Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2007, 17:12   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Blusa opet vrijedjas. Najteze je objasnjavati ljudima koji su unaprijed ubjedjeni da ono sto su oni sebi utuvili u glavu je jedino u redu a tebi bi se imalo sto sta objasniti Zalosno.
Nele, kome i za sta da se izvinim ? Citiraj me.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 17:34   #32
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ama covece daj ne preteruj

ama covece daj ne preteruj ja pokusavao 5 x normalno date smirim i ti trljas li trljas daj jebiga niko ovde netreba dase provocira
ako iko zna znanje bas treba daga podeli a ne da ono pravi se najpametniji jasam od 84 godine bavim profesionalno muzikom i gledam da nikada nikoga ne uvredim
ane ono ja pa ja i bolime uvo
fazon je pomoci tom coveku
a ne ovo i ono a on bije bitku sa pojacalom
razmisli i kazimidali sam u pravu
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 17:36   #33
kondor
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Dragi moj kolega DUX,a cu ti dati par savjeta s vezi stelovanja razglasa,s tim da zaista ne zelim da ova moja teorija bude povod za naredna prepucavanja i ostale ne kolegijalne stvari..Prvo,vise faktora utice na to,tj,gdje u kakvom prostoru radis,to je vazno s vezi podesavanja ekvilajzera,jer ti je on jedan od cestih povoda za mikrofoniju.Drugo je izbor tvojih kutija,pa na sprem njih i dosteluj taj ekvilajzer,ja predlazem da ne odstupas od neke normale,laicki receno,blago slovo V,trece je MASTER na NULU,cetvrto,gain malo vise od pola,ako je microf.u pitanju, ako instrument,zavisno od licne izlazne snage istog.Peto,pojacavas po kanalu,po potrebi ,boju tona stimaj BEZ efekata,a efekte ti predlazem 5 57. takodje 57 efekat idi na nulu.trebalo da radi kao satic.sretno
  Reply With Quote
Star 03.04.2007, 17:40   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nele presipas iz supljeg u prazno. Nigdje nisam ni napisao rijec "ja" a kamo li ja pa ja niti sam bilo gdje isticao sebe, citaj moje postove. C I T I R A J M E. Sta sam drugo radio u svim postovima nego davao komentare na temu i pokusao pomoci. To sto se ti bavis od 84. godine muzikom to je za pohvalu ali to na mene ne ostavlja nikakav utisak niti to mora da bude dokaz bilo kakvog znanja i umijeca. Siguran sam da si ti dobar muzicar ali to ti ne daje pedigre i dozvolu da mozes da pises sta god ti padne na pamet a da to niko ne komentarise.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 17:59   #35
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala kondor. Pa stvarno neznam zbog čega ova prepucavanja, pa može se sve lijepo kolegijalno riješiti,al stav da neko ne zna ništa a ja sve znam ne prolazi nigdje.
Eh da mi je razglas kod mene pa da odmah probam i riješimo ovo ali mi je u mjestu gdje sviram. Tranzit znam da postoje cijele filozofije oko dobro uštimanog ozvučenja ali lako je tebi pričati i pametovati kad vjerovatno poznaš svoju opremu u dušu i možeš se rukovoditi prema uhu jer znaš gdje šta trebaš smanjiti a gdje i šta povećati,a meni koji prvi put radim sa profesionalnom miksetom kao što je PM1600 to je špansko selo, tako da kolegi neletu svaka čast i puno hvala što nalazi vremena da pomogne, jer čovjek je ponudio rješenje a meni puno znači jer neću morati potpuno iz početka krenuti sa štimanjem,već ću uraditi po neletovoj šemi a onda je puno lakše korigirati sitnice.
A evo ovako,sviram u sali(oko 200 ljudi), mikseta dynacord,zeckove kutije(2 bas bina,2 trosistemske,mislim da su po 400W,a za ostale specifikacije trenutno ne znam),mikrofoni shure SM56 i 58. Evo pa tranzit ponudi rješenje kako bi ti po svom nahođenju naštimao miksetu,a mogao bi pošto toliko znaš i napisati mali tutorial o naštimavanju miksete,vjerujem da bi mnogima pomogao i bili bi ti zahvalni
dux je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 18:23   #36
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jj

tranzit bas sime nasmejao
uzivaj care samo cepaj tvojim pravcem
i ok budi pozdravljen
jer opet kazem moje je da pomognem a ne da odmognem ljudima
tako datebe samo mogu da pozdravim i necu da komentarisem
sve najbolje

za sve kolege na forumu
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 20:05   #37
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eto Tranzit je napiso roman,pa sad kome se da nek čita i nek se nauči...ja dajem pogrešne informacije a mnogi drugovi znaju koliko sam kome pomogo (Blatusan još pogotovo)...Eto neću da gubim rječi sa Tranzitom koji još uvjek krije svoje pravo ime iza slova,ali očigledno kad neko ima drukčije mišljenje od njega on napada i vređa...E pa druže zaboli me ona stvar i za tvoje mišljenje i tvoje savjete-ubuduće budeš li kenjo na forumu s mojim imeno pronaću ti IP pa ćeš da vidiš đavla...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 23:17   #38
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo izazov za poznavaoce mikseta .
Ja imam suhu miksetu Behringer i na njoj postavim sve na sredinu.Gain master volum i slajdere za treke i sve stavim na pola i sad preklopim jos mikrofon i sint stavim na pola snage .Sad nek neko objasni korak po korak sta se prvo pojaca i steluje i sta se smanjuje nekom ko naprimer prvi put dodje u kontakt sa miksetom .Znaci dali ce prvo da pojaca sint ili gain ili stazne slidere ili master .Mozel neko da mi napise korak po korak da i ja nemam dileme dali radim pravilno.Oefektima koje stavljam na to drugom prilikom .
Hvala ko god odgovori.
Pozdrav za sve .
fico je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 23:20   #39
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ej Fićko ti imaš 100% Behringer Europower isto ko i ja....Ovaj tjedan namjeravam ići za Celje (ujutru) pa ako budeš kući da navratim pa da ti pokažem ako si zainteresovan...Sve najbolje drug,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2007, 23:26   #40
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije problem da objasnis meni sa tim celo pitanje i ovaj post gubi smisao .Nego da neko od vas napise korak po korak da vide i drugi koji mozda isto pogresno ili sa ne pravim redosledom steluju miksetu kako to treba raditi i da nesto nauce a ne da ceo post ispada kao prepucavanje dva ili tri clana i na kraju ko procita sve od pocetka do kraja nezna ni ko je u pravu ni u gresci.
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
miksete, nastimavanje


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije