Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.11.2006, 18:47   #41
Gago
Vredan član društva
 
Gago's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.02.2006
Mjesto: Njemacka/Makedonija-Kavadarci
Godina: 54
Postovi: 165
Downloads: 921
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x /Korg M3 61XP/ Triton Le
Gago befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Adrijane neka ti je sa srecom.

Izvinjavam se,gore u post sam napisao da mi nikad nije bio potreban HD Kit, zato sto taj Kit je bio stalno unutra u klavijaturu,to su bile 2 sine sa jedan kabel.Tako da nisam nikad kupio Extra taj HD kit.Neznam zasto mora sad to sve extra da se kupuje.
Gago je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2006, 20:01   #42
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Adrijane da ti je sa srecom i da te dobro sluzi ali ces sad morati da dodas jednu nulu na nick .
Pozdrav fico
fico je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2006, 23:04   #43
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam prijatelji

Znam moram dodati jednu nulu, sad sam tajni agent 800
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2006, 10:08   #44
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav jarani na forumu...Evo ne želim stvarati buke i svađe ali kad sam ja prijašnji tjedan piso da sam isprobo set od pa1x na pa800 i da ne radi kako treba meni se narod smijo...E sad pričam sa kolegom gagijem koji je za moje pojmove jedan između najvećih majstora za klaviature na forumu i čovjek mi kaže da sve ne paše sa pa1x i da ne zvuči kao na pa1x.Dakle čovjek je ušo već u PA800 i rastura ko na svim klaviaturama što je imo i kaže da treba ogromno da se šteluje pa800 pošto interni zvukovi nisu ko kod pa1x-e to sad potvrđuje moj post što samga stavio prije...E sad ako je bilo toliko teško naći ritmove i ostalo za PA1X zašto bi sad neko kupovo pa800 samo zato što je noviji a za njega nigdje ništa nema?Čast ljudima koji sami prave svoje setove i muče se to je stvarno majstorluk ali ko bi sad npr. prodo jedan pa80 ili pa1x i kupio pa800 a nema ništa na njemu napravljeno?...Jedino onaj koji ne svira uživo već sjedi u studiju jer ja znam kad sam prodo pa80 i kupio pa1x da sam odgodio 3 vikenda svirki jer nisam imo uređenu klaviaturu i nisam mogo da radim...A u suštini meni ništa ne znači što pa800 ima OASYS-ov generator nisam ja neki studio verzija već tezgaroš meni je Triton bio i osto najbolji a mislim da još niko nije na svirku donio na stalak OASYS i sviro na njemu već svi imaju pretežno triton seriju...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2006, 11:16   #45
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alix koji ce ti kurac interni zvukovi na PA800?

Pa nije mi radilo sve ni na PA1xpro kad sam ga kupio. Morao sam sve i jedan ritam da stelujem i da prebacujem na semplovane boje. A ritmovi su bili svi sa PA serije???

Zasto bi to trebalo biti drugacije na PA800???

Sint je bolji od Pa1xpro i tu nema priche, ko kaze drugacije nema pojma. Samo shuplja pricha!!!
cevap je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2006, 11:21   #46
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro ćevapu nemoj da se sad ljutiš...Tebi je bolji PA800 ok imaš pravo na vlastito mišljenje ali sad ako je na pa800 soun engine od OASYS a ne od Tritona kako sad očekuješ da će ti na PA800 raditi semplovi od TRITONA onako kak treba kad je to drugi generatot zvuka?...A u suštini kod nas već pet muzičara u cjeloj Sloveniji kupili PA1X a PA800 niko iako je mnogo jeftiniji...Kad nas taj sinth ne prolazi jer se kod nas ne sviraju toliko orientali nego većinom narodnjaci...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2006, 20:36   #47
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka roba ima svoga kupca, Korg ce i dalje da prodaje sve svoje aranzere kao i do sada

Neko voli srebrne, plave, crvene, crne boje aranzere a nekome boja nije vazna (isto kao sto nekima nije vazno kako zenska izgleda, samo nek je zensko . Neko nece da potrosi puno novca na aranzer a nekome cijena nije vazna. Neko voli zvuk jednog aranzera, nekog drugog. Nekome treba sampler u aranzeru, a nekome ne (npr. sta ce Ameru sampler kad mu je vec sve napravljeno na ROMu)...itd itd da ne budem dosadan.

Nije vazno sta imate, vazno je da ste sretni. I najvaznije je da je covjek zdrav.
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2006, 01:11   #48
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Adrijane jesil se već ufuro u PA800?
De snimi kakav demo pa ga stavi gore...Nisam te još slušo kako sviraš pa makar snimi nešto sa PA80...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2006, 02:01   #49
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

bice i demo
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2006, 11:04   #50
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaš šta bi bilo dobro...Kad bi stavili sekciju DEMO članova...Dakle svaki član bi snimio kakav kratki Demo snimak u mp3-ju ili kratki video clip i da bi ga mogo uloadati...I tako bi članovi mogli izmjeniti svoje muzičke radove i sudjelovati jednostavnije oko razmjene semplova,ritmova itd...Ipak ja mislim da je svakome bolje kad vlastitim uhom čuje neku boju ili ritam nego da mu neko to nahvali pa na kraju doživi razočaranje...Ako ova ideja upali ja mislim da će biti velik odazov i da će svako da se potrudi da snimi ono najbolje od sebe...Ali treba se uvesti nekakav max. limit za upload...Dakle ne da neki članovi pošalju 2-3 snimka a neki cjelu hrpu snimaka...Dakle da se odluči koliko pjesama može ko da uploada i to je to...Eto to je bio predlog e sad ako nije dobar nikom ništa,bar sam predložio...Probo!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa800


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije