Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.11.2013, 02:48   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sto si naveo je potpuno tacno, medjutim nove konzole su tako opremljene da njihov GUI izgleda potpuno isto kao i kod bilo kojeg hardware miksera. Tu bi bio najmanji problem, nego prevladava jos uvijek ono sto si naveo, to jest, "ogromno neznanje i zestok otpor da se ista nauci". To je pravi i jedini problem u sustini jer struktura tih miksera je daleko logicnija i laksa za upotrebu nego kod jednog uobicajenog konvencionalnog miksera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 11:00   #42
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iskreno, meni bi veoma odgovarala tvoja platforma, da u jednom kompjuterskom kucistu imam i aranzer i mikser, pa recimo da budu dva Touch Screen-a (jedan za mikser, drugi za aranzer) ali ostaje taj problem sto to ne mogu da vidim nigde uzivo da probam "pod prstima" da vidim koliko je meni licno to zgodno za upotrebu u toku svirke i koliko se ja snalazim na licu mesta u svemu tome. Dalje, ostaje i da se cuje kako to sve zvuci uzivo! Jedno je snimak a sasvim nesto drugo uzivo! Recimo, meni na snimcima Korg klavijature zvuce jako lepo a uzivo kad ih cujem... hmmm, da ne koristim sad neke jace reci ali recimo da mi se zvuk uopste ne svidja!
Kad ce to cudo moci da se proba u Srbiji?
Koliko god da je naprednija platforma od hardverskih miksera i klavijatura u pitanju je kompjuter i kompjuterske komponente kojima cene rapidno padaju svakoga dana pa ce onaj ko odluci da mozda proda svoj sistem posle nekog vremena od tri-cetri godine tesko moci ista da izvuce za njega. Hardver uredjaji ne gube tako brzo cenu! Recimo, kupio sam pre tri-cetiri godine Tyros 3 za 2500e a danas ga mogu prodati za 2000e, to je gubitak oko 125-165 eura godisnje! Verujem da bi gubitak na kompjuterskoj platformi bio dosta veci.
Prodaja takvog polovnog sistema ovde je posebno otezana upravo zbog navodjenih "balkanizama" te iz tog razloga licno se ne usudjujem da uzmem sistem koji nisam isprobao i za koji ne znam da li ce mi bas "leci" pod rukom a koji se tesko prodaje.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 12:03   #43
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da te pitam nesto sasvim trivijalno. Kupujes li ti uredjaj da radis sa njim i zato sto je odlican... i zato sto je to, ama bas to, sto ti treba... ili ga kupujes da bi ga prodavao ponovo ?

Ne zelim da te ubjedjujem, niti mi pada na pamet, a jos manje me interesuje da te na bilo sta nagovorim jer toliko imam posla da zadavoljim potrebe i narudzbine ovih na zapadu, da mi je Balkan zaista samo opterecenje. Veliki sam i matori magarac sto uopste pokusavam na Balkanu da podignem nivo razmisljanja o novoj tehnologiji. Ima onaj Marjan potpuno pravo. To su corava posla. Nego, ko vjeruje, nek vjeruje, ko ne vjeruje, neka kupi Dynachord i udara sve petama u guzicu od srece.

Nemam vise ni snage ni volje, a jos manje potrebe, da bilo sta kome objasnjavam. Ovakav jedan sistem je za sve aktuelne hardware miksere "non plus ultra" i udaljen bar do Andromede, po svim mogucim i nemogucim mjerilima. Ako u jednom takvom sistemu mozes istovremeno da imas Hall uredjaj od 1.200 eura (i to nekoliko puta), dvadesetak ili pedesetak kompresora od kojih svaki vrijedi bar 500 eura i jos toliko 7-Band EQ-a, pa Limitera, Deessera, Levelera, Enhancera, Exitera, Saturatora, Stereo Imagera itd... itd... sta tu ima da se proba i cuje. Poslusaj kao referencu najkvalitetnije zapadno-evropske ili americke miksove, sa aktuelnih top lista i to je kao da si cuo Trans Audio DM mikser jer raspolaze istom tehnologijom.
U svakom momentu mu mozes dodati jos 8, pa jos 8, pa jos 8 itd... kanala, sve do 48 a ako bas hoces i do 52 i to sve za po 350 eura za svaki slijedeci modul od 8 kanala u 24Bit/96kHz tehnologiji o kojoj i Dynachordi a i svi ostali, mogu samo lijepe i neostvarive snove da sanjaju. Kada znas da je tu i isti broj izlaza koje mozes adresirati i routirati kako ti padne na pamet, kapa je prepuna. Sad se postavlja ponovo ono trivijalno pitanje sa pocetka: zasto bi ti takvo sta prodavao ?
Uz sve to, kao da i ovo nije bilo vec previse, imas mogucnost da sve vrijeme snimas ono sto sviras i pjevas i to ne samo kao stereo snimak, vec svaki instrument i vokal na posebnu traku, pa onda kod kuce u miru pravis miks svoje Live svirke kako ti padne napamet. I na kraju posto je Trans Audio DM digitalni mikser otvorene platforme, mozes uvijek da dodas neki novi efekat, koji ti se posebno dopada ili cak da dobijes od mene novi Update koji opet sve to postavlja na najnoviji nivo. Tek radi informacije, Trans Audio DM mikseri ili Workstationi uopste i ni po cemu ne podsjecaju na kompjuter ni u najdaljem smislu. To su muzicki instrumenti i tako i izgledaju. Ako bi sve muzicke uredjaje u kojima postoje Intel ili Motorola procesori nazivali kompjuterima, malo bi muzickih instrumenata ostalo.

Kompletno to cudo upravljas sa ogromnim Touch Screenom (po defaultu 24 Zolla a moze i duplo veci), kod kojeg nema prljanja Fadera i skripanja potenciometara. Kod kojeg Faderi nisu bijednih i jadnih 10cm, vec odmah 20, a tu je i nepogrijesivi diogitalni Encoder kojim, ako bas neces prstima, regulises najpreciznije sto je moguce sta god pipnes na Touch Screenu. Sve se to desava trenutno, bez cekanja i petljanja po kojekakvim podmenuima, sve je pred tobom, ako treba i na dva takva Touch screena, mada za tim nema potrebe jer je platforma takva da na jednom imas, na samo jedan dodir, pristup na 12 kompletno drigacijih sucelja. Moglo bi da se pise do prekosutra ujutru ali mislim da sam dosta pisao i nemam potrebe nista vise da dodam, niti da oduzmem, a ti se saberi i oduzmi pa kupi Dynachorda ili Zeda ili slicnu zajebanciju i daj 3.000 eura za govno od kojeg se pita ne moze napraviti, a imaj sve vrijeme na umu, da si za taj novac mogao da imas najnoviju svjetsku tehnologiju, na najvisem nivou.

Ne pitaj me nista, ama bas nista vise o tome, dok god budes razmisljao kako ces prodati instrument i prije nego ga kupis. I za ostale koji slicno razmisljaju vazi potpuno isto. Ovo je ujedno i glavni i jedini razlog zasto odugovlacim sa promocijom Trans Audio Maxima i Minima Woprkstationa za Balkan, ama bas jedini razlog. Pametni ljudi su me upozoravali ali im nisam vjerovao. Pogrijesio sam jer sam vise povjerenja imao u nadolazecu generaciju... prevario sam se i to grdno.

Promijenjeno od tranzit (30.11.2013 u 12:11 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 12:22   #44
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hehe, dosao si na moje. Ja se vise uopste ne trudim da prodajem Bold Audio na Balkanu iz potpuno istih razloga.
Ti mu dajes kvalitet na nivou L'acoustic i Meyer za cenu manju nego Dynacord. A on mi kaze, ma ok ov svira ali nema dobar sustain. Dynacord mi nekako duze drzi zvuk.
I sta da mu ja sad kazem?
A jedan od 500 slucajeva. Jedan mi kaze (a totalno spremio pare da kupi dve kutije) ovo radi ko bombona. Samo mu nalepim Dynacord znacku i vozi. Naravno da mu nisam prodao nista.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 12:31   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je uzas, to je tolika nebuloza, mrak, magla i tama, da postaje jezivo i zastrasujuce. Tako inteligentan narod a u takvoj zabludi. Da li ce to ikada iko moci da povede, bar malo na svjetlo dana. Inace, potpuno si u pravu u vezi sa svim ovim... nazalost.

Promijenjeno od tranzit (30.11.2013 u 12:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 13:38   #46
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit, ne znam cemu tolika ljutnja oko toga? Nisam zeleo da izazovem tako nesto!
Treba da promovises svoje sisteme ovde jer ima dosta zainteresovanih za iste ali i oni, kao i ja, ne zele da daju 3000e za nesto sto nisu ni videli, ni culi a ni probali u zivotu pa makar to bila i najnovija tehnologija danasnjice.
Verujem da je to vrh vrhova ali uvek postoji mogucnost da nekome "ne legne" takav sistem iz raznoraznih razloga! Prost primer, Touch screen nekome odgovara a nekome ne. Takodje, svaki Touch ekran koji sam dodirnuo reaguje razlicito, neki treba jace pritisnuti, neki slabije... Ima ljudi koji vole da pritisnu dugme a ne ekran itd.
Oko kupovine, pogresno si shvatio, ja nisam neko ko kupuje instrumente da bi ih prodavao vec da bi radio na njima ali kad-tad dodje trenutak kada ti se svidi nesto drugo i zelis da promenis spravu (pa makar cisto iz dosade) te je to stvar o kojoj treba razmisljati pri kupovini instrumenata. Naravno, ne treba joj robovati! I do sada sam kupovao nesto sto mi se svidi i legne mi iako niko drugi na tome ne radi i tesko se prodaje ali sam kupovao nesto sto sam probao, cuo, video i leglo mi je! Ovde imam u vidu razne razloge - rad sa spravom, kvalitet izrade instrumenta, izgled (za koji ovde nemam nikakvu predstavu kako izgleda buduci instrument!), gabariti, tezina (meni licno postaje sve vise veoma bitan faktor pri kupovini) itd....
Ne verujem ni da na zapadu bilo ko kupuje tek tako nesto sto nije ni video kako izgleda a usput niko drugi u okruzenju to ne koristi pa ne moze da cuje ni kritike korisnika. Na ovom tlu za ovo treba imati razumevanja jer znas i sam da nisu isti materijalni uslovi ovde i tamo. Ovde zaraditi 2000-3000e treba da se naradis. Evo neka razmisle cenjene kolege koliko vecina njih zaradi mesecno (u proseku). Verujem da je velikom broju cifra od 3000-4000e godisnja zarada... a treba i ziveti od necega! Verovatno se iz tog razloga ovde veoma razmislja koliko ce instrument vredeti za XY godina. Svi bismo voleli da mozemo bez poteskoca da kupimo najnovije instrumente ali realnost nam je sasvim drugacija i treba se dobro namuciti da bi se doslo do dobrih instrumenata.
Opet ponavljam, ja sam jedan od vrlo, vrlo zainteresovanih za kupovinu tako necega ali posle adekvatne prezentacije, probe i sl.! I jedva cekam bilo kakvu prezentaciju ovih sistema!

Marjane, na zalost ni Bold Audio nisam imao prilike da probam ni da cujem inace bih mozda sada radio na tvojim kutijama a ne na EV! Ne patim od imena koje stoji na kutiji vec trazim ono sto mi odgovara. Kada budem cuo Bold Audio moze da se desi da postanem zadovoljni korisnik istih!

Promijenjeno od Akordeonista (30.11.2013 u 13:41 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 14:24   #47
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 97
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nije to bas tako, tranzite.
Mi smo ovde možda samo malo manje u toku nego ljudi na zapadu.
A i manje imamo prilike da uživo vidimo, čujemo i pipnemo slicne kvalitetne sprave, što je u ovom slučaju verovatno i presudno.
Siguran sam da bi ljudi drastično promenili mišljenje kad bi imali prilike da vide uživo, pipnu, štipnu, i čuju TAudio, a pogotovo paralelno sa nekim
od vodećih hardverskih sprava.
Ja npr. kao ljubitelj Tyrosa, sam razocaran "velikim napretkom" Tyros-a 5, i vrlo rado bi im se na.e.o ma.ke i nikad ih vise ne kupio.
Posto je TA otvorena platforma, ne plašim se prodaje sutra, niti o tome razmišljam.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 17:29   #48
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemojte me obojica tjerati sada, odmah, odavde sa ovog foruma, da krenem da citiram kojekakve postove i stotine, i stotine "bisera" koji, ne da potvrdjuju ovo gore sto pisem, nego ce to sto sam napisao ispasti samo njezno milovanje prema stvarnom stanju stvari.

"Nije bas tako tranzite"... znam da nije... gore je, mnogo je gore, stotinu puta je gore. Jos i prije nego se ista i vidjelo ili culo od te tehnologije o kojoj povremeno pisem, stoji dvoumljenje da to kasnije nece moci da se proda. O tome se radi. Nije tranzit ljut, tranzit je samo razocaran sto vrhunska tehnologija tako mucno i tesko nalazi put do Balkana, kao da se radi o dzungli ili zabitima u koje nikada ljudska noga nije krocila. Ne pricajte mi obojica bajke jer sam premator da me uspavljujete pricama sa happy endom. Jedan prosjecni profesionalni muzicar na Balkanu koristi integrisanu zvicnu kartu sa Laptopa za snimanje svoh PA3X, Kronosa i Fantoma i stalno se nesto cudi, sto to nesto nece, majku mu.. Je li to diskrapantno, simjesno i tuzno u isto vrijeme. Stvar je neznanja, stvar je neobavjestenosti i totalne nezainteresovanosti. Nije problem u novcu !!!!!!
Ti mi Akrodeonista pominjes nekakvu zaradu kolega i kako je tesko i mucno doci do novca i odvojiti za instrumente. Opet bajke. Hajde da prebrojimo koliko clanova ima Tyrosa 4 i vec Tyrosa 5 i koliko ih ima Korga PA3X, PA2X, PA900, Kronosa itd...itd... izgleda da su svi dobili na lutriji. Ti nasao da objasnjavas socijalno i ekonomsko stanje na Balkanu. Koga lazemo, sami sebe... druge... ili sve odjednom ? Cemu ta zavaravanja ? Vrlo cesto dobijem pitanje na PP Box od kojeg se stresem, digne mi se sva kosa na glavi (nisam celav). Vrlo dobro, mnogo bolje no sto uopste mislite, mi je poznato finansijsko stanje na balkanu, od silne neimastine ljudi sviraju na PA sistemima od desetak i vise hiljada eura, imaju po dvije ili tri klavijature u ukupnoj vrijednosti opet od desetak hiljada eura, treba li da ih imenujem... nema potrebe, znate ih i vi. Nije to problem, niti je ikada i bio, problem je tacno u onome sto je Marjan vrlo kratko i jasno definisao. Za naravoucenije procitajte njegov predposljednji i posljednji post i to je stvarno stanje... status quo.
Ne zelim uopste vise da diskutujem na ovom nivou i na ovu temu. To je beznadezno i nema ni svrhe a ni ucinka. Ova tema ima svoj naziv i njega se treba drzati inace cemo otici na kraju u socijalno-psiholosku analizu naroda na Balkanu a to je tema dovoljna bar za dvije disertacije i nije nista izgubila na ovom forumu.

Promijenjeno od tranzit (30.11.2013 u 17:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 18:16   #49
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 97
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma znam da ima svega, tranzite. Tacno je da smo inertni, lenji, a ponekad i zatucani. Promenice se i to sigurno.
Evo vezano za temu, kupili dvojica drugara Presonuse SL, jedan manji, drugi veci.
Dosli na svirku i kod obojice isti slucaj. Naravno svi odmah u glas:
'' Sta ti je ovo, gde je Powermate, kakvo ti je ovo go.no...'' i slicno.
Nisu ga jos ni culi !
Prvi drugar odustao posle par svirki, drugi nije i ostao im je 16.4.2 u bendu i dan danas. Kazu sad da ne mogu da zamisle da se vrate na PM.
Tako da uvek ima svakakvih ljudi, otvorenih, realnih, sa dobrim sluhom i vecim estetskim potrebama, kao i onih drugih.
Verujem da ce se stanje, barem za pocetak ovde na forumu, jos vise promeniti kad cuju uzivo i DM mixere i TransAudio.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2013, 18:41   #50
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da Bog da, da se tvoje predvidjanje bar priblizi istini ali vjeruj mi, zaista sam veoma, veoma skeptican. Kao prvo, mi smo (jer smo veoma ozbiljni u svemu ovome), prije nego cu se i odluciti da radim Trans Audio Worlstation model za balkansko trziste, radili jednu obimnu trzisnu analizu Balkana u domenu profesionalnih audio uredjaja. Ovdje imam malo srece jer mi je kcerka doktor polotockih i socijalnih nauka a uporedo i magistar menadzmenta, pa dobijam informacije koje pozelim iz najozbiljnijih naucnih izvora. Ta analiza nije bila bas ruzicasta. Do sada se pokazala kao istinita, nadam se da tako nece nastaviti. Najveca prepreka je nezainteresovanost Balkanaca za inovacije i latentnost (kako si je i sam nazvao) po ovom pitanju. Ovo je najteze i popraviti jer se ne isplati ulagati novac u veliku propagandnu kampanju, kod koje stoji veliki znak pitanja da li ce uopste donijeti rezultate. Bez obzira na sve oprecne pokazatelje i dalje sam ostao pri ideji da ipak pokusam, a vidjecemo da li cu se prevariti.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije