Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 04.02.2008, 16:27   #51
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa tako i valja.

Eto, da napišem malo i ja sad svoje filozofije.

Ovisno o repertoaru kojeg sviram ali jedno 75 % ritmova koje koristim uglavnom sviram na sljedeče parametre A: = 53 B:=16.
Ovisno o potrebi ritma dodajem "masnoču" na chorus.
Koristim 2 samplirana bubnja koji su mi volumenski uvjek između 107-117, ovisi što trebam. Kako je Nedim naveo u vezi Bass-a ne koristim uvijek samplirani fender bass. Ima ih i tvorničkih koji su u nekim pjesmama i na nekim ritmovima puno bolji od sampla. Bass je jedini volumenski na 120-127 tj najglasniji, ali volim svirat na "galamu" basa, barem je onda prostorija bogata soundom. Vjerujem da u tom pogledu griješim. Kontra je obično sample G Rolanda ili sample Takamine gitare. Ostalo nadodajem prema potrebi, ali presnimavanjem traka ili šminjkanjem konvertiranog ritma s pomoču Style Worksa, pa ono što "userem" prepravim brisanjem, niveliranjem ili mutiranjem .
Kod soundova na harmonici i JuVe soundovima najviše koristim kod C: efekta efekte od 51-53 (64) a na D efekt uzimam (ovisno o ritmu ) efekt 8, 16, 47, 82 (nazive napamet ne znam) i na njih nikad ne stavljam više vrijednosti od 64.
Obično za style panoramiram sve u centar, sve od bubnja do zadnje pratnje, dok na soundu eksperementiram osobito ako koristim 3 podsounda od čega je jedan oktavu viši/niži. Tada dodajem niže oktaviranom soundu obično -20 L a višeoktaviranu +20 R panoramu.
Jako volim around panoramu, no ne zvuči baš najlijepše na svim soundovima. No zato mi je dobar u techno stylu.

Kod bouzukija (sampliranog) imam problem što mu je prejaki echo već u samom samplu, pa ga kasnije kod pridruživanjem s tremolo mandolinom ili tremolo oud-om ne mogu nikako smanjiti iako su mu oba efekta na C i D = 0.

Što bih mogo popraviti, poboljšati ?
kreso je offline  
Star 04.02.2008, 16:34   #52
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ..

Ja sam vec napisao da mi na out 1 i 2 ide efekat sa miksete!Sto se tice bubnja njemu stavljam hall 17 sa powermate-a i on mi da neu sirinu na bubnju da stvarno dobro zvuci s tim sto mi noga ide na drugi kanal od ostalih komponenti!a sto se tice desne ruke i acc pratnji koristim razne efekte u zavisnosti odd ritma i pravca muzike!Koristim 46delay,koristim ona gitarska pojacala za gitare a pogotovo za distorzije,koristim 7 eq,negde koristim na nekih bojama wah wah i tako to nigde nije uopsteno isti efekat,panorame obavezno razdvajam da bih ostavio mesta da mi glas bude uvek u sredini i da ne moram sad nesto mnogo da pojacavam vocal da odskace od muzike ali da se sve jasno cuje!Naravno sve to na 4 izlaza a dobro dosla bi mi bar jos dva outa
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (04.02.2008 u 20:34 sati)
Marco7 je offline  
Star 04.02.2008, 16:39   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Markane nigdje te nisam pljuvao, niti mi je to nacin korespodencije na javnim mjestima, ama procitaj malo tvoje postove pa ce ti odmah biti jasno ko vrijedja. Zar je pljuvanje sto pokusavam argumentovano da ti pokazem da to sto ti u studiju radis sa razdvajanjem kanala nema smisla i da treba da razmislis o promjeni nacina rada, jer to sto radis nema smisla a ni potpore u audio tehnici posto ono sto imas od opreme visokog kvaliteta (RME, Uad, PoCo i Lexicon) upropastis miksajuci na mikseru koji nije ni blizu nivoa tih komponenata. Ti se cesto "isprovociras" pa onda vrijedjas, dokle ces tako. A kako bi bilo da ipak poslusas iskusnije kolege pa bar probas ono sto cujes od njih.
Sto bolan odmah potezes nekakve produkcije i materijale, pa nismo na konjskim trkama pa da vidimo ciji je brzi. Mislim ipak da bi se strasno razocarao i deprimirao ta neko od nas ipak postavi ponesto sto je radio. Amam necemo o tome jer to nije ni bio cilj ovoga.

Kreso, ko to dize prasinu bolan ? Pa daj jednom, molim te ko boga, procitaj moje postove i vidi sta tamo stoji. Ne trpajte me vise tamo gdje nisam pristao. Stalno se ponavlja ista slika. Tranzit nadugacko objasni i isprica svoje iskustvo a onda dodje momcic kome cura nocas nije dala pocne da psuje i vrijedja i... onda tranzit dize prasinu. Sta drugi rade ovdje, nije me briga, sve dok mene niko ne dira ali nisam zasluzio da se pausalno trpam u vrecu gdje mi nije mjesto.

Tema jeste vrlo interesantna ali oako se nastavi ovakvim nacinom, nista od nje. Nije dobro ako pojednici pokusavaju na ovakvim mjestima da lijece komplekse nize ili vise vrijednosti.

Marko ti imas kako vidim, veliku volju da nesto uradis u ovom poslu ali moras se bolje kontrolisati i... skupljaj iskustvo, ne soli pamet daleko iskusnijima od seba a najmanje vrijedjaj ljude koji imaju volje da bez nadoknade nesto napisu i pokusaju da pomognu. Premlad si i premalo iskustva imas i u ovome ali izgleda i u diskusiji sa ljudima jer ti se inace ne bi desavali ovakvi ispadi.
tranzit je offline  
Star 04.02.2008, 16:52   #54
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Tranzit

Slušaj, ja i te kako dobro čitam sve vaše postove, i tvoje i Nedimove i Marcove i Alixove i Vaxterove ... ma svih vas ovdje.
I cilj mi je da se kvalitetno družimo i razmjenjujemo iskustva. Ali svađu ne odobravam.
I sad mi reci da nisam u pravu, a počelo je kipjeti oko vašim prepucavanja oko broja izlaza, studijske opreme i rada na njoj u vražju mater.
Shvati već jednom da je svađa oblik komunikacije i da se nitko još nije uspio posvađati sam sa sobom. A ovdje ste prepucavanja započeli vas troica. I nemoj me prozivati radi toga što vas mirim i pokušavam držati forum pod kontrolom i u redu. Nitko ne spominje tvoje argumente i da li si u pravu ili nisi. Ja sam na polju ove teme laik i neću se nešto pretjerano mješat, ali neću niti dozvolit da "pametni mnogo" omalovažavaju ostale članove zbog neznanja. Smijte se svojoj babi i govorite svom psu da nema pojma. No svaku temu razorite svojim pametnim argumentima. Dapače pametna riječ je dobrodošla, ali gledanje s visoka i "hvaljenje svojih konja" nije dobrodošlo. Pa imo ti argumenata za 5 kamionskih prikolica.
Ako želiš surađivati dobro došao. I na kraju svi ste uvrjeđeni kad vas se prozove. Svi imate argumente .
kreso je offline  
Star 04.02.2008, 16:57   #55
DjoleBn
Ovaj baš voli da kuca
 
DjoleBn's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.06.2007
Mjesto: Bijeljina
Godina: 40
Postovi: 303
Downloads: 475
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x, Yamaha 01v96...
Interesi: Muzika i samo muzika...
DjoleBn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DjoleBn pošalji poruku preko MSN messengera DjoleBn pošalji poruku preko Skype™ messengera
Reden

Nemojte da vam ja pokazem kako se svira snima i radi u studiju MIR
__________________
Korg4Life
DjoleBn je offline  
Star 04.02.2008, 16:59   #56
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Tranzit daj da prekinemo vise tu pricu!Ja sam inace miran covek nikada se ne svadjam ni sa kim!Uvek volim cool pricu,zajebanciju,muziku i dobre zenske!!!Ako ti nesto nije ok uzmi brate pa otvori temu novu za tu vrstu rasprave,otvori temu o tome ko je pravokator,ko je svadjalica i tako dalje i ucestvovacemo u tvojoj temi a u ovoj temi se pise o miksanju ritmova rada sa klavijaturom itd!Kao sto rece Kreso PEACE!!!!!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 04.02.2008, 17:03   #57
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E Kreso druze necemo tako. Opet pausalno, zastoooooo ? Pa vidis bolan da je forum spao na Mile Kitic & JV bratiju. Visok nivo, uh. Kad kod se pokusa pametna reci naidje na konjske kopite, pravo u muda. Sve je to fino i zlatno, da se druzimo i da pomazemo jedni drugima ali kako bolan, kako kad niko niti slusa niti cita. Vazno je da se to sto je on do sad mislio nije u skladu sa onim sto drugi kaze i objasni i odmah udri. Prozivam te jer nije u redu to sto pises. Gledam iskljucivo u odnosu na sebe. Ja se ne prepucavam niti sam se prepucavao. Procitaj,
molim te procitaj. Kazes citas. Ja kazem ne citas jer da citas, mene ne bi ni pomenuo. Sta ima tu "sa visine" u mojim postovima. Pronadji, citiraj me i ja se odmah izvinjavam, nadugacko mi nasiroko, ljubim ruke, stopala, ako treba i supak tome kome sam govorio sa visine. Ko hvali svoje konje ? Ja ne. Pronadji gdje sam to hvalio te konje i opet citiraj. Odmah cu da poubijam sve te svoje konje. Kreso, dragi pa na argumentima se i gradi znanje, kako bolan "imamo argumenata za 5 kamiona". Nemamo, malo ih je, premalo.


Još me pored zdravih očiju radiš blesavim ! Ne sviđa ti se ovdje ? Nizak ti je nivo komunikacije? Nije u redu moje upozorenje i dobronamjerna kritika ??? Bye, bye Tranzit !!!

Promijenjeno od kreso (05.02.2008 u 14:05 sati)
tranzit je offline  
Star 04.02.2008, 17:06   #58
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Tranzit daj da prekinemo vise tu pricu!Ja sam inace miran covek nikada se ne svadjam ni sa kim!Uvek volim cool pricu,zajebanciju,muziku i dobre zenske!!!Ako ti nesto nije ok uzmi brate pa otvori temu novu za tu vrstu rasprave,otvori temu o tome ko je pravokator,ko je svadjalica i tako dalje i ucestvovacemo u tvojoj temi a u ovoj temi se pise o miksanju ritmova rada sa klavijaturom itd!Kao sto rece Kreso PEACE!!!!!!!
Ama u redu je marko bolan, u redu je. Nego nisam ja ni krenu pricu o studijskom miksanju jer nije ni bila tema. Nego ko je pokrenuo ? Pa ti burazeru. Ama daj citaj te postove pa onda komentarisi. Sve je u redu ali izbjegavaj molim te ono vrijedjanje. Ja tebi ni jedne ruzne ne rece.
tranzit je offline  
Star 04.02.2008, 17:18   #59
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

ECo sad cu lepo da ti kopiram sve uvrede:
@Tranzit
Ovo jutro bas veselo. Markane opet si agresivan, pa covjek nije ni pomenuo da li je i koga pratio i sta je i gdje snimao. Polako, da ne bude opet svadje bez ikakve potrebe.

ovde si bio Nedimov advokat na izjavu da treba da ssviram sa Ismetom Horom

@ Tranzit
Marko na kom mikseru radis u studiju i koju audio kartu imas ukompjuteru, koje efekte imas u studiju i koje kompresore ?

to je pitanje sta imam

@Nedim (to je onaj koga zastupas)
Marco, ti nisi vredan moje reci, bolje da cutim, pratim ja tebe davno ko si ti.
Nauci se neke osnovne kulture pa onda pricaj samnom i sviraj, slab si jos.
Nije sve u svirci, shupljo je to brate.

@Tranzit
Marko, neko te je debelo slagao. Pitao sam te na kojoj opremi radis ne da bih saznao sta koristis nego zato da bih ti dao ispravan komentar. Taj mikser slobodno baci ili ga ostavi da se pjevaci zapanjuju kad vide tolike dugmice. Uad i PoCo su vrlo pozeljni a i taj Lexicon efekat. Tvoja RME karta ima odlicnu sabirnicu koju ti samo upropastis slanjem na taj bijedni mikser. Sta ti radis ? Ti destilovanu, cistu ko sunce, vodu proturis kroz WC solju i onda je pijes. To nema smisla. To sto ti pises o vise kanala koje vodis na mikser, to je opravdano samo u jednom slucaju, a to je da imas mikser koji ima bolju sabirnicu nego sto je ima RME a i da su mu tehnicke karakteristike najviseg ranga. E vidis da bi taj mikser bio takav on mora i da kosta. Sve sto je ispod bar 50.000 Eura nije interesantno jer tvoja RME karta je po svojim ADA konverterima u tom rangu. Zato kvaris sa tim miksercicem i njegovim bljutavim zvukom ono sto RME uradi perfektno ? Zbog kontrola pojedinih kanala ? Bez veze i glupo. Za tu kontrolu postoje mnogo bolja rjesenja a da signal opet stalno ostaje u PCu. Zar stvarno mislis da se ti ekvilajzeri na tvom mikseru mogu mjeriti sa dobrim VST plugovima ? Nikad, a mozda ni tad. Uad i PoCo su ti svakako vezani u sistem a i taj Lexicon vezi i to digitalno u RME napravi setup u sekvenceru, nabavi neki kontroler ako bas ne mozes bez dugmica i radi to kako se inace svugdje u svijetu radi jer ti u sustini onu destilovanu vodu dva puta propustas kroz WC solju, jednom pri miksanju a drugi put pri vracanju kada snimas stereo master. Mnogo, brate... a ne moras.

Ispalo je da je lazem ovde staa radim kako radim i staa imaam!

@ Tranzit
Marko ti imas kako vidim, veliku volju da nesto uradis u ovom poslu ali moras se bolje kontrolisati i... skupljaj iskustvo, ne soli pamet daleko iskusnijima od seba a najmanje vrijedjaj ljude koji imaju volje da bez nadoknade nesto napisu i pokusaju da pomognu. Premlad si i premalo iskustva imas i u ovome ali izgleda i u diskusiji sa ljudima jer ti se inace ne bi desavali ovakvi ispadi.

ovde navoddis da ti "saveti" koje meni dajess vrede mnogo!Niti sam te pitao sta a i ako se desi da te pitam iskularj me care!nemoj vise da mi se obracas i kraj price da ne bi ovde smarali ove ljude!Isto vazi i za Nedima!Niti mi trebate niti vam trebam,svako svoja posla i svi ce biti zadovoljni!!! I kao sto rekoh Peace ako jee moguce???
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 04.02.2008, 17:32   #60
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama gdje tu uvreda bolan ? Nijedna rijec uvrede nema u svemu sto si naveo a niciji advokat nisam a ponajmanje Nedimov. On ce sam znati da ti odgoviri. A evo sta su uvrede:
Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
E moram vam reci da vi pojma nemate..... vidi se da pojma nemate ni ti ovaj tranzit..... suvise se tup..... i poseravas se ovuda.... a neznaas odakle si supalj...
To su bile uvrede. Navedi i jednu koju sam ja tebi uputio. Ono sto si gore naveo je totalno bez ikakvog smisla jer nigdje tu nema nikakvog vrijedjanja.


A onda na kraju i ovo:
Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
i nemoj da cujem da vise pljujete po meni!Jasno?
E ovo nije uvreda ovo je prijetnja. Pa ti bas mislis da nekoga plasis ovim ili sta vec ? Je li to nivo kojim treba da se razgovara na jedno muzickom forumu ?
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
namestanje, ritmova


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije