Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.10.2012, 12:47   #421
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 5014
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 134 puta u 122 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam da li je to do mog uha, ili nesto drugo u pitanju, ali meni ova tvoja svirka sa g800 zvuci neuporedivo bolje nego tvoj novi aranzer... I nije to nostalgija ili lepo secanje na g seriju, nego bas cujem veliku razliku, dosta mi je puniji i bogatiji aranzman na g seriji. ja verujem da je bk serija mnogo naprednija i modernija od g serije (suludo bi bilo da nije) i da ces vremenom da je nariktas kako treba ali kad cujem kako ti je radio g800... to je to!
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2012, 21:42   #422
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se svidja harminika..Ja takve nemam u ketronuInace sve super zvuci i snimak a ni svirka nije losa iako se nisi na to kocentrisao opet fino.
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2012, 01:10   #423
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 55
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Neso

Recimi jer siti zadovoljan sa tvojom masinom , ja licno mislim da lepo radi masinka
ali nista care bez semplera veruj mi da pizdim na sve korgove sto nam daju sve na kasicicu,
recimo od g serije mi se svidjalo strasno sto si mogao u performansama da sredis recimo rumbu u 105 pa dvojku na 95 i kad prebacis ritam on odma izlazi a korg mora da zavrsi sve do kraja takta pa tek onda prebacuje,i imaju jos dosta mana svi korgovi ali da nedavim,veliki pozdrav za Nesu Doktora.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2012, 04:31   #424
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso obradi malo Drum Set, prije svega panoramu pojedinih udaraljki jer ih je previse u centru. Pomjeri dobos za nijansu u jednu stranu a HiHat za isto toliko u suprotnu. Takodje pogledaj panoramu za cinele, pa ih u slucaju da su sve u centru ili preblizu centru, razbacaj po panorami ali ne pretjeruj sa ekstremnim vrijednostima. Dalje obradi taj Drum Set njegovim EQom. Ovo ces postici ako "Instr. EQ" postavis na "Int.". Obrati paznju na frekvencije od 6 do 7kHz koje treba malo pritegnuti (-2 do -3 dB). Bilo bi dobro da citav bubanj stavis pod jedan posebni Mfx koji ce biti iskljucivo za njega i to Reverb od kojeg ces napraviti jedan Ambient efekat. Bubnjar ce ovim ozbiljno dobiti na "tezini", tako da ce pravilnim odabirom parametara Reverba biti "gurnut" u prednji plan ali i dalje nece biti dominantan u aranzmanu. Taj Ambient ili Room ces napraviti vrlo kratkim Reverbom kod kojeg ces malo "udaviti" visoko-frekventni opseg. Ova soba (Room) ne smije pretjerano da se cuje u aranzmanu ali treba ipak da bude prisutna. Izbjegavaj da bubnju dodajes centralni Hall, on mu samo steti i baca ga u pozadinu i razliva po aranzmanu. Na kraju, pozabavi se malo Multi-Band Compressorom za citav aranzman, cuda mozes njime napraviti. On radi u sustini kao jedan Multi-Band Leveler i ako ga pravilno podesis postici ces da se instrumenti u aranzmanu cuju diferencirano, sto znaci dosta odredjenije u stereo slici a i citav miks ce biti dosta jaci i prezentniji.

Promijenjeno od tranzit (27.10.2012 u 04:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
nesaband (28.10.2012), spale (28.10.2012)
Star 27.10.2012, 12:03   #425
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 56
Postovi: 668
Downloads: 880
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neso druže,ako ćemo iskreno,ja tu ne čujem nikakav napredak u soundu u odnosu na Roland GW 8.Imao sam priliku da probam BK 5 i nije me nešto oduševio.Ne znam zašto su smanjili ROM memoriju u odnosu na GW 8?Po meni je mana i što se kompletna flash memorija nalazi na USB stiku.Ne d'o Bog da USB device prolupa u toku svirke,možeš sjesti i plakati.Trebali su ostaviti bar 50-usera za style-ove u internoj memoriji..No,svaki aparat ima svoje prednosti i mane,ali koliko para,toliko muzike.Molim te da ovo ne shvatiš lično,to su samo moji utisci o BK 5.Pozdrav i svako dobro!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2012, 13:54   #426
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala svima na korisnim komentarima koje ste dali na trenutni zvuk Rolanda BK 5 za ovaj style koji sam prezentirao.

@Makso,mana jeste sto nema interne usere ali i nije tako strasno jer uvek nosim rezervni flesh na svirku i lap top gde mi je sve od BK 5 tako da taj problem je resen.Sto se tice same masine mana mu je stvarno sto nema Favorit boje kao sto ih ima GW8 tako da mora da se na svaki OTS stavlja po 4 boje koje ja nazivam "dezurne boje" ali na nacin na koji ja radim trebace mi jos malo vremena da zapamtim na kom broju mi je koja boja i to ce biti reseno.
Nema razloga da se ljutim i da budem sujetan,tu smo da jedan drugom damo korisne sugestije.

@tranzit.Sto se tice aranzerskog dela klavijature nisam ni ja jos uvek zadovoljan kako to zvuci.Sve to je dosta korektno sredjeno sto se tice nivoa instrumenata ali ima tu jos mnogo da se radi oko panorame za bubanj,izbora seta za bubanj,menjanja elemenata bubnja,sredjivanje efekata itd itd.

@yamahapassion

G 800 mi je ostao kao jako drag instrument ali ni on mi u prvih godinu dana nije zvucao tako dobro vec sam radio na njegovom zvuku bogamo skoro godinu dana.G 800 je sjajan instrument i kupicu ga ponovo kada mu padne cena na 150 eura cisto da ga imam za kucne potrebe posto sam na njemu svirao preko 10 godina.

@Nele1 ja sam sto se tice instrumenta zadovoljan,trudim se da ga sredim sto bolje.nadam se da ce sve to da legne za koji mesec na svoje mesto i da cu i ja na kraju biti zadovoljan celokupnim instrumentom.

Sto se tice seplera ja bas i nisam prezadovoljan semplovima koji se kod nas vrte i nisu po mom ukusu.Naglasavam da je to samo moje misljenje sa kojima se mnogi nece sloziti.

Ima tu dosta boja koje su bile legendarne na Rolandov predhodnim modelima ali
MFX parametri i efekti koji ima i previse treba da se srede da bi to zazvucalo kako treba a za to je potreban ogroman rad.
Inace celokupna slika je mnogo bolja uzivo nego na samom snimku(iskreno).Nikako da sednem da ubacim neki program u laptop i da to lepo snimim preko miksete.Kad to uradim dobicete kvalitetniji snimak.

Jos jednom hvala svima na jako korisnim savetima.
Dodato:


evo jos jednog snimka,nadam se da je boljeg kvaliteta.
Dodato:
http://www.*******.com/music/9CieFHf...nac_BK_5.html?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (27.10.2012 u 15:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2012, 13:43   #427
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Neso obradi malo Drum Set, prije svega panoramu pojedinih udaraljki jer ih je previse u centru. Pomjeri dobos za nijansu u jednu stranu a HiHat za isto toliko u suprotnu. Takodje pogledaj panoramu za cinele, pa ih u slucaju da su sve u centru ili preblizu centru, razbacaj po panorami ali ne pretjeruj sa ekstremnim vrijednostima. Dalje obradi taj Drum Set njegovim EQom. Ovo ces postici ako "Instr. EQ" postavis na "Int.". Obrati paznju na frekvencije od 6 do 7kHz koje treba malo pritegnuti (-2 do -3 dB). Bilo bi dobro da citav bubanj stavis pod jedan posebni Mfx koji ce biti iskljucivo za njega i to Reverb od kojeg ces napraviti jedan Ambient efekat. Bubnjar ce ovim ozbiljno dobiti na "tezini", tako da ce pravilnim odabirom parametara Reverba biti "gurnut" u prednji plan ali i dalje nece biti dominantan u aranzmanu. Taj Ambient ili Room ces napraviti vrlo kratkim Reverbom kod kojeg ces malo "udaviti" visoko-frekventni opseg. Ova soba (Room) ne smije pretjerano da se cuje u aranzmanu ali treba ipak da bude prisutna. Izbjegavaj da bubnju dodajes centralni Hall, on mu samo steti i baca ga u pozadinu i razliva po aranzmanu. Na kraju, pozabavi se malo Multi-Band Compressorom za citav aranzman, cuda mozes njime napraviti. On radi u sustini kao jedan Multi-Band Leveler i ako ga pravilno podesis postici ces da se instrumenti u aranzmanu cuju diferencirano, sto znaci dosta odredjenije u stereo slici a i citav miks ce biti dosta jaci i prezentniji.
Evo, ovako se dobija "mas(t)an" zvuk!
Tranzite legendo!
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2012, 23:32   #428
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A komentar na moj snimak,nista????Ili si mislio da sam na poslednjem snimku napredovao sa tonom na BK5?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2012, 01:08   #429
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Evo, ovako se dobija "mas(t)an" zvuk!
Tranzite legendo!
Pazi i ne pretjeruj jer postoji velika opasnost od viska Cholesterola, pa zlo i naopako.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2012, 01:12   #430
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja znaci ne smem da imam "Masan ton",ja sam vec jednom nahebo od tog holesterola,ne bih da to ponovim.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije