red mora da se napravi tu. Ovde ni licenca ne pomaze ako se prekoraci radno vreme.
  Reply With Quote
Star 12.07.2011, 02:51   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je to u redu. Treba da postoji neko radno vrijeme. Ustvari sami muzicari ce biti zasticeni tim zakonom. Gazde nece smeti da se izivljavaju pa da im se svira dok i posljednji gost (ngdje oko 8h ujutru) ne izidje iz krcme. I to je jedan od nacina i puteva da se krene sa uvodjenjem bilo kakvog reda u ovoj bransi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 03:22   #37
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mnogi ljudi na forumu dobrano znaju ko sjedi po tim komisijama i koliko komisija (brojcano) tu zapravo ima. Koliko sam informiran u Srbiji Pavke i Djokic svaki ima svoju, ispravite me ako grijesim. Sta se i kako u bivsoj Jugoslaviji radi radilo optprilike znam, ali prosla su ta vremena. Za dobivanje licence danas koliko znam treba viditi da li odredjeni subjekt zna svirati, a ne kao nekada, zato spominjem diplome iz muzicke skole
Inace, bio bih mnogo lud (i ludji nego sada) kad bi pomislio da me muzicka uci estradnom poslu Za to sam, da se uvedu pravila i reguliraju stvari, ali tranzit druze, nisi valjda toliko vremena proveo u Njemackoj da se ne sjecas kako se to radi kod nas?

Hare, kod nas barem za sada vrijedi ono staro pravilo, kad dodje policija, gazda ga pocasti pivom, sokom,.... Koliko sam cuo zapljene opreme kod nas nema za sada, a ni dozvola, niti neko pita za iste.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 04:17   #38
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit,da li mozes jos jednom da pogledas moj post i da mi kazes ko je koga za sta angazovao?Rad na crno je zastupljen u svakom segmentu posla,ovo je srbija.I mislim da netreba hapsiti ljude zato sto se bore da prezive svako na svoj nacin.
energy je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 09:42   #39
sstipa
Vredan član društva
 
sstipa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 161
Downloads: 355
Uploads: 4
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 20 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 , Harmonika- Paolo Soprani
sstipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sstipa pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Dell i tu ima istine! Pored Pavketa i Djokica - BG estrade ima i Novosadska -Pruniceva i naravno pre par godina kada je to bilo aktuelno sa licencama , krenule kontrole onda su novosadjani pisali prijave i ko nema licencu a i onima koji imaju BG estrade a isto tako i beogradjani za novosadjane - luda kuca , sreca pa su se sad malo primirili pa nedira niko nikog ! Ali pre mesec dana upala kontrola iz Bg a kolegama u jedan manji restoran i odrali ih kaznom i prijavom zbog ne imanja dozvole , dok u ostale lokale koji su na glasu nisu smeli ni da provire a kamoli diraju muziku !!!
sstipa je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2011, 12:08   #40
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@energy
Uposte je nebitno ko je koga, za sta i kada angazovao. U pitanju je rad na crno ili ilegalno zaposljavanje, koje ne podlijeze drzavnim taksama a to se kvalifikuje kao krivicno djelo. Problem i jeste u tome sto sto se to sve precutno odobrava i pravda bas time sto si ti napisao: "ovo je Srbija". Nije Srbija u drugoj galaksiji, niti je ona neka posebna drzavna forma pa da to sve u njoj moze i treba da se desava na neki drugi (naopaki) nacin. Ljude ne treba hapsiti sto se bore da prezive vec zato sto drugima ne dozvoljavaju ili smetaju (i to protivzakonito) da prezive. Nije drzava ili drustvo dzungla pa da treba da vlada zakon jaceg, brzeg ili lukavijeg.

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
tranzit druze, nisi valjda toliko vremena proveo u Njemackoj da se ne sjecas kako se to radi kod nas
Jesam a i otisao sam, izmedju ostalog, jer je krenulo da se radi tako kako se radi. Mlad si pa nisi zapamtio neka bolja vremena koja su vladala na tim prostorima. Nisu ni ona bila zlatna ali su u svakom slucaju bila bolja nego ova danas u kojima se ne priznaje ni znanje, ni zvanje a ni zakon. O nekakvim autoritetima ne treba ni govoriti. Treba da se hapsi, treba da se plijeni oprema jer izgleda da je to jedini nacin da pojedini shvate da postoji zakon i da je drustvo socijalna skupina u kojoj postoje neke norme koje treba ispostovati.
i
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije