Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.05.2011, 22:38   #41
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam moderator,ali sam promjenio dosta klavijatura i brandova(mislim na aranžere),naravno,probao sam i Audya-u...
miretalija,u vašem postu ne postoji ni jedno opipljivo poređenje,ni jedan argument...Ispade da mi,ostale kolege(od kojih neki imaju i zavidno studijsko iskustvo) ne čujemo dobro..Ja i dalje iz te,bezobrazno skupe klavijature,nisam čuo ništa kvalitetniji sound nego kod Tyrosa 2,3,4..,ili Korga PA 2 X,PA 3 X,ili GEM WK 8(koji je više od deceniju stariji model) itd....Ketron Audya se može napraviti da zvuči extra,kao i aparati koje sam naveo,ali kvalitet izrade,preglednost i operativnost su daleko iza navedenih klavijatura..Poštujem svačiji ukus i mišljenje,ali potkrijepljeno argumentima..Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2011, 23:56   #42
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od miretalija Pokaži Post
I zato sto sprava odskace sto klasa iznad konkurencije
Ama po cemu odskace tih citavih 100 klasa od konkurencije.. eeejjjj 100 klasa... i koje konkurencije ? Budi konkretan. Evo opet da ponovim, negdje sam to vec napisao, a moze biti bas u ovoj temi. Pored mene su sva tri vrhunska aranzera a medju njima i Audya. Nista ona ne daje vise no ostala dva samo sto vise kosta i to bez ikakvog razloga. Mehanicka obrada joj je ispod profesionalnog nivoa a sound tu i tamo pristojan ali u prosjeku nista sto bi me zapanjilo (stavilo me na panj). Mnogo price ni oko cega. Takav aranzer koji ti opisujes u jednom tvom postu ce vjerovatno da se pojavi za desetak godina. Razumijem ja tvoje zelje ama one ti sigurno nisu u toj mjeri ostvarene Audyom... jer kad je covjek zaljubljen svasta mu se prividja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 01:36   #43
miretalija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2009
Postovi: 7
Downloads: 268
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miretalija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ali zar nije dovoljan argument ovo sto je covek odsvirao postavio a niko nije postavio nijedan snimak da nas razuveri. Sve neka prica....
Dodato:
..al u pravu si drugar ... priznajem... preterao sam ...nije 100 klasa. al samo milimetar

Promijenjeno od miretalija (25.05.2011 u 01:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miretalija je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 01:47   #44
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve neka price... bi se najprije moglo odnositi na tebe a sto se tice tih snimaka, sta tu ima toliko dobro da bi bilo dovoljno kao argument za tvoje tvrdnje. To sto se cuje sa Audye nije nista spektakularno i svaki od vodecih aranzera ce to isto tako ako ne i bolje da odradi. To ti malo, ili malo vise, pristrasno posmatras pa donosis ishitrene i neosnovane zakljucke. Loptu na zemlju i sve ce biti u redu. Poznajemo mi ovdje i Ketrona i Korga i Rolanda i Yamahu i nista nas zacuditi ne moze izuzev ako proleti po koja krava forumom pa nas malo iznenadi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 02:06   #45
miretalija
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2009
Postovi: 7
Downloads: 268
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miretalija befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

...da. e sad procitah. Sta je to na audiy-i plasticno? Cak su i stranice od brusenog Aluminijuma. ? izmedju ostalog zavrsio sam srednju tehnicku Plasticni su samo prekidaci kao i kod svih ostalih proizvodjaca. Da nisu kod vas ketroni od plastike japancici vole plastiku zar ne ?
miretalija je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 02:16   #46
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne pomenuh nikakvu plastiku, a brnjeuska74 je to vise figurativno napisao sa obzirom na kontekst njegovog posta. Polako brate sa tim komentarima pa ne napada ti niko porodicu pa da je tako ocajnicki branis. To je i dalje samo gomila pleha a vjerovao ili ne i plastike, otkrices je i ti ako malo pazljivije pogledas tu tvoju Audyu. Instrument kao i svaki drugi sa manama i prednostima i nista vise od toga.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 02:35   #47
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sada sam preslusao demo snimke i ubedjen sam da to moze mnogo bolje,ali na onim snimcima me nije odusevila!
Ako zelite da sredjujete Audyu lupovima,treba debelo zagrejati stolicu i svaki loop obraditi i standardizovati!

Popularnost nekog proizvoda je rad marketinga!Kada je krenula prica o klavijaturi,bila je obavijena velom misterije za prosecnog korisnika!WOW.....audio lupovi!!!!!

Niko ne kaze da je audya losa,ali nije ni najbolja!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 04:19   #48
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od miretalija Pokaži Post
Izvinjavam se svima ako deluje subjektivno . ...i ovako ..i onako..i kao pezija i sta god.ali to je na zalost-realnost. I naravno na PRVOM mestu izvinjavam se administratoru jer nov sam ovde i nemam nameru nikog da vredjam. Ako se desi da sam pogresio nesto- trudicu se da se popravim. Samo sam zeleo da nekim svojim skromnim iskustvom pomognem.. kao i dobrim uploadom korisnih stvari. i naravno da sam ketron audiju vec svirao i jasno uocio razliku Naravno da se moj post odnosi direktno na ketron audiy-u. je jer zvuk ketron audije je nesto sto se nemoze izmeriti. I prosto privuklo me to sto malo ljudi poznaje audiyu. i sto covek prica s pravom. i sto ga malo ko kapira. I zato sto sprava odskace sto klasa iznad konkurencije

i hehehehehe rodice se ketroncici..
U tom je valjda poenta muzickog zivota

Veliki pozzz
Odlicno,predlazem vam da pocnete sa lekcijom broj 1!


Vec ste u prvom vasem postu napravili faul za zuti a kako mi se cini nastavljate i dalje sa grubom igrom,a dva zuta...zna se. E da do toga ne bi doslo savetujem vam da se malo pozabavite prvom lekcijom,pa kada je savladate da nastavimo sa druzenjem kako treba. Hvala

Citat:
Originalno postovano od miretalija Pokaži Post
ali zar nije dovoljan argument ovo sto je covek odsvirao postavio a niko nije postavio nijedan snimak da nas razuveri. Sve neka prica....
Pravac sekcija sa Demo Snimcima
  Reply With Quote
Star 25.05.2011, 13:12   #49
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram da priznam da je ritam sekcija kod Aydie vrh, a za mene ritam sekcija je nosilac zvuka. Zvuk je kristalno cist, pun, definiran, ... Zatvoris oci i bubnjar pored tebe svira . Bravo za Aydiu.
Alek21 je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2011, 15:16   #50
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije Ketron Audya nikakav poseban napredak. Sve to isto moze da ponudi i konkurencija manje vise.
Ko hoce da pokaze suprotno nek izvoli demo snimci su tu. Ali fakt je da svako moze da sedne i sredi svoju klavijaturu da ubija i bubanj i kontra i sve. I Tyros 2 od clana @dare987 je zvucao extra i to je priznao veci deo forumase a kosta duplo jeftinije od Audya.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije