Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.09.2013, 02:22   #871
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 55
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma ko zna njemu sve izlazi i na mikrofonu od tih 80e,bravo carko.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 03:15   #872
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postaje vec pomalo i dosadan, je l' da ? Stalno ocekujem da negdje debelo za'ere, ama badava cekam. Zaista me ponekad iznenadis, mada po defaultu ocekujem od tebe prilicno visok kvalitet, opet uspijevas, sve cesce, da premasis i samog sebe. Nego mani se velikog mucenja s miksanjem, mani se i sviranja... pjevaj i samo pjevaj, imas dudu k'o Mount Everest.
Dodato:
Ispade "duda" od duse... hahahahaha, nije namjerno, mladosti mi, ama mozda mu je i duda ko Mount Everest.

Promijenjeno od tranzit (05.09.2013 u 03:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 03:52   #873
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta dosadan?Ma lako je danas pjevat kad covjek ima kompijuter,kako je bilo onima prije bez kompa i tehnike pa rasturaliJbg.polako se i ja kuzim u tehniku,kao sto neko rece jednom negdje,danas sve komijuter pjeva,od nikakvog pjevaca napravis ko fol pjevacinu a ne zna se hljeba najest a kamoli da zna sta je nota,tako i ja pjevam a program sve ispravi

Nego Tranzit zasto da se manim sviranja i miksanjaPoz
Dodato:
@Nele druze treba imati dobar mnikrofon sigurno.Ja nisam jos nikada probao na nekim skupljim da pjevam,prvi put od kako probam pjevanje snimam uvijek sa ovim Sennheisserom e835 S dinamickim
Dodato:
A ja Tranzit ko ti je taj Mount Everest. Neka planina ili staJa nadjoh planinu na Google pod tim imenom hahahaha.Pa dobro i duda je ok nije da se hvalim ali jbg.dobro me sluzi ,ja zadovoljan

Promijenjeno od zeljko (05.09.2013 u 03:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 04:05   #874
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
...Nego Tranzit zasto da se manim sviranja i miksanja...
Da bi se maksimalno skoncentrisao na pjevanje i ne gubio vrijeme na sporedne stvari za tebe.



Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
...od kako probam pjevanje snimam uvijek sa ovim Sennheisserom e835 S dinamickim...
Obavezno se potrudi da sto prije nabavis nekakav kondenzatorski sudijski mikrofon sa velikom membranom. Ako ne znas sta bi uzeo, pisi mi, naci ce se nesto dobro i povoljno. U svakom slucaju ce svaki od tih mikrofona biti par klasa bolji nego taj tvoj Senheiser.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 04:09   #875
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma Imam ja i onaj studijski Beringer B-1 ali mi bude mrsko sklapat stalak i postavljanje mikrofona hehe,ovako ustekam samo kabal i ovaj dinamicki mikrofon pa pjevam..A ja zaboravi reci ovo sam pjevao isto preko slusalica kad sam snimao.
Dodato:
Polako ucim pjevanje na slusalice hehe
Dodato:
Jbg.ne mogu da nadjem matrice a da su sve ovog kvaliteta bar.Imam puno matrica ali sve bez veze odsvirano a i kvalitet sranje tako da nema sanse da se uklopim sa glasom a da bar malo valja

Promijenjeno od zeljko (05.09.2013 u 04:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 04:40   #876
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti si zaista cudan momak, tesko ti da montiras mikrofon, da bi dobio bar tri puta kvalitetniji snimak (cak i sa tim B-1), to jos nisam cuo. A sto se cuje tvoje premetanje mikrofona iz ruke u ruku ili trljanje po korpusu, pa sto level varira kao da skaces na trambulinu dok pjevas, pa sto fali metar visokog spektra, pa sto je sound u momentima kao da iz bureta pjevas... to nije vazno. Zamisli kako bi se cuo na tom B-1, na disciplinovanom odstojanju i sa jednim Pop Filterom, kad se i sa tim smecem cujes k'o grom. Evo ja necu vise da komentarisem tvoje snimke sa tim Senheiserom, ama necu ni da ih slusam, prva dva takta i cim skontam koji je mikrofon, na "Stop" tastu.
Dodato:
I uopste me ne interesuju matrice, slusam samo vokal.

Promijenjeno od tranzit (05.09.2013 u 04:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 04:49   #877
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma probao sam i njime i cuje se u pozadini muzika iako pjevam na slusalice hahah,koliko je jak fata sve cak i auta kad prodju ovom blesavom ulicom gdje zivim a prozori zatvoreni hehe.

Hocu od sada snimam beringerom B-1 mikrofonom,nemoj da se ljutis jbg malo se i zezam.

A kako mislis sa pristojnim rastojanjem i da li ne smem da se odmicem kad treba refren jace da pjevam?
Dodato:
I koliko smijem pojacati na ovom presonus mobile boxu,imal tu neko pravilo ili samo onako kao sto si objasnjavao da trebam gledati u onu lampicu da se ne upali kad se najace proderem,mada se ja ne derem previse kad pjevam i gledam da bez dernjave otpjevam i kad je visoko?
Dodato:
I jos nesto ovaj beringer ima neki salter i moze da se prebacuje skroz lijevo ,sredina i skroz desno.Gdje ja treba da postavim`?

Promijenjeno od zeljko (05.09.2013 u 04:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 05:20   #878
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obavezno postavi taj salter lijevo, to je LowCut, o kojem sam pisao par puta na forumu, pa ako si zaboravio sta je to, pogledaj tamo gdje je bilo rijeci o ekvilajzerima. Mozes ti da se odaljis od mikrofona kada pjevas glasnije dionice ali ne pretjerano. Podesi Gain na Presonusu onako kako sam opisao, postavi u Studio One jedan Limiter ali na Input kanal (imas dole lijevo u konzoli, polje za odabiranje Inputa). Da ne bih mnogo mudrovao oko Limitera, kada ga uvedes, postavi vec uradjeni preset pod nazivom "-1dB Limiting" i sve je OK. Da bi se sto manje cula muzika iz slusalica, smanji malo level monitoringa. Pristojno rastojanje je 10 do 15cm od membrane mikrofona, obavezno stavi Pop Filter i pokusaj da ne pjevas tacno u centar membrane vec za dlaku u stranu. Kod pasaza kod kojih hoces da dobijes "dramaticniji" vokal, priblizi se maksimalno do Pop Filtera. Tada dobijas signal koji je bogatiji nizim frekventnim spektrom ali si i u opasnosti da usni suglasnici (P i B) budu pretjerano eksplozivni, pa pripazi kad ih izgovaras, smeksaj ih malo. Misli na to, da sa vece udaljenosti vokal postaje "tanji", da ne bi doslo do velikih razlika u timbru (boji) glasa u toku jedne pjesme. Ovo bi ti bile osnovne smjernice, a toga ima dosta, pa kad se pojavi pokoji problem, ukazacu ti i na preostale sitne "trikove".
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
zeljko (05.09.2013)
Star 05.09.2013, 06:11   #879
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok.Pa ti si mi podesio neke limitere na kanale na in u programu kad si onu pjesmu popravljao sto sam prije pjevao.A de mi reci onaj ekvilajzer kako si ti podesio jel mogu da tako ostavim ili mi ne treba ako snimam studijskim mikrofonom?Taj lovcut na mikrofonu jel ima on veze sa lovcutom u programu na ekvilajzeru i da li treba i tamo da bude ukljuceno?Ako sam te dobro razumio na sta mislis.Ja kad snimam samo izaberem onaj Sound sto si ti sve podesio i tako snimam,jedino malo pojacavam ili smanjim vokal ako treba i efekte
Dodato:
Vidi kako ovi snimaju hehe..A sta ce im dva mikrofona?



Gesang aufnehmen: Tutorial zum Stimme aufnehmen
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od zeljko (05.09.2013 u 06:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2013, 08:25   #880
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 55
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zeljko poslusaj tranzita ovo sto si postavio su sve tehnike ton inzinjera kako ce da usnimi glas doticne osobe ,postoje vise postavki mikrofona ali veruj za to prvo moras da imas dobre mikrofone recimo Neuman U 87 ili Braun mikro koj odkidaju usi kolko kostaju a najbolji su.Zato bih ti predlozio da poslusas tranzita i da ti kazem moje iskustvo ako hoces odlican mikrofon za malo para onda je to Rodr NT2 njega sam uporedjivao sa Neuman U 87 razlika je veoma mala samo se doda malo srednih tonova na eq ovo je provereno 100%,jer smo tri nasa inzinjera na tome radili celo jedno snimanje,pocev od pricanja pa do pevanja.Sto je najveca fora Neuman kosta u kompletu skoro 3000e, a Rode u jompletu 250e.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije