Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.08.2011, 22:40   #531
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislim da PA3x nije klavijatura za one koji hocu samo da ubace neki set, da nediraju nista vise i da pale odma na svirku. Njima te mogucnosti sto pruza ova klavijatura nece znaciti nista. zato bi bilo bolje da ostanu na ono sto imaju

Dalje mislim da na video snimcima i ne live audio snimcima (zbog suma itd.) nemoze da se cuje ikakva razlika .... kao sto se cuje na ovim video-snimcima sve ito izlazi. Lepo bi bilo da je i neki PA80 tu ... garantujem da na slepo niko nebi osetio razliku - ALI SAMO PO SNIMCIMA.

Jedna je prica prikaciti Klavijature na Monitore u kucnim prostorima ...
a opet druga prica stajati na bini i nakaciti klavijaturu na razglas od 2kw.
E tu se oseti tek razlika i tek kakva razlika.

Ili sad hoce neko da mi kaze da da mu klavijatura isto zvaci na razglas i na slusalice?
Jedino se slazem stim da je publici sve jedno na kojoj klavijaturi sviras - Korg i3 ili Korg pa3x - njima je sve jedno.

Nekad se pitam koliko kolega ovde sa foruma koriste Master EQ na PA800 i PA2x i dali znaju sta SAMO ta funkcija moze da doprinese zvucnoj slici kompletne klavijature.

Ne zelim da se nadje neko uvredjen to je samo moje misljene.

Promijenjeno od bojanzivkovic (17.08.2011 u 22:43 sati)
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 22:47   #532
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se ,jos bih dodao da sto je razglas kvalitetniji i jaci razlika je uocljivija .
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 01:50   #533
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
i po meni najjaca strana koja mi je nedostajala kod PA2 je editiranje drum kit elemenata posebno u MENU/Track Control/Drum Edit. Rekao bi da je to naizgled mala stvar ali u sustini najjaca promjena koja mi sada dozvoljava da malim potezima izmiksam Bas Bubanj i Dobos te ih uklopim u pravilnu zvucnu sliku. .
Zbog ovoga i mene mami Pa3, ali realno nisam kalibar koji zna iskoristiti taj editing, morao bih juriti dobrog bubnjara i basistu da to sredimo, a vjerujem da velika većina sa foruma to isto ne zna, ali je bitno imati najnoviji proizvod...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 02:40   #534
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA3 jos zapazanja

O PA3 ce se svakako dugo pricati jer je tek izasla klavijatura i kroz rad sa njom logicno da ce biti i mnogo povoljnih kako i nepovoljnih diskusija. Da bi bio realniji i pazljiviji u izjavama ici cu korak po korak u misljenju jer nemogu se koncetrisati najednom na sve a i ne zelim stvarati zbrku. Evo ja cu se danas malo osvrnuti na ritmove. Raspored i broj dugmadi za ritmove je malo drugaciji (pogledaj sliku PA3) sto mi nije stvaralo vece probleme u snalazenju. Moji ritmovi koji se nalaze u FAVORITE i USER (nikada ne mjenjam fabricke ritmove zbog musical resource koji treba da funkcionise kako je to korg zamislio) su pristupacni preko FAVORITE/USER dugmeta koje otvara TOUCH SCREEN a ostalo se sve radi kroz TOUCH SCREEN umjesto na dugmad kao kod PA2. Na ovo sam se brzo navikao. Prolazeci kroz ritmove uosio sam par pozitivnih promjena kao i par razocarenja. Pozitivno je par ritmova u Pop i Rock sekciji koji su novi i imaju u sebi nove drum kitove koji mi u sustini za nijansu bolje zvuce nego stari. Razocarenja ima u WORLD, LATIN i LATIN DANCE sekciji. Ti mi ritmovi stvarno lose zvuce narocito novi dok oni koji vec postoje na PA2 su otprilike istozvuceci. Neko je pomenuo nemoze se staviti isti ritam iz PA2 u PA3 pa porediti zvuk. A zasto nebi moglo. Na kraju krajeva to je i korg uradio. Stavio najmanje 50% istih ritmova sa potpuno istim instrumentima i isto zvuce. Ako to moze sam korg sto nebi mogao i ja. Zar sustina poredjenja nije staviti stvari u ravnopravan polozaj pa ih porediti. Svakako da PA3 ima mnogo vise opcija koje ce u buducnosti piti vode (dati mogucnost) za dostelovavanje i poboljsavanje ispoljavanja nase kreativnosti. Slager i polka ritmovi koji meni uveliko trebaju u Dalmatinskim i zabavnim pjesmama ne postoje u tako kvalitetnom i brojnom obliku kao kod PA2. To je umjesto da bude unapredjeno ustvari unazadjeno tako da mi ne preostaje nego da kopiram WORLD bank sa PA2 koji ima pomenute ritmove. Rekao bi da gornji red stajlova vec i zvuci pristojno dok donji red osim par Funk i Soul ritmova je podbacio sa kvalitetom tona. U ovom polju korg nije napravio u globalu nikakav napredak jos od vremena PA1 cak bi rekao da vise volim ritmove sa PA1 i 2. Molim vas da me ne shvatite da kudim PA3 koga sam i sam kupio i ne kajem se ali eto imam pravo biti razocaran jer na kraju krajeva dao sam tolike pare i ocekivao vise. Znaci ranije sam rekao i ostajem pri tome da korg PA3 zvuci isto kao i PA2 u globalu (nemojmo sad reci moze se bolje nastelovati. Pa zasto korg nije vec to uradio). Ja sam zadovoljan mnogim novitetima o kojim cu nesto vise reci vremenom ali sam ocekivao da se vise uradi na USER SCALE editingu a ne da se ostane na samo pola stepena rastimavanju tona. Taj problem je Yamaha davnih dana rijesila. Sa Vuletom se u potpunosti slazem u ostrim kritikama Korgu zbog pomaka u kvaliteti Zvuka koji u zadnjih makar 8 godina od PA1 nisu pozitivni, rekao bi cak nedopusteno negativni. Molim da se ovo ne protumaci da zvuk nevalja nego nije se napredovalo. U sustini meni korgov zvuk stima (osim bubnjeva ali imam svoje semplove) ali ima mnogo mjesta za poboljsanju koje je po meni i te kako potrebno. Jednostavno cupka se u mjestu u tom pogledu. Tyros 4 je mnogo vise toga uradio na tom polju. Nastojacu da pazljivije prodjem kroz zvukove i da se oglasim o tom pitanju. Na zadnje mjesto cu ostaviti korgovo naj jace oruzije a to je operativnost i funkcije u cemu znam da se necu razocarati jer to je oduvjek bila naj jaca korgova strana.
PS
Neko je negdje pomenuo ubacivanje cijelog seta od PA2 u PA3. To svakako ne preporucujem narocito zbog Performanci a svakako GLOBALA za kojeg svi znamo da ne ide. Ipak se mora ici redoslijedom
1 Sound (potpuno kompatibilan)
2 Pad (potpuno kompatibilan)
3 Ritmovi (potpuno kompatibilan)
4 Song Book (potpuno kompatibilan)
I na kraju Performance ali jedna po jedna i sortirati ih u odgovarajucu zvucnu grupu. (nije po mjestu performance kompatibilan/preporucljiv ali pojedinacno svaka performanca je kompatibilna).
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 02:42   #535
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovaj snimak i sve ostale gde se uporedjuju dva ista ritma na pa2x i pa3x BEZ DORADJIVANJA na pa3x nije uopce merodavan niti po mom misljenju logican.
Na obe klavijature ima ist ton generator, Korgov EDS .... i jos kad se ubace iste ritmove, boje semplove, kako ocekuje neko da zvuci drugacije ...
Dublje oko sounda necu da ulazim za sada.

Sto se tice cene, da je previse 1000 eura razlika .... to je diskutabilna stvar. Nekome 1000 eura nisu mnogo. U ostalo za Novog TC helicona, 256mb RAM vise, MAXX paket, vise efekta koji sada izlaze i na OUT 1 i 2 (sitnice da ne nabrojavam) 1000 eura i nisu mnogo. Proracunajte malo koliko kosta oddelno kupiti ove stvare ....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 02:51   #536
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Za Marka

Za Marka
Marko ja sestobom u potpunosti slazem da PA3 ima vise opcija i da ce se moci bolje srediti a na kraju ce dati i bolje zvucne rezultate. Sjeti se pomenuo sam drum editing koji ima PA3 a falio mi kod PA2. Samim tim dobicu mnogo bolji finalni zvuk. Ja Marko mislim da je u sustini PA3 iskoristljivija klavijatura cije ce mogucnosti uticati na cjelokupnu zvucnu sliku. Ali Marko ako zelimo nesto porediti kako zvuci onda stavimo obadvije stvari u ravnopravnu poziciju. Moj akcenat je sta izlazi iz obije masine u ravnopravnim uvjetima. Moj akcenat nije koja se bolkje moze dostelovati. To vec svi znamo da svaki novi model ima vise mogucnosti od starog i dace rezultate. Sve sto si ti Marko rekao o poboljsanjima ja prihvatam i postujem tvoj zalaganje i nastojanje kao jedan od prvih sa iskustvima koji je nesebicno na forumu dao svoje poglede i zapazanja. Evo sada dajmo tu sansu i meni a sutra i drugima i ma sta oni rekli biti ce posteno podjeljeno sa nama svima. Vjerovatno se ja i ti necemo sa mnogo toga sloziti ali cemo postovati njihove stavove. Protuvjrijecja ce nam pomoci i ne trebamo ih shvatiti da neko nije u pravu a neko jest. Svi smo u pravu a i nismo. Diskutujemo.
Dodato:
Za Acu
Aco pa kako bi uporedili dvije sprave kako zvuce ako ih nebi stavili u istu poziciju. Evo uzmimo dva mikrofona bi poredili tako sto bi na mikseti stavili isti set ili zvucne kutije bi poredili ako ih stavimo na isto mjesto gdje sviraju da bi izabjegli dodatne uticaje na zvuk. To bi bio prvi pocetni steb da vidimo kako po DEFAULTU sprave zvuce. Drugi step bi bio sta mozemo dobiti dodjeravanjem sto vec zalazi u opcije. Po meni je vazna kontura osnove zvuka izvornog insrumenta. Ja ne pricam o tom sto se moze srediti i kako ce zvucati poslije sredjivanja.Eto pusti Latin Dance sekcija Rege1 i2 ili bilo koji ritam koji ima na obije klavijature sto je vec sam korg stavio i vidjeces isto zvuce. Znaci nema pomaka u zvuku. Ima pomaka u dostelovavanju zvuka. Evo i sam si pomenuo da se koristi isti izvor zvuka. A zasto je isti kada znamo da nije zadovoljavajuci? A zasto isti kad smo vec pisali korgu o nezadovoljstvima sa zvukom? A zasto isti nako svih tolikih godina? A zasto isti kad vec dajemo tolike pare?

Promijenjeno od keyboards (18.08.2011 u 03:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 12:54   #537
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Razlog, uslovno receno, stagnacije zvuka kod Korga je slaba konkurencija. Znaci, Korg je uspeo i sa Korg3x da osvoji nagradu “Najbolji aranzher za 2011”.

Proizvodjaci kao Korg i sl. nisu nevladine organizacije za razvoj muzike, neko profitne organizacije (i to visoko profitne), pa tako cilj proizvodjaca, u ovom slucaju Korga, je da na trzhishte izbaci dovoljno dobar instrument.

Tehnologija danas omogucava da se napravi zver od aranzera, a ali oni to cuvaju za sledecih 20 godina. A u medjuvremenu ce trljati ruke i smejati nam se kako se svadjamo dali postoi razlika u zvuku i sl.

Promijenjeno od Alek21 (18.08.2011 u 12:56 sati)
Alek21 je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 12:57   #538
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Cinjenica je da Korg u ovom trenutnu nema ozbiljnu konkurenciju,a bez konkurencije nema ni ozbiljnog napretka sto je ocigledno slucaj i sa ovim modelom.
  Reply With Quote
Star 18.08.2011, 13:02   #539
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@alek
pravo zapazanje.
Kao ne mogu iz korga napraviti najbolji aranzer,koji ce imati sve sto treba,mozda tehnologija to ne dozvoljava,nije dovoljno razvijena?
Oni ce samo uvek trljati ruke, narod obican ce se svadjati da li je ova bolja od one ili sa koje izlazi cistije dobos.....
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 18.08.2011, 15:26   #540
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Jebe mi se sta ko misli!Bitno mi je sta cuju ljudi koji me angazuju i ljudi koji me slusaju i jebe mi se ko sta svira jer znam gde sam i ko sam i koliko imam posla i kako i gde radim Eto toliko u ovoj temi od mene!!!Plakali su mnogi i plakace jos dugo
Zaista nemam ništa protiv Marka,naprotiv,poštujem njegov rad,ali,da je bilo ko od nas,običnih smrtnika,koristio ovakav vokabular,bio bi banovan..
Pošto sam Yamahaman i više volim taj sound,Korgove neću ni diskutovati.Pozdrav svima i svako dobro!
makso68 je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, makso68, za koristan post:
aco bele (29.08.2011), matrix_mo (18.08.2011), nikadvisekorg (22.08.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije