Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.12.2011, 13:51   #31
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ga.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Screenshot - 2.jpg (99,6 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2011, 23:21   #32
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni je u cilju da na svim staylovima stavim isti drum set i da podesim volumene, kako savjetujete da to najbolje odradim, imam Alesis MK2 monitore tako da imam dosta vjernu sliku toga što slušam, međutim nije sve u style editu i dinamici, kad sve to postavim na jednake vrjdnosti opet ima dosta oscilacija između pojedinih staylova u glasnoći???
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 00:21   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veliki je posao napraviti dobar balans stylova. Pored volumena koji je lako prilagoditi i vidljiv je na klizaču postoji još par dimenzija o kojima ovisi glasnoća nekog styla.

Kažeš da koristiš uvijek isti drum set. Znaći možemo isključiti razliku u dinamici unutar samih elemenata nekog kita (brushes vs rock). Razlika u glasnoći može dolaziti zbog toga što su elementi seta odsvirani različitom dimanikom (velocity). Pogledaj u event list dva styla koji su različiti u glasnoći i pokušaj definirati koji su ovdje omjeri. Vidio sam slučajeva gdje je svaki element odsviran maximalnom dinamikom (127). Potpuno nepotrebno i kontraproduktivno.
Na glasnoću bubnja (ili bilo kojeg drugog ) traka utjeće u najvećoj mjeri i kontrola expression. Tu su naravno i mnogobrojne kontrole equilazera, cutof frekv, resonance ..... koji isto tako mogu utjecati na glasnoću. One se sve kontorliraju sa System exlusive naredbama.
Znam da ti nisam mnogo pomogao u rješavanju problema, ali na žalost ovo područje je malo složenije nego što izgleda na prvi pogled.

Ja balansiranje radim ovako. Krećem od bubnja (zato sam ga i opisivao u gornjem tekstu). Provjerim dinamiku svih elemenata i kada sam dobio omjer koji mi odgovara za neki ritam, usporedim ga s bubnjem par drugih stylova koje već koristim od prije na svirci. Znaći, uspoređujem samo traku bubnja. Korigiram volumen kontrolu na novom ritmu i tako izjednačim glasnoću. Tada kontroliram bas na isti način i nakon toga je posao gotov. Pitaš se što je s ostalim trakama. Njihovu glasnoću jednostavno uskladim s bubnjem i basom i uvijek dobivam razultat da su stylovi približne isti.

I jedan savjet, nemoj koristiti isti set bubnja na svim stylovima. Malo je više posla ali kombiniranjem različitih setova dobivaš na dinamici. Isto se odnosi i na bas. Zašto ne iskoristiti više mogućnosti kada su na dohvat ruke.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (03.12.2011)
Star 03.12.2011, 02:38   #34
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pokušavam stalno zaobići System Exclusive ali vidim da se stalno vraćamo na to pa će biti red to i savladati....

Kada sam uzeo klavijaturu prije 5-6 dana prvo sam složio 20-tak staylova koji su mi potrebni, kad sam skužio style edit onda sam na svima postavio Standard drumm kit, onda sam sve postavio na VOLUMEN 80 u style editu, poslije toga sam otišao na Groove & Dynamics i to pregledao, to sam sve radio na slušalicama, kad sam spojio na monitore razlike su ogromne, onda sam ponovo pregledao bas i kontru, sve to umjereno stišavao jer sam mislio da poklapaju bubanj, no opet isto, poslije toga sam krenuo opet u style editu po volumenima ali to ne vodi nikuda, vidim da je problem negdje drugdje.

Isti drumm set sam namjerno postavio da mi neke stvari eliminira za početak ali svakako ne mislim ostati na jednom drumm setu.

Vidim da mi preostaje skinuti SysEditor i zamoliti opet za pomoć da dođem do rješenja .???

Zahvaljujem se na dosadašnjim odgovorima svima, svaka čast.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 03:13   #35
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Borba" je s tim ritmovima, ali kad ih jednom složiš onda si na svirci Car. Ja sam isto "novi" na Yamahi, prije sam imao iskustva s drugim proizvođačima. Ono na što se najviše oslanjam kod pravljenja vlastitih ritmova su originalni (Tyros4) koji su izvrsno izbalansirani. Neki od njih mi na svirci zazvuče savršeno i onda njihove postavke koristim kao "obrazac" kada kod kuće radim vlastite. Na taj način uspjevam dobiti tu izbalansiranost, a kao što sam rekao najviše se oslanjam na groove bas bubnja, doboša i bas gitare.

System exlusive kontrole nisu bauk. Malo treba posložiti stvari i onda ide sve kao podmazano. Iako je i mene u početku zbunila hrpa brojeva i slova sada sam oduševljen potpunom kontrolom ama baš svih parametara. Googlaj pojam "beggar sysex" i skini PDF dokument gdje je opisana ova tematika na lijep i jednostavan način.
Slika CASM editora koju si postavio nema prikazane sysex naredbe, one su plave boje.
pogledaj sliku
1. označi plavo poklje
2. klikni na Edit
3. Očitaj vrijednost Sysex

U brošuri koju sam ti preporučio ćeš naći što znaće vrijednosti u nizu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg sysex.jpg (92,8 KB, 22x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 19:42   #36
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako sam dobro shvatio, System Exclusive su postavke drum seta u MIDI, kada otvorim style u CasmEdit, i odem na EDIT SYSTEM EXCLUSIVE, upišem vrijednost za - "Drum Set Reset" (što je vidljivo u tabeli na strani 6, The Beggar´s SysEx Guide) F0 43 10 4C 00 00 7D 00 F7, bubanj bi trebao biti restiran i vraćen na tvorničke postavke.

Kada u plavu traku upišem F0 43 10 4C 00 00 7D 00 F7 i idem na OK da spremi izmjene, upisana vrjednost mi nestane i pojavi mi se samo F7 ?????


Pročitat ću malo bolje Sysex User Guide, nisam imao vremenao zbog posla, ako ja na System Exclusive svakog stayla kojeg koristim pod DATA unesem F0 43 10 4C 00 00 7D 00 F7, spremim, i to sve vratim nazad u klavijaturu, podesim ponovno volumene na svakom staylu, ostavim iste drum setove moji bi staylovi trebali radit jednako?????



A što je sa opcijom "All Parameter Reset" ????

Kolega hvala ti puno do sada na svemu, obzirom da smo blizu morat će mo na mezu i piće definitivno.


P.S. skinuo sam Vaš SysEditor ali mi nešto neće otvoriti pa ću pokušat na drugom kompu.

Evo na slici sam editirao drugi red System Exclusive.

pozz
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 111111111111.jpg (100,3 KB, 10x skinuto)
Highslide JS
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (03.12.2011 u 19:45 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2011, 00:05   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si shvatio dobro.
Razlog zašto ne možeš unijeti vrijednost za resetiranje bubnja je to što u nizu brojeva treba izbaciti početni F0. Unesi vrijednost ali sa zarezima
43,10,4C,00,00,7D,00,F7 i sve će bit ok.

Yamahin style je koncipiran tako da se u prvom taktu nalaze sve generalne informacije o nekom ritmu. U CASM editoru ćeš taj info vidjeti u ako odabereš SFF1 (1. slika1). Sve informacije pod M:T i oznakom 1:01:0 (2. slika1). Ove vrijednosti se odnose na sve varijacije, fillin-ove, into i endinge nekoga styla. Ako se želi koristiti neka druga postavka (drugi instrument, panorama, efekt...) u nekom dijelu styla, potrebno je unijeti novu kontrolu na željeno mjesto.

Recimo da se u varijaciji C mijenja panorama doboša (samo primjera radi). Potrebno je upisati sysex vrijednost na mjesto gdje počinje varijacija C. Označiš Main C (3. slika2), odscrolaš do mjesta 6:01:0 i označiš mjesto nakon Main C markera (4. slika2). Odabereš gumb Insert (5. slika2) i u otvorenom prozoru odabereš F0 System Exlusive event (6. slika2). U polje Hex Data (7. slika2) upisujemo vrijednost koja se odnosi da doboš iz Drum1 svira potpuno lijevo. U slijedu vrijednosti primjećuješ da na početku ne treba unijeti F0 jer njega automatski dodaje CASM editor. Za precizno i lakše definiranje sysex kontrola može se koristiti već spomenuti SysEditor. Konačno pritišćemo OK (8. slika2) i dobivano novi SysEx event. Pritiskom na OK (10. slika3) vrijednost se upisuje na mjesto iza Main C (varijacija C) (9. slika3)
Možeš primjetiti na zadnjoj slici (11. slika3) da syx vrijednosti možemo spremati, a spremljene ponovo pozivati po potrebi. Ovime olakšavamo posao i definiramo najčešće kontrole koje korisitmo.

Eto, malo sam se umorio. Gdje sam ono ostavio pivu???
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slika1.jpg (76,7 KB, 18x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slika 2.jpg (97,3 KB, 18x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg slika 3.jpg (96,2 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (04.12.2011)
Star 04.12.2011, 12:57   #38
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znači sysex poruke uvijek mjenjam u M:T, vrijednosti unosim iz vidljivih tabela u “Beggar GUIDE”, znači efekti, panorame, fade in, out, transpose, octave down/up i sl., u “HEX DATA” unosim onoliko kombinacija koliko mi je potrebno, ako ubacim delay i reverb, idu dvije “kobasice” brojeva I slova ????


Panorama je F0 43 10 4C 30 rr 04 ?? F7 kao što ste rekli a što je “rr” i “??”,

“rr” bi trebala biti neka bazna adresa drum seta a “??” VALUE RANGE, odnosno GAIN toga što dodajem ???????

Name Sys Ex-default
Master Tune F0 43 10 4C 00 00 00 00 04 00 00 F7
Master Volume F0 43 10 4C 00 00 04 7F F7
Transpose F0 43 10 4C 00 00 06 40 F7
Drum Setup Reset F0 43 10 4C 00 00 7D 00 F7
XG System On F0 43 10 4C 00 00 7E 00 F7
All Parameter Reset F0 43 10 4C 00 00 7F 00 F7



Da li mi možete u kratkim crtama da imate problem kao ja, znači sređivanje klavijature, odnosno stylova na koji bi način to odradili???

Moje viđenje, trebam u svaki system exclusive, svakog styla kojeg koristim (u svaku drum traku) unijeti 43 10 4C 00 00 7D 00 F7 na M:T, znači bez početnog F0 (sa zarezima) da bi mi bubanj radio na tvorničkim postavkama, odnosno da bi mi drum setovi radili kao tvornički, a to je po meni najurednije, bez ikakvih nabrijavanja ičega ?????

A što se tiče piva to će mo svakako odraditi,


Trenutno sam na poslu cijeli dan pa nemam mogućnost probati u praksi ali večeras poslije 20,00 obavezno.

Hvala, čujemo se , pozz
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (04.12.2011 u 12:59 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2011, 13:49   #39
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1936
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pratim vas ,

ali sve teze
romario je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2011, 13:56   #40
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbezbolnije ćeš riješiti problem (ajdmo pričati na ti, malo me opterećuje persiranje tako da u CASM editoru pobrišeš sve sysex kontrole koje se odnose na bubanj. Tako ćeš dobiti "čisti" bubanj. Izbriši sysex kontrole kroz cijeli style, a ne samo na početku. Koristi opciju Find > F0 Sysex Event > Any. Nemoj brisati Sysex podatke koji se ne odnose na bubanj (slika 4.)
Koristi INS tipku na tipkovnici kako bi označio sve pozicije koje želiš brisati.
Kako prepoznati koje se sysex kontrole se odnose na bubanj? Sve one koje imaju početni dio F0 43 10 4C 30 (ili31).......

F0 > početak SysEX - u CASM editoru ga ne treba unositi
43 > Yamaha ID code - za Rolanda je to 41
10 > Device number
4C > XG model ID
#################
Za Yamahin XG standard ćeš uvijek unijeti ove 4 oznake. Nakon toga slijede oznake koje upućuju na ono ne što želimo utjecati.
#################
30 > Drum setup 1 - ako unesemo 31 onda djelujemo na Drum setup 2
rr > oznaka za element bubnja - 38 je snare, 35 -kick....
xx > kontrola na koju djelujemo - 01>pitch fine, 02>level, 04> panorama....
?? > vrijednost xx kontrole
#################
Niz uvijek završava sa
F7

p.s. lako ćemo za pivicu, to je bila šala mala

@romario - samo polako, nećemo pobjeći
Grafički Fajlovi
File Type: jpg slika 4.jpg (80,7 KB, 17x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (04.12.2011 u 13:58 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (04.12.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije