Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.09.2020, 17:24   #1
dijego
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.12.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dijego ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Mikrofoni - Original i Kopije, detalji

Pocetnik sam sto se tice pevanja, i poznavanja mikrofona te mi treba pomoc - sigurno znate da za jako malo pare mogu da se nadju kopije SM58ice i Bete 58a, pa me zanima u kojoj meri "ako ne platis na mostu, platis na cupriji" se to odnosi u ovom slucaju. Mikrofon pre svega zelim da koristim za zive svirke, pretezno akustika, uz sviranje gitare. Da li se uopste preporucuje kupovina ovih jeftinih kopija (znam da neke kolege koriste)? Da li, ako vec neko nema sredstava, je bolje uzeti jeftine originale poput Behringera? Hvala unapred na odgovoru!
dijego je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2020, 20:06   #2
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razlike su očigledne i drže vodu itekako na visokim nivoima i razinama profesionalnosti. Za kafane i manje akustične svirke sam mišljenja da je Beta bacanje para. Dobar mixer,dobre kutije i za tih 160 eura čak i 3 amaterska mikrofona mogu da se kupe pa da svaku godinu baciš jednog. 5 godina sam lajao na xm8500 od 25 eura i još radi...
Ne tvrdim niti je to točno da je Behringer od 25 eura bolji ali tvrdim da je Beta od 160 eura za manje potrebe bacanje para.
Na kraju krajeva,ne pjeva mikrofon. Ako *ovno pošaljes u mixer i u razglas,*ovno će i izaći van. Ako fino sviraš gitaru i fino pjevaš nemaš straha. Ako nemaš veze s vezom,nikakav komad tehnike to ne nadoknađuje. Živio.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2020, 21:33   #3
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja se slažem s time. Svakako jeftiniji original nego kineska kopija nekog brenda.
Moja preporuka je LD SYSTEMS D1006. Po kvaliteti zvuka je u rangu sa SM58.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2020, 08:46   #4
SavaRea
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2016
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
SavaRea ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za ono što je izneo smuchac sasvim dobro će završiti posao i kineske kopije Shurea, lično sam se uverio u to. Jako solidan, a jeftin mikrofon za tu namenu je Peavey PVI-2 ili koja je već sada oznaka. Čak je jedan Amer u recenziji napisao da su mu krali mikrofone pa ih je zamenio sa tim Peavey-ima i kaže da se niko nije žalio niti imao primedbu. Meni se desilo da je pevač jedne grupe rađe izabrao taj mikrofon nego 58-cu. Za njegov glas i način pevanja mu je jednostavno više legao.
SavaRea je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije