Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2007, 14:43   #31
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, a ja bih mogo napisat pravu knjigu o pizdarijama sa svirke

Jednom tako pratili zimi svadbu, Došli mi po mladenca i pratimo ga po mladu. No kako je bila magla na križanju se sreli sa drugom svadbom.
I naravno, mi tukci ošli za kolonom vozila tj za krivom svadbom. Došavši za svatovima "krive" svadbe (čak prije njihove muzike) izvadili instrumente i udri tuš, pa opleti. Čak smo i jedno par stotina kuna pokupili na harmoniku i nešto eura, kad dolazi "prava muzika". Naravno svatovi bili iznenađeni jer su mislili da ih neko časti s još jednim bendom. Došavši pravi bend, u čudu nas gleda, pita za imena mladenaca (mi naravno ko telci zujimo i blijedo gledamo, ono nemamo pojma). Kad smo skontali da smo na krivoj svadbi počeli se cerekat i valjat po podu, pokupili se ko pizde i ošli na pravu svadbu (nakon konzultacije s prvim svatom preko mobitela gdje treba doč). Izašli pred mladu taman kad je stigo i mladenac jer se je ovaj naravno vračo kući po buket za mladu jer ga je "tunto" naravno zaboravio.

Drugi puta isto tako sviramo svadbu (slavonsku), a naš pjevać (ujedno i drugi kljaver tj prateča kljava) udri po rakiji misleči da je "meka". Kad ono rakija od 20 gradi, doslovce munje i gromovi. Popio on sicher jedno litru, do litru i po te rakije. I klapa to tako do jedno ponoći, pjeva ovaj, al sve sporije. Toliko se nije nit primjetilo jer pjeva oko 60 % repertoara, a i mi smo isto malo više gucnuli. Najednom čuješ kako pada stalak s obje klavijature i naš pjevač. Ono đumbus u 3PM. Sve cvili, iz kljava se iskri, ovaj se valja ko žohar po podu. Najednom se diže, uzima mikrofon i na sav glas "Kaj je pederi ! Koji ste kurac HIK stali ? HIK, HIK !!! Maaa vozi daalje i zaurla "Niiijeeee mene duušoooo ubiiiilooooooa "
kreso je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 14:54   #32
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Odgovor

E, pozdrav prijatelju Krešo!

evo samo da ti se javim, imaš poruku na e-mail ak te zanima. Ja sad odem doma, pa sutra nastavljemo temu, jel i ja imam toga za romane.

Pozdrav svima,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 15:22   #33
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze Hor ja cu plakati visoke tonove jer dosta vrištim dok placem i ne falšam imam strasan plać tonalitet..hee..hee
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 16:00   #34
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 443
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hahaa Ajd Makar Vam Se Nije Desilo Ovo što Se Desilo Mom Kolegi Bivšem Sviraču Ma Da Nije Lijepo Da Ja To Pričam ,ali Ajd Nema Veze I Onako Ne Imenujem Ko Je,,,,,
Ovaj Kolega Nezna Ništa Svirati Samo Midi Fajlove čovjek Roka Možda Je Ovo Poznato I Tomi-u ,,,,,,pogodio Ti On Svadbu I Pjevač I Pjevačica Njegova ,,joj čovjek Se Satra Udarajući Po Tipkama Od Klaviature Ko Fol On Svira Rastura čovjek ,,,,,a Imao Je Onaj X Stalak I Nije Ga Dotego Kako Treba Jer Je žurio Da Počne Sa Svirkom A Kasnio Je ,,,joj Ljudine Moje Kad Se Je Stalak Rasklopio I Sve Se Skrhalo Od Pod I Klaviatura Leži Na Podu I Svira I Dalje Sama Ajjjjjjjjj Hahahah Ja Sam Se Pišo Od Smjeha A On Ostavi I Klaviaturu I Sve I Pobježe Sa Svadbe ,,,,,,,,joj Ja Ga Traži Pa Traži Kad On U Autu Sjedi I Plače I Samo Viče Jebo Ja Majku Svoju ,jebo Ja Sve Svoje Hahahahahahahahah I Viče Meni Ajde Molim Te Završi Svirku I Kasnije Mi Dotjeraj Instrumente Joj Joj Svašta Ti Ima Kod Nas
elvir je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 17:16   #35
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.816
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 285 puta u 212 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hehehehehehehehe

Ljudi, stvarno treba da ovo skupljamo i knjigu da izdamo!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 17:24   #36
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 443
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Reden

baš bi trebalo vaxtere evo glave ako nebi bila proglašena naj smješnijom knjigom na svjetu
elvir je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 18:48   #37
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto mene narode opet i veliki pozdrav svima!

Evo da vam se obratim sa još jednom pričom, naime svirali smo svadbu i to do ranih jutarnjih sati.Imali smo stanku i najednom ode naš harmonikaš van iz doma al s harmonikom, a normalno pijan ko letva. Mi ostali u čudu, i začas se začula muzika, pa reko našo si je nekakvo društvo i sad čovjek se vani lufta na svježem zraku. Kad nije prošlo dugo začuje se vani gromoglasni smijeh, aplauz i začas pjesma ali ono, iz sveg grla. Sad nemamo više ni mi mira, idemo vidjet van šta se dešava. Kad ono imamo i šta vidjet:naš harmonikaš se lijepo popeo na jedno drvo šljive, i to s harmonikom, i čovjek "udara" iz visina.Mi smo se samo pogledavali i nismo znali jel bi se smijali ili šta. I još je to bilo dobro, nego na kraju, kad je htio sići, neee, šta bi on dao najprije harmoniku pa da on normalno siđe dolje, nego oće frajerčina skupa silazit s harmonikom, pa se poskliznuo i zacviko ali tako da mu je glava visjela dolje, ali bogami smo ga jedva izvukli jel kako je padao tako mu je harmonika pala i s remenima mu se omotala oko oko vrata pa se skoro udavio.

pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2007, 22:22   #38
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobili bi OSKARA za knjigu
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2008, 19:21   #39
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

EVo da se i ja pridruzim sa par dogodovstinama,moj basista znao je doc na svirku bez bas gitare,a bubnjar se jednom vracao 50km,jer je zaboravio cinele,a kad smo vec kod alkohola,bio ja na nekoj zamjeni u drugom bendu i sad klavijaturista isto malo popio,i sviramo mi sviramo,kad odjednom vidis njega za mikrofonom kako se ono napuhuje,i odjednom pljus!!!!!!!! rigacina po klavijaturama,tekama,stalku......ja nisam mogo doc k sebi od smijeha,a publika da nepricam!!!!!

A pazite ovo:dogovorio se ja isto za neku zamjenu da odsviram klavijature mjesto kolege i kaze on nemoras nista nosit sve je kao u tom lokalu,dodem ja tam,ono klavijature pokrite nekom krpom...otkrijem ja to a ono klavijature rade brate mili vec 10 dana od prosle svirke,nije ih ni ugasio samo pokrio!

A jednom dok sam radio sa kolegom koji se bavio ozvucenjemi i iznajmljivanjem opreme:
Bila to neka proslava na nekom nogomet.igralistu i svirka zavrsila negdi oko 4h. svi se ponapili itd.i dosli mi po opremu negdi oko 6 pol 7 ljetno doba,pocela lagano kisica a ono nigdi zive duse,instrumenti upaljeni,master onako lagano dignut na mixeru i cuje se uuuuuuuuuuuu,dumi lagano a zive duse nema,zamislite si tu situaciju,ja sam umro od smijeha a ovaj je najprije posijedio od muke a onda je njemu bilo smijesno!
josipv je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2008, 03:25   #40
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jest` da je tema stara, ali je treba malo oziveti
Veceras mi se (opet) ne spava, pa da podelim sa vama i ja jednu pricu, kako sam svirao svoju prvu svadbu u zivotu. Ujedno je to bio i moj prvi javni "narodjacki" nastup. Sve to, verovali ili ne, potpuno sam! Ima tome ... sigurno vise od 20 godina
Isao sam u svadbu, ali ne kao muzicar, vec kao kamerman ... Muzika je bila "suva", bez pojacala: dve harmonike, kontras i bas. Snimam ti ja svatove bez nekih problema do oko 22 sata i prosto ne mogu da verujem koliko muzicari piju i sve su pijaniji i pijaniji!!! Znaci, ono se lokalo samo tako. Jedan od harmonikasa je kleknuo kada je neka baka krenula da mu zalepi novcanicu na celo, a kad ga je lova opalila po celu, covek se samo prevrnuo sa sve harmonikom na ledjima .... Strasno Ostatak orkestra se raspao u pola pesme, nekako su podigli nesretnog kolegu i napravili pauzu ....k`o fol "da veceraju"
Medjutim, u sledecih pola sata su sedeci za stolom popili JOS zestine i SVI KOMPLETNO ZASPALI za muzicarskim stolom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Posle sat vremena, popizdela raja. Svi su trazili muziku, a muzicari nemaju pojma ni gde su! Katastrofa!!!!!!!!
Ja sam u to vreme, kao klinac, "za maminu dusu" znao odsvirati i otpevati mozda maksimalno 50 narodnih pesama, a jedno drustvo sa svadbe (neki kevini prijatelji) je to znalo. Ubrzo, stize jedan stariji tip iz tog drustva, i nosi harmoniku koju je skinuo sa pijanog harmonikasa. Jedva su me ubedili da im sviram, bio me je blam do jaja, a i trema me je sasekla totalno!!! eeej .. treba i svirati pred 200 ljudi, a do tada nikad nigde nisam javno svirao narodnjake. Samo klasiku u muzickoj skoli !!!!
Dalje i nema mnogo toga da se prica... Raja se veselila do jutra samo tako...Punili su mi dzepove parama za gotovo svaku pesmu i zaradio sam sa tim smesnim repertoarom toliko para da to nije normalno!!!
Muzika je iskulirala i jedan po jedan su zbrisali kako su se pred jutro poceli trezniti, bilo ih valjda sramota... Ostao je samo kontrabas i ta harmonika na kojoj sam ja svirao. Cuo sam kasnije da su sutradan dosli da traze instrumente .... Strasnoooo Ali je meni dobro bilo....
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bruke


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije