Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.06.2017, 15:43   #1
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Problem korg pa900

Posle izvesnog vremena sam zamenio moj Pa1x sa pa900 ali me nesto zeza jos ga nisam izneo na svirku ..sredjujem sada neki set...ali mi pravi problem ..naime desi se da zamrzne zvuk na uperima pa ga iskljucujem pomocu shift+start/stop dugmeta ili promenom neke druge boje ...nemogu da utvrdim dali se desava na odredjenoj boji jer mi se javlja na vise njih kad se zakoci boja....resetovao sam na fabricko stanje pa sam uneo set bez globala i opet mi se to danas desilo ....molim za savet.... ili pomoc ....
__________________
zoran

Promijenjeno od zoki-41 (20.06.2017 u 15:44 sati)
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2017, 21:21   #2
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U setu ti prave problem semplovi. Zapamti na kojim preformansima imaš problem, pogledaj koji su soundovi u userima i obriši ih... ne bi bilo loše da obrišeš i te preformanse.... Svaki preformans ima neka svoja podešavanja, možda i oni prave problem.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
zoki-41 (20.06.2017)
Star 20.06.2017, 21:47   #3
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala na odgovoru rolandx ....danas mi se desilo (nakon sto sam postavio problem na forumu) da mi se klavijatura skroz ukoci u toku sviranja ...sto znaci i aranzer i sve drugo...jednostavno je stao i nijedno dugme nije radilo...pa sam ga iskljucio drzanjem power dugmeta nesto duze.....onda sam kompletno reinstalirao Factory resurce .... pa sam svirao vise od pola sata bez prestanka sa istim setom ...samo nisam global ucitao i fala bogu nije zakocio ...neznam dali ce se ponovo javiti problem ....pisacu opet......
Dodato:
sve nesto razmisljam dali moze RAM da daje ovakve simptome ??...ne desava se stalno...i kada sviram bez ucitanog seta nije se nijednom ukocio....ako je RAM u pitanju ...zna li neko koliko kosta novi i gde se moze nabaviti ...kako da budem siguran da je RAM
Dodato:
sve nesto razmisljam dali moze RAM da daje ovakve simptome ??...ne desava se stalno...i kada sviram bez ucitanog seta nije se nijednom ukocio....ako je RAM u pitanju ...zna li neko koliko kosta novi i gde se moze nabaviti ...kako da budem siguran da je RAM
__________________
Dodato:
[quote=zoki-41;296662]Hvala na odgovoru rolandx ....danas mi se desilo (nakon sto sam postavio problem na forumu) da mi se klavijatura skroz ukoci u toku sviranja ...sto znaci i aranzer i sve drugo...jednostavno je stao i nijedno dugme nije radilo...pa sam ga iskljucio drzanjem power dugmeta nesto duze.....onda sam kompletno reinstalirao Factory resurce .... pa sam svirao vise od pola sata bez prestanka sa istim setom ...samo nisam global ucitao i fala bogu nije zakocio ...neznam dali ce se ponovo javiti problem ....pisacu opet......
__________________
zoran

Promijenjeno od zoki-41 (22.06.2017 u 19:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2017, 11:30   #4
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E drugari konacno resen problem....kako sam slucajno(u ocaju ) jednom prilikom kad mi se zamrznuo sajzer...udario sasvim polako u blizini tocka za tempo i popravio se odnosno "odmrzne se boja... posumnjao sam da se radi o nekakvom nedovoljno dobrom kontaktu...da budem iskren pribojavao sam se da nije neki "hladan lem" i ko ce ga naci....ali sam se odlucio da otvorim sajzer i srecom bio je skoro ispao-izvucen jedan slot-kontakt (beli) u blizini tocka ...hvala bogu sad radi kao sat....nadam se da ce nekome koristiti ovo....pooooozdravvvvv
__________________
zoran
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, zoki-41, za koristan post:
Cegor5 (21.01.2018), gagan (31.07.2017), marioDX (05.08.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije