Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Akordi i partiture

Akordi i partiture Akordi pesama i partiture sa notama

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 11.08.2009, 14:56   #31
spasoje88
Vredan član društva
 
spasoje88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2008
Mjesto: Valjevo
Godina: 35
Postovi: 223
Downloads: 461
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x-pro
spasoje88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spasoje88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislim da ne bi sad trebalo da zalazimo u ostale pesme(luckasta si ti).... U naslovu teme lepo pise "Akordi za pesmu Ostavljas me samog"! Mislim da je sad naj manje bitno to da li je durska, molska, iz C ili G! Covek da je hteo objasnjenje oko utvrdjivanja tonaliteta on bi pitao.... Ovako: forspil Gmol, Cmol (pa ovde malo ubacim Fmol) , B, As(ili ti Gis), Fmol,Gmol!!! Posle dalje ti je sve slicno!!! pozzz
spasoje88 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio spasoje88 za ovaj koristan post:
Stefinho (13.08.2009)
Star 11.08.2009, 17:42   #32
Enes-am21
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Visoko
Godina: 37
Postovi: 179
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 32 puta u 23 Postova
Instrumenti: korg pa800, korg tr, harmonika hohner morino VI
Interesi: muzika i sport
Enes-am21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enes-am21 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Beethoven Pokaži Post
Link sam pogledao da ne ispadne necu...

A ako smatras da je g-moll,objasni mi pojavu tona As.Ton As u g-mollu ne postoji.

As
Na deo "drugog ljubis ti"...

Ako se ne varam tu je As-dur a i vokal peva ton as.Objasni mi molim te pojavu tog tona i tog akorda i kakve on ima veze sa g-mollom.

Pozdrav.

P.S.Iskoristi i ovaj tekst koji si postavio,ovu skolu lestvica.Tamo potrazi.

P.S. Pesma 'luckasta si ti" je cist B-dur.

A ostalo necu da ti sad objasnjavam nego korak po korak.c-moll u toj prici nije "prelazni akord" vec subdominanta koja je sa osnovnim (tonikom) i dominantom (u ovom slucaju G-dur!!!!!) cini osnovni stupanj.
da se ti nisi malo zbunio decko??? kazes, c-moll subdominanta a Gdur dominanta???to je neki nepostojeci tonalitet... sto se tice tona As u g-mollu, jesil ti ikad cuo za FRIGIJSKI MODUS??? znaci, mozemo smatrat da ova pjesma nije u g-mollu nego u g-frigijskom... za one koji ne znaju, frigijski modus je jedan od cetiri modusa, a MODUSI su starocrkvene ljestvice od kojih su nastali dansnji dur i mol... frigijski modus ima raspored tonova kao mol sa snizenim II stupnjem, odnosno tonom. znaci g frigijski glasi: g-as-b-c-d-es-f-g... ako treba o modusima, tj. ako vec nema nijedna tema o tome, recite, napravit cemo je, da ljudi ne misle da postoje samo durska i molske skale...
Enes-am21 je offline  
Star 11.08.2009, 17:59   #33
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

E ajmo sada lepo da se vratimo na temu,napišemo akorde i završimo priču a o teoriji muzike,skalama i ostalom možemo otvoriti novu temu i na njoj lepo sve to razradjivati...isto važi i za pesmu "luckasta si ti"...hvala


@ Enes

Više puta ti je skrenuta pažnja na način na koji se obraćaš ostalim kolegama,i sad bih te zamolio da preskočiš to "dečko" itd...budimo kolegijalni i obraćajmo se jedni drugima sa dužnim poštovanjem...hvala
 
Star 11.08.2009, 19:39   #34
Enes-am21
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Visoko
Godina: 37
Postovi: 179
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 32 puta u 23 Postova
Instrumenti: korg pa800, korg tr, harmonika hohner morino VI
Interesi: muzika i sport
Enes-am21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enes-am21 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to "decko" nije nikakva uvreda nego moja uzrecica kojom ne mislim nista lose... al eto, izgleda da kako god ja da pisem nekima ne valja.. nema veze... hvala na upozorenju...
Enes-am21 je offline  
Star 11.08.2009, 20:54   #35
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se da se ovde zaustavimo.I tacno je,tema su akordi ove pesme...Ali,mislim da prica o tonalitetu iste pesme nije skretanje sa teme.

@Enes

Jesam se zbunio ali je ispao lapsus a ne svesna greska(i ja se ubunio od silne rasprave :

"A ostalo necu da ti sad objasnjavam nego korak po korak.c-moll u toj prici nije "prelazni akord" vec subdominanta koja je sa osnovnim (tonikom) i dominantom (u ovom slucaju G-dur!!!!!) cini osnovni stupanj."

He,he...Da,sve je ok samo sto umesto c-moll treba da pise f-moll.f-moll je subdominanta osnovnog c-molla a G-dur dominanta.I vidi se da je lapsus ali ja za...ebo...

A sto se tice modusa ista je stvar kao sa azbukom pre Vuka.Laksa je ova a on je bas za to i zasluzan.Dur i moll je spas,modusi su ostali u proslosti.I frigijski nije jedan od cetiri modusa vec od 7.Ali to je druga prica.Tonove koje si napisao su cisti tonovi jednog c-molla (HARMONSKOG).E,o tome ja pricam...Bas je dobar primer tvoj post za ovu raspravu.Bez obzira odakle krenuo,ako sadrzi tonove odredjene lestvice,u tom tonalitetu se i nalazi.Razumeo? A ovo ne zna 80% jakih muzicara,to mi veruj.I kad bi koristili tercu u sviranju ili na vokoderu,upalili bi g-moll ili nesto slicno.Kad budu pevali ton f,vokoder kao gornju tercu peva ton "a" a ti sviras akord As... Zbog nekih slicnih rasprava sam se ja iz njih povuko jer su ljudi kojima sam hteo da objasnim a slobodno mogu da kazem i otvorim oci,smatrali da bolje znaju(pominjali ko i ti,moduse,pa neki "balkanski molll" i sta ja znam vec...Meni bilo smesno.

Ocekujem ljude koji su razumeli sta pricam i konacno im je jasno,da se zahvale...

Ostali,mogu da tvrde suprotno kolko hoce...Ja znam za sebe ali nemam taj problem da necu da pomognem.

A sto se tice moderatora,temu mogu slobodno zatvoriti.Decku smo pomogli,on vec uveliko prasi pesmu po nastupima.Za edukaciju,zna se gde treba ici...

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline  
Star 11.08.2009, 21:51   #36
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I da znate da tema i ide u LOCK!!!
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije