Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2008, 13:05   #41
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Eh ... ritmovi, ritam masine, aranzeri, elektronika, kompjuteri...
Stil muzike na koji sam se trenutno preorijentisao, je iskljucivo EX-YU rock/zabavna.
Znaci Atomsko skloniste, Bijelo dugme, Azra, Bajaga, Divlje Jagode, Giboni, Yu grupa, Colic, Zana, Prljavo Kazaliste, Generacija 5, Zabranjeno Pusenje, Kerber, Georgijev... ni ne pada mi na pamet dalje, ali mislim da ste shvatili pravac. Vise od 10 godina, sve do pre par meseci sam bio ortodoksni "narodnjak" sa repertoarom koji i dan-danas ide po kafanama: Saban, Toma Zdravkovic, Ceca, ... pa novije Sejo Kalac itditd.
Medjutim, u zadnje vreme, da ne kazem zadnjih godina NEMA posla za kafanu. Svadbi sa zivom muzikom sve manje i manje, a i tesko ih je jako naplatiti. Znaci, ljudi se stisli totalno, oseca se debela besparica.
E sad, da se vratim na temu... "kako podesiti klavijaturu za klupsku svirku" (bese PALATALIZACIJA, jel`? )... pre svega mislim da je pitanje postavljeno malo presiroko, buduci da se mogu dati najrazliciti odgovori vezani za najrazlicitije stvari. Za razliku od vas vecine, ja ne sviram aranzere. Jos uvek se otimam. A i inace, nemerljiva je razlika u uzitku sviranja sa celim bendom u odnosu na aranzere. Sve je to OK, moze i aranzer da se namesti da zvuci "u picq materinu dobro", medjutim "feeling" je ono sto nedostaje.
E sad, namestanje solo klavijature za takvu svirku se debelo razlikuje od namestanja nekog napucanog pa1xpro i slicnih zverki.
Ja za ovaj stil muzike koristim u glavnom fabricke boje sa Extrema, kojih ima ne dovoljno, nego i previse. Jedino sto koristim semplovano su harmonike (u glavnom francuska) i gajde (za "lipe cvatu"). Imam gomilu najkrazlicitijih hammonda, klavira sa/bez stringsova u pozadini, par lepih padova i manje vise to je to. Znaci nikakva velika mudrolija. Ali zato u ovoj postavi gde sviramo imam "ubice" od gitariste i bubnjara. Gitarista svira Les Paul na Marshalu, a bubnjar udara po ozvucenom drvenom Ludvigu...
Ni basista nije los. Nije neki preveliki virtuoz, ali lepo i tacno odradi svoj deo.
Ne mozete ni zamisliti uzivanciju. Sviramo svaki utorak, mozda danas odnesem laptop na svirku pa vam ostavim par demoa...

Citat:
Originalno postovano od gibanica Pokaži Post
s....ZIVELI MIDIJI (za zabavnu muziku)!! 90% ljudi nisu nikad culi za midi,a ja ne zelim da se mucim oko neke klavirske solaze zbog, u vrh glave dvojice klavijaturista koji ce doci da slusaju da bi me na kraju potapsali po ramenu...
Ali ce ista ta dvojica jako gadno da te gledaju dok budes "bajagi" svirao te iste klavirske solaze
Bar ja licno, zgrozim se kada vidim da je neko pustio kompletnu matricu pa glumi... Brate mili, ako si u stanju da uz aranzer odsviras 50% repertoara koji si gore postovao, veruj mi da si onda u stanju da odsviras SVE sto bi trebao. Stvar je samo VEZBE. Kako sam vec negde na forumu rekao:"ponavljanje je majka znanja" sto znaci da treba da dooobro ugrejes stolicu i vezbas. Meni spoznaja da ja to SVIRAM, a ne pustam fajlove, vredi skoro k`o dobar baksis
A i ona dvojica ce te vise ceniti....
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 15:34   #42
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od jager Pokaži Post
Meni spoznaja da ja to SVIRAM, a ne pustam fajlove, vredi skoro k`o dobar baksis
Ma NEMA tog baksisa!
Jugo je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2008, 17:24   #43
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije palatalizacija, vec jednachenje suglasnika po zvuchnosti.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 20:12   #44
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ujeee ..... a nekad sam bio tako dobar iz gramatike

Citat:
Originalno postovano od gerber Pokaži Post
Ma NEMA tog baksisa!
Pa pazi ... kad malo bolje razmislim ... TAKO JE!
Vec se odavno ne oslanjam previse na zaradu od muzike, na zalost. U stara dobra vremena sam znao caletovu mesecnu platu doneti za jedno vece.
Moja danasnja svirka se svodi gotovo na hobi. Pa daj da onda taj hobi bude bar ono sto mi prija da radim!
Ziva svirka je zakon.......
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 01:35   #45
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam radio i solo sa aranzerom i sa gitaristom i evo sad sa bendom... Trenutno nas je petorica i imamo nameru da ubacimo jos par instrumenata... Znaci, cilj vise nije zarada, jer ko moze da plati toliko ljudi?! Sviramo jer nam je to zadovoljstvo, beg od svakodnevice i izduvni ventil. Koliko para kapne... svi su zadovoljni. Radimo svirke za domacu publiku (kanadjane), sto znaci max. "2 sata kvalitetnog programa" i kuda koji! Interesantni su im nasi ritmovi i slusaju nasu muziku sve vise i vise!
Od "nasih ljudi" 'leba, a samim tim ni para NEMA! Ali... odoh ja od teme... Sad ce neko da me lupi po labrnji od moderatora
Jugo je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2008, 01:25   #46
nidzabg87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.01.2008
Godina: 37
Postovi: 33
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nidzabg87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Darko88 Pokaži Post
Recimo pesma od done ares to mi nije trebalo je dobar ritam, ali zasto bih za radu manojlovic i pesmu nikada vise pravi o drugi kada je to sve isti ritam.
brate moj to nikako nije isti ritam... razumem sta hoces da kazes ali te dve pesme nemaju isti ritam..... klubska svirka u srbiji... pitanje je da li moze tako da se nazove... ima dosta narodnjaka koji imaju mnogo produhovljenije textove od ovih tzv danasnjih zabavnjaka citat: 'citao sam tvoje mejlove i sms-ove dok su mi kod tebe bile gacice a ti si vukla linije dok me cekao taxi....' mislim oprostio bih text da je muzika dobra al nije... meni je barem dosadna.. da ne krecem sad sa mojim stavovima u muzici smorio bih sve ovde ali ukratko... ako si klavijaturista nabudzi klavijaturu da se cuje jebacki sto se tice tih tuc-tuc pesama , nisu to neki prefinjeni aranzmani pa da moras da bijes glavu oko toga
nidzabg87 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2008, 01:35   #47
nidzabg87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.01.2008
Godina: 37
Postovi: 33
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nidzabg87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gibanica Pokaži Post
samo sam hteo da dodam da je prvilno reci KLUPSKA, jer se desava jednacenje suglasnika po zvucnosti, jer B ce ispred bezvucnog S preci u P,
hahahahaha sve je to lepo ali naravno postoje izuzeci(majku mu sad nisam siguran dal je izuzeci ili izuzetci) u pravilima... ako se kaze kluPska svirka secem ku@#%$#@ odmah!! klupska
nidzabg87 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2008, 08:39   #48
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da se kaze klupska, isto kao sto sam ja iz SaPca, a ne iz SaBca.

Promijenjeno od Millan (24.05.2008 u 08:46 sati)
Millan je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2008, 13:36   #49
nidzabg87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.01.2008
Godina: 37
Postovi: 33
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nidzabg87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Millan Pokaži Post
Naravno da se kaze klupska, isto kao sto sam ja iz SaPca, a ne iz SaBca.
kaze se iz Sapca ali ne i klupska muzika, kucaj klupska muzika na googlu pa ces videti
nidzabg87 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2008, 13:53   #50
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci, google je merodavan, a ono sto se uci u skoli ne...
Millan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klupska, svirka


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije