Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.11.2023, 00:27   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch Aplikacija - Midi Song to Style

Ovo je tema u kojoj možete postavljati pitanja te davati prijedloge i savjete koji su vezani uz aplikaciju Midi Song to Style.
Istu je izdala Yamaha zajedno s predstavljanjem klavijature Genos2. Sam naziv govori da se ovim alatom iz midi fajla može kreirati Style. Midi Song to Style je besplatan, prevenstveno je namjenjen za Genos 1/2 i SX seriju ali kreirani Stylovi se uz minimalnu prilagodbu mogu koristiti u svim Yamahinim aranžerima. Aplikacija je jednostavna za upotrebu, pregledna je i logična ali ne treba očekivati da će sve odraditi sama. Ipak je potrebno malo vašeg truda i možda još bitnije, treba koristiti dobro odrađene midi datoteke.

Midi Song to Style (Win 10/11)

MIDI Song to Style (Mac Monterey / Ventura)

Voice List for MIDI Song to Style

Video upute - Yamaha Global (8 minuta)

U gornjem videu je objašnjeno sve što treba da krenete s poslom. Ako negdje zapnete, ovo je mjesto za pitanja. Ili još bolje, ovdje možete iznijeti iskustva, postaviti napravljene ritmove, podijeliti savjet ...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg MidiSongtoStyle01.jpg (417,8 KB, 48x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg MidiSongtoStyle02.jpg (308,5 KB, 46x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Bokic (22.11.2023), jmikulc5 (22.11.2023), tdamir66 (22.11.2023), tonijo (23.11.2023), Vlado (22.11.2023)
Star 22.11.2023, 22:29   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Isprobao sam na brzaka. Utisci su ok. Dobre strane što posle izrade styla preko ovog programa nema nikakvih problemčića. Niti šta baguje niti mu nešto smeta. Pregledan je..
A druga strana je da nam fali neki midi editor kojim bi mogli uticati na note. Meni jos ni jednom nije potrefio automatski da mi pronađe prave parove. Sve mi izmeša pa moram sve ručno i onda nam treba dosta dodatnog vremena za doterivanje.
Ali mislim da će Yamaha u narednom periodu sigurno izbacivati nadogradnje.
Uglavnom hvala im i ovome..

Послато са SM-S901B помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2023, 23:46   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, Easy modalitet nikada ne napravi dobar posao. Na sreću, ručno podešavanje je prilično jednostavno i pregledno. Mogu se preslušavati odabrani dijelovi što olakšava posao i osigurava još bolji konačni rezultat.

Bilo bi odlično da Yamaha napravi sličan alat za uređivanje postojećih ritmova. Mislim da im to ne bi bio nikakav problem. Takav sam edit pokušao prezentirati u Cakewalku.
https://youtu.be/mhaRfDWYO9Q?si=BM6v6yP3rP_HaH0k&t=848
Kada bi nešto slično imali za Style Editor by računalo, dodatno bi zainteresirali korisnike i potencijalne kupce.

Sjećate li se Expansion Voice Editora?
https://youtu.be/WrdaE0W3oyw?si=XSbTKl0nPl7z4oP6
Taj software nije napravila Yamaha, autor je vanjski suradnik. Ali par godina poslije, na sličnom konceptu je nastao Yamaha Voice Manager bez kojeg danas ne možemo, a kako stvari stoje, još dugo ćemo se "boriti" s njim.

Vjerojatno vam je poznat program "midi2style". Autor je opet freelancer, (Jorgen) koji ima mnogo malih programčića za Yamahine aranžere. Danas je objavio novosti pa ću citirati dio njegovog teksta.

Citat:
Here in November 2023, Yamaha has finally launched a program that can convert MIDI files to style files.
I launched the first version of my midi2style software program on May 17, 2002 - that's almost 22 years ago!
It has been continuously expanded and maintained in line with the development of Yamaha's file formats and features.
It has been painstaking work to reverse engineer Yamaha's secret file formats and the equally secret control system in the keyboards.
From feedback, I know that my efforts have been appreciated by many keyboard enthusiasts around the world.
Thank you for your feedback!
Nije slučajno da je Yamaha ponudila program za istu namjenu. Analitika mog kanala (slika) pokazuje da video u kojem opisujem kako iz MIDIja napraviti ritam ima 30 puta veću gledanost od ostalog sadržaja.

Možda sam se malo raspisao van teme ali koristim primjer ovog novog software kako bi naglasio da kod izlaska novih klavijatura nije sve u povećanju "RAM memorije" ili dodavanja nagibnog ekrana. Mnogo je bitnija konstantna podrška koja kod korisnika stvara osjećaj sigurnosti i da neće biti iznevjereni. Po mom mišljenju, Yamaha to radi odlično.

#########################

Bitna napomena vezana uz korištenje programa MIDI Song to Style (MStS). Preporuka je da se MIDI fajl prije obrade maksimalno prilagodi Yamahinom standardu. Optimalizaciju možete napraviti pomoću programa PSRUTI pomoću funkcije Optimize XG. Više o programu i postupku možete pogledati na temi koju sam otvorio prije 10tak godina, a možete ju vidjeti na ovom linku.
https://www.yu-midi.org/forum/showth...ghlight=psruti

Video s uputama za instalaciju možete pogledati ovdje, a u opisu videa imate link za skidanje programa PSRUTI.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg analitika.jpg (183,4 KB, 33x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
dmmacak (23.11.2023), flosarka (23.11.2023), jmikulc5 (23.11.2023)
Star 23.11.2023, 00:54   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Več prošli put sam skinuo taj program radi radoznalosti pa ga probao.Program odličan je mada nisam svega tada skužio nego samo sam probao poglavitne stvari.Ima ogromno različitih funkcija ali nažalost nisam mogao probati na yamahi jer je nemam.Na računalu zvuči odlično.Taj PSRUTI i još nešto raznih programa imam za yamahe sam našao na diskovima ovih dana pa ako neko nešto treba nek javi.Deo ritma kojeg sam sahranio sa tim programom u STY format pretvorio sam sa Styleworks za Rolanda i zvuči odlično mada je potrebno puno promeniti na rolanndu u style composeru ali vidim da to neče biti problem.Polako uzet ču neku yamahu ali još neznam koju jer mi nije baš da bacim pare za Genos jer sam prestao sa svirkama ali nikad se nezna.
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
tonijo (23.11.2023)
Star 23.11.2023, 01:18   #5
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stalno ostajem bez drumm kita kada učitam MIDI u Midi Song To Style, ako u PRSUTI napravim sve kako ste naveli u pratećem postu opet ostajem bez bubnja????

Ovaj program će biti itekako iskoristiv, poglavito što se mogu u jedan style ubaciti različite mjere, tu mogućnost nismo imali prije.
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (23.11.2023 u 01:20 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2023, 01:21   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@tonijo - pogledaj odgovor vezano za bubanj koji nestaje, trebalo bi pomoći.

Član jednog stranog foruma, @valimatis, postavio je dodatne definicije instrumenata koje se ne nalaze na Yamahinoj listi. Možete ih skinuti sa slijedećih linkova. Prije unosa u program, potrebno ih je raspakirati jer su u zipu.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (24.11.2023)
Odgovor

Favoriti

Oznake
izrada ritma, midi do ritma., midi to style, yamaha aplikacija

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije