Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2013, 22:41   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland GW8(iznutra) elektronika-savet elektronicara

Malo sam cistio svoj Roland GW8E(rastavio i sastavio) i usput sam napravio par fotografija klavijature iznutra.Interesuje me da nije mozda Roland planirao ugradnju USB-a za pristup sistemskim resursima(bojama i preset stylovima) pa ostavio mesto gde bi se to u buducnosti ugradilo.Pogledajte i naravno ko se razume neka da svoj sud na ovu temu.Inace zapazio sam da se cela ploca koja je na slici kaci na drugu plocu kao Hard disk kod laptopa.Na ovoj ploci koja je na slici nalazi se USB-midi konektor i prikljucak za Usb flash memoriju.Pretpostavljam da je cela ploca neka vrsta hard diska....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg GW bos.JPG (85,8 KB, 214x skinuto)
Highslide JS
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 15:08   #2
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svi strucnjaci nikom ponikose....
Evo slike iste plocice sa druge strane.....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg GW bos2.JPG (85,2 KB, 176x skinuto)
Highslide JS
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2013, 22:53   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne mogu da verujem da niko nema pojma,a ovamo mi ovo mi ono bla,bla,truc,truc,a ne znaju se osnovne stvari...
Evo i glavne ploce gde se vidi prikljucak na koji se kaci plocica sa SSD cipom i USB ulazno izlaznim prikljuchcima...
Nije bas jasna slika ali samo informacije radi.....
Evo da castim sve koji citaju ovu temu,mikroprekidaca sa dva pina za sve klavijature ima proelectronic iz Nisa po ceni od 15 i 25 dinara.Nalaze se u sekciji TASTERI pa podgrupa IMPULSNI.....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg GW bos3.JPG (96,2 KB, 135x skinuto)
Highslide JS
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2013, 22:58   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd sad mi napisi sta bi zapravo htio da znas konretno iz tih slika koje si postavio ? Mozda bih ti i odgovorio ama mi pitanje nije bas najasnije !!!!!
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2013, 13:49   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo sam napisao u prvom postu ali evo da ponovim.Osnovni je cilj zamena fabrickih ritmova mojim odnosno user ritmovima ili makar modifikacija fabrickih performansi.Dakle treba mi pristup fabrickim stylovima a najkraci put za to je USB.Na plocici u prvom i drugom postu imamo USB koji sluzi za prenos midi informacija i USB na koji kacimo fleshku iliti stick...Dakle ko se razume u elektroniku moze da kaze da li na plocici postoji mesto za eventualnu ugradnju usb-a preko koga bi na lak nacin pristupali fabrickim ritmovima i performansama?
Sumnjam da su rolandovi inzenjeri svaki put "flesovali" cip sa sistemskom memorijom dok su testirali mogucnosti uredjaja.Postoji mogucnost i da su celu plocicu kacili na racunar i odatle eksperimentisali sa njom.Posto je taj konektor vrlo slican onome kod starijih laptopova verujem da strucnjaku ne bi bilo tesko da proceni da li bi plocica mogla tako da se konektuje.
E sad,glavni problem je ovde naci strucnjaka koji je dovoljno zaludan da izdangubi desetak minuta na pisanje odgovora....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2013, 14:54   #6
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne može to što si zamislio.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2013, 15:07   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidis, sad si bio konkretan sa pitanjem. Naravno da su predvidjeli sve to sto pitas i sve je to moguce, ama si zaboravio samo jednu "sitnicu" ali vrlo bitnu. Rolandov Code za pristup manipulaciji sistemom, kao i algoritam po cijem protokolu se uopste pristupa fabrickim resursima instrumenta. Sve predhodno pada u vodu i to duboku bez ovoga, a tu je i programska platforma na kojoj se uopste radi a koja nam je takodje nepoznata. Badava svi interfacei koji se vide na ploci (prepoznajem da je to ploca sa SDRAMom jer vidim ESMT module koje Roland inace upotrebljava u svojim instrumentima za ROM). Dakle, nista od posla jer taj Code proizvodjaci cuvaju kao zmija noge. Jedino da se povezemo sa mafijom za industrijsku spijunazu, pa da dodjemo do tih podataka. Da te utjesim, svi moguci muzicki instrumenti imaju isti ili slican pristup (sam pristup i nije bitan), kao sto je to slucaj i na GW8, te on nije nista posebno u ovoj prici ali i svi ostali instrumenti imaju i svoj Code, tako da kompletnu pricu mozemo da zaboravimo.

Promijenjeno od tranzit (31.07.2013 u 15:15 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 17:35   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam zadovoljan odgovorima,no u svakom slucaju hvala za aktuelizaciju teme...
Zanima me cemu sluzi ovaj "kompirić" na slici a uz to i ne radi?
Mozda je to ulaz koji nam-mi je potreban?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg GW xxx.JPG (33,3 KB, 77x skinuto)
Highslide JS
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 23:41   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bio ti, ne bio zadovoljan odgovorom, to ama bas nista nece promijeniti. Ni sam nisam zadovoljan mnogim cinjenicnim stanjima ama... ta stanja se ne mogu promijeniti bas zato sto su cinjenicna. Tu nema improvizacije, niti bi pomoglo bilo kakvo eksperimentisanje. Jasno mi je da ti to ne odgovara ali... drugacije nece ici ama bas nikako. Ko ti kaze da moze, laze i sebe i tebe, a prevashodno nema blage veze o cemu prica. Kod takvih muzickih instrumenata kao sto je GW8 , se radi o kompleksnim sistemima koji pocivaju na odredjenim protokolima koji su veoma, veoma komplikovani, da bi se sa par zica zalemljenih ovdje ili ondje bilo sta poboljsalo ili dodala neka revolucionarna funkcija. Sve sto mozes tim putem da uradis je da s'ebes instrument, pa ti nece dati ni ono sto inace daje. U tom poslu se nista "na slijepo" ne moze uraditi i ti si vjerovatno jedan od rijetkih koji uopste ima tu ideju. Oprosti se od nje dok je vrijeme.

Sad oko te slike. Koji "kompiric" ? Ne vidim nikakve krompire. Vide se rupe koje su predvidjene za nekakav 4-Pin prikljucak koji vjerovatno ima svoju funkciju u nekom drugom Rolandovom instrumentu, posto ta ploca sigurno ima svoju primjenu i u drugim instrumentima. Tamo taj 4-Pin konektor sluzi necemu, a evidentno je da kod GW8 on ne igra nikakvu ulogu. Ove ploce ili moduli, se kod velikih prozvodjaca prave tako da mogu posluziti u nekoliko tipova instrumenata jer to smanjuje troskove proizvodnje. Trazis nekakav nepostojeci ulaz za nepostojecu i nemogucu funkciju. Mani se toga, uzalud gubis vrijeme. Ponavljam ti, GW8 je napravljen tako kako je napravljen, sa svim tim funkcijama koje ima i iskljucivo proizvodjac moze eventualno dodati nove funkcije, ukoliko je uopste predvidio da ih dodaje jer jedino on ima pristup operativnom sistemu instrumenta.

Promijenjeno od tranzit (05.08.2013 u 23:49 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2013, 00:43   #10
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima nakon dužeg vremena. Sve što gospodin@tranzit kaže je točno Bobane. Ja bi samo još dodao da te 4 rupice sigurno nisu za USB. Koliko vidim sa slike radi se o dvije po dvije paralelno spojene rupice. To bi prije bilo mjesto za neki 'naponski' konektor. USB ima dva pina sa vanjskih strana za napajanje usb uređaja, i unutarnja dva pina koja služe za transmit/receive podataka. Dakle ništa nije na konektoru od rupica spojeno zajedno.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije