Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2015, 20:43   #451
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pojasni nacin rada koji si ti zamislio, nisam siguran da sam razumeo u cemu je problem?
Morison je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2015, 22:34   #452
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ovako,50-tak performansi u Commanderu,a "ispod" svake performanse razlicit ritam.Otkljucam ritam,odaberem odgovarajucu performansu sa odgovarajucim ritmom,zakljucam ritam i sviram.Pri tome zelim da u toku svirke menjam performanse na Commanderu kao boje.
Pretpostavljam da kad bi tako uradio bez zakljucavanja Tempa brzina ritma bi se promenila prilikom promene Performanse pri podesavanjima Preset i Auto?
Sta hocu da izbegnem?Dovoljno je zamorno otkljucavati i zakljucavati ritam(ajde na to sam naviko) ali ako moram i tempo da zakljucavam,to mi dodatno oduzima vreme....
Molio bi da ko ima Bk9 istestira ovo,malo mi je nelogicno da kod AUTO podesavanja Tempa moram da zakljucavam isti pre promene performansi.
Isto mi je nelogicno da se ova funkcija nalazi u Perf.Edit a da je Globalna funkcija....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2015, 23:11   #453
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne bih pisao da nisam vec testirao.
Mozda me nisi razumeo, pronasao sam nacin da napravis performanse (boje) koje kada ih pozoves ne menjaju ni ritam ni tempo, jednostavno bi pozivanjem (na samom BK ili tasterom na tabletu) performanse pozivao odredjenu boju a ritam nastavlja kao da se nije nista desilo.
Dakle, napravis posebne dugmice za performanse koje su samo boje a posebno napravis performanse koje su boja+ritam. Kad ti treba boja, menjas ih bez ikakvih uticaja na ritam, a kad izaberes performansu sa ritmom ona ce ti pozvati neku inicijalnu boju, ali ako hoces da promenis ritam a da ipak zadrzis boju, jednostavno samo zakljucas boju...
Takodje, ove performanse sa bojama mozes tako isprogramirati da budu i terce, bez da ista programiras na tabletu...tako da, sve u svemu, mozes funkcionisati i bez tableta (biras perfomanse putem favorite ili numeric metode).
Morison je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2015, 23:24   #454
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako sam dobro shvatio na opisani nacin ne moram nista da zakljucavam,potrebna su mi dva "screen-a" na tabletu jedan sa Performansama sa ritmovima i drugi sa Performansama bez ritmova?
A onaj drugi nacin sto sam ja opisao sa zakljucavanjem,to ne moze?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2015, 10:21   #455
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo tako. Moze na dva screen-a, a recimo ja sam na Ipadu koristio dva razlicita programa (posto se lako prelazi iz program u program koji su aktivni prevlacenjem sa cetiri prsta ulevo ili udesno). Jedan program mi je za tekstove gde svaki tekst vuce svoju performansu a u drugom programu su mi samo boje. Stvar je ideje i organizacije.
Sto se tice AUTO i LOCK dakle razlika je sto ce LOCK zakljucati tempo pri promeni performanse a AUTO ce zakljucati samo ako ritam nastavi da ide a ti predjes u drugi ritam (na usb-u ili fabricki ritam).
Morison je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 00:34   #456
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnogo mi je bezveze funkcija biranja real time partova.

Recimo, sviram samo klavir na UP1 i u toku pesme uključim Lower part gudače. Posle toga ostaje Lower aktivan na levom ekranu. Ja po navici u toku pesme kada prelazim u refren hoću da prebacim UP1, recimo na ac gitaru stiskanjem samo tastera od grupe gde su gitare i gde mi je zabeležena ona poslednja izabrana a to je baš ta ac gitara. Tada se promeni zvuk u Lower partu koji je bio aktivan i ode sve dođavola, nema ni gitare ni ništa više od te pesme, pogubim se. Ovo mi se desilo bar 100 puta i nikako da se naviknem da kada uključim Lower ili UP2 u toku pesme taj poslednji uključeni part ostaje aktivan i svaka promena boje menja boju u tom aktivnom partu, a ne kao do sada na svim predhodnim modelima na UP1 koji je prioritetan. Ista glupost se dešava i sa UP2, a ako uključim u pesmi naknadno i Lower i UP2, onda tek nastaje totalna konfuzija. Nekad moram da stisnem UP1 i 2x da bi on postao aktivan.
Ovo je samo gubljenje vremena u svirci i idealna prilika da se dekoncentrišeš sa sviranjem i pogrešiš, jer obavezno zakasnim ili mi odu par taktova od pesme dok ja ispritiskam da mi se vrati UP1.

Zašto su ovo uradili, na predhodnim serijama to nije uopšte bilo tako, mogao sam da uključujem i isključujem partove u toku pesma kad sam hteo i uvek mi je ostajao aktivan UP1 dok ja posebnom komandom ne izaberem koji part treba da bude aktivan. Ovo je glupost neviđena...

Znam da su stavili mogućnost da podesiš na jednom assign tasteru UP1 <--> UP2, ali i to je potpuno bezveze kada se tu umeša i Lower part. Moram da mislim svaki put kada uključim neki drugi part "hej, pazi, vrati da je aktivan UP1, inače ćeš pogrešno izabrati sledeću boju". Ovo stvarno opterećuje, majke mi.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 09:25   #457
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ni meni nije jasno zasto su napravili takvu glupost.To stvarno otezava i usporava rad uzivo.

Ima li nacin da uper 1 bude uvek ukljucen kao glavni upper?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 09:58   #458
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po ovome ispada da ni jednu pesmu ne možeš normalno live da odsviraš ako joj nisi sve predhodno podesio i snimio u performance. Nekada mi se svira u određenoj pesmi baš neka druga boja, a ne predviđena i nekad bih ubacio Lower, a nekad ne i zato je nemoguće da imaš performance za sve pesme sa svog repertoara. Nekad moraš neku da odsviraš "u hodu", a sa ovim glupostima to ispada totalno konfuzno i umesto da se bavim akordima, pevačem, solo deonicama i aranžmanima sa varijacijama, ja mučim muke sa operativnošću u sred pesme.
Ovo bi trebalo, ako je ikako moguće, staviti Rolandu kao veliku primedbu za ispravku u nekom budućem UPDATE-u, ako će uopšte nešto i izlaziti, sve mi se čini da su digli ruke od ovog modela, kao što mislim da ni USER boje neće nikad da urade.
Voleo bih da se varam i da nije tako.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2015, 13:53   #459
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@SMusic studio
Ako odustajes od BK9,ja sam potencijalni kupac,naravno ako je cena povoljna odnosno Pirocanska!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2015, 14:33   #460
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ko ga uzme - kajaće se, ko ga ne uzme - opet će se kajati

Prodao bih ga ja, ali me žao za FC-7 pedalu i 5000 ritmova. Ja sam ustvari kupio BK9 samo zato što sam imao tu pedalu za njega, a nju ne mogu sad da dam uz njega jer sam emotivno vezan za nju., pa ako prodam Rolanda, pedala mi ostaje da stoji bezveze, tako da sam rešio da zadržim BK9 zauvek (jer ću teško ikada da ga prodam). Što bi rekli neki, venčao sam se sa njim i ispade na kraju to gay brak. Vidiš i kakve simbolične boje dirki su mi na avataru
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije