Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 16.08.2009, 02:12   #21
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

E tu gresis Dare,ja sam licno gledao kad je svirao bas to sto ti zoves nasu "muziku"
Znaci to je za njega bila "Limunada" hehe..
A cortan kao prvo on nezna da svira stil amze i da hoce on prvo nezna da radi sa "Pitch Benderom" kao amza... Mislim nista lose protiv cortana,on jeste je dobar i ima tu tehniku brzu,ali amza jebiga zna da svira sve vrste muzike,znaci bugarski,rumunski,shiptarski turski,arapski i naravno srpski.. E to je po meni muzicar kad mu se potrefi neki pijan gost i trazi neki stil od ovih sto sam ja naveo i on ih odsvira i zadovoljava gosta...
Mi svi imamo jedno misljene od amze,on svira najvise Tallava stil i taj stil se mnogima ne svidja i mi zato mislimo da je on majstor samo za taj stil,ne to je greska,covek zna da svira sve i svasta,ali jebiga decko si zaradjuje kintu na talava stil... kao sto miki cortan zaradjuje na svoj stil, zato sto i on ustvari samo zna taj stil da svira...
Glupo mi je sad da uporedjujemo amzu i cortana hehe,ali bih voleo da se oni dvojica potrefu na neku svirku hehe...

Promijenjeno od kabi (16.08.2009 u 02:14 sati)
kabi je offline  
Star 16.08.2009, 02:26   #22
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nema sanse njih dvojica da se porede,oni su dva sveta.moram da spomenem sad i balkance.oni i coki su dosta stvari uzimali iz nekih ruskih romansi,ili iz nekih starih nasih pesama(cune gojkovic-sonja),i naravno imaju dosta elementata dzeza i drugih vrsta muzike,nisu bili toliko okrenuti istoku,kao amza.zato se oni razlikuju...inace ja slusam i jednog i drugog,da ne bude da favorizujem cokija.pozdrav svima
milanche007 je offline  
Star 16.08.2009, 03:14   #23
Dare 82
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.09.2008
Mjesto: Svajcarska
Postovi: 170
Downloads: 496
Uploads: 30
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavijature
Interesi: Crtanje,filmovi
Dare 82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kabi za tebe Amza svira opasno srpsku muziku a za mene i vecinu koji znaju kako treba da zvuci taj triler ne.Svira Amza i druge stilove al opet nece takseme nikad da odsvira kao Spiros.I da se razumemo Amza je za mene stvarno odlican i rado ga slusam ali me strasno nervira kad neko hoce da me ubedi kako on svira opasno narodnu i cigansku muziku iz Srbije bolje od nasih sviraca.Ako je to za tebe vrh nemamo o cemu da razgovatramo.
Dare 82 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Dare 82 za ovaj koristan post:
turbo72 (19.08.2009)
Star 16.08.2009, 03:32   #24
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln

Vidi ovako Dare,ta nasha muzika sto ti i daljes zoves on to ne svira ako mu neko ne trazi,ali naprimer bilo koju pesmu ili kolce neko sto nashi balkanci sviraju,amza to skida u orginal cak i i mozda bolje kao prvo,a kao drugo hteo sam da ti kazem da cortan nikad nemoze da skine amzu,dok amza moze da skine cortana,samo sto on to ne bih kao cortan prljavo nego cisto odsvirao sa istom brzinom... A za Spirosa to je stvar ukus kao sto si napisao ranije,amza kad je svirao takseme Spiros nije ni svirao kao prvo....
kabi je offline  
Star 16.08.2009, 03:55   #25
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

slazem se sa dareta to sto je reko u vezi srpsku narodnu i cigansku muziku ... kopiranje je jedno a orignal je drugo. sta ti vredi amza recimo za srpsku narodnu kad on mora pre toga da cuje barem 3 puta pesmu/aranzman pa da tek onda to skida? a za vlaske ni da govorimo ... nisam jos nijedan klip na netu naso de on svira vlaski ... ako imas nesto, daj link bas da cujemo ... ja verujem da cak ni aca il kostic ne umeju da sviraju vlaski i ako su mnogo blizi vlaskom delu srbije nego sto je amza ... svaki muzicar se skoncentrise na tu muziku koju je kao dete slusao i sa kojom je odrastao ... to je moje misljenje
grandia je offline  
Star 16.08.2009, 04:19   #26
Dare 82
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.09.2008
Mjesto: Svajcarska
Postovi: 170
Downloads: 496
Uploads: 30
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavijature
Interesi: Crtanje,filmovi
Dare 82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma on moze da poznaje neki pravac i lepo je sto ga interesuje svaki stil i to mi se svidja kod njega ali da odsvira bolje ovu nasu ciganiju od Cortana to je smesno.Ja bih razumeo da neko poredi Srecka Piromanca i Cokija ali ovo poredjenje sa Amzom i da neko tvrdi kako on sve svira najbolje to je totalna glupost.
Dare 82 je offline  
Star 16.08.2009, 05:33   #27
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To su dva sveta slazem se sa Daretom,ja isto slusam rado obojicu,i postoji onaj cuveni klip od Amze gde svira kao neko kolce pa jos i tercu levom,ali kao sto Dare kaze triler ne izlazi kako treba da izlazi,mada svaka cast vecina ni tako ne moze da odsvira,najgora stvar je ta sto u svakom gradu postoji bar jedan Amza,Cortan, ili Kosmajac ali nisu isplivali,ima gomila strasnih muzicara koji ne znaju da se prodaju a sviraju u klasi pomenutih.
PS-pazite da ne dodje do svadje,ovakva diskusija je ok.
svrakan je offline  
Star 16.08.2009, 07:17   #28
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja ne slusam uopste tu vrstu muyike al svima u familiji zvoni amza na telefonu ono uzivo sa spota ono bugarska ,makedonska neka tv i svak pita da prebaci melodiju ,al brate cortan samo nesto mrlja nije interesantno.to je isto u gitari brega i vlatko stefanovski.ko d brege ima smisla a kod vlatka moras da kajdanku uzmes i pises sta je on svirao e to ti je to
shown je offline  
Star 16.08.2009, 10:07   #29
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neko je pomenuo da moraš biti bolji od nekoga da moreš da kaćžeš da nije dobar...Taj dvojkaški ili ciganski stil (ni sam ne znam kako da ga nazovem),sastoji se samo od improvizacija koje su bazirane na istim akordima,malo im se izmeni redosled,malo se promene figure,koji triler ili melos,narokaš se i celu noć samo se igraš s tim...Meni se to ne sviđa.Sad ću opet da pomenem Južni Vetar...Pojedine pesme koje su tamo svirane imaju tako lep raspored akorda,tako čisto odsvirane foršpile,improvizacije da je ubitačno za uši.E sad šta mogu ja pametno da čujem od ovog spota od Mikija?Ništa...A da pomenem i legendarni DROGA BAND,koji je u svoja vremena imo tu grešku da je bio 10-15godina pred svojim vremenom i njihov melos nije toliko prošo kod naroda dok su sami muzičari bili jedni između boljih na balkanu sa ubitačnom tehnikom i idejama za muzikua koliko ljudi zna za njih?Jako malo...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 16.08.2009, 10:44   #30
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ svrakan
jesi mislio na ovo kolo

Amza Tairov Kolo za primjer mnogima
You need to upgrade your Flash Player
.
Amza i Cortan nisu za poredjenje,po meni.
Slusao sam snimke uzivo gde je Cortan pratio Nenu Djurovic.Konkretno pesma ,,Ljubav mi srce mori,, - ama to je zvucalo na sve samo nije na ono sto bi trebalo. Zivo me zanima moze li da odsvira klasican fospil te pesme,bez divljanja po dirkama.Meni se to ne svidja,svaka cast na brzini,ali dzaba od toga kad izokrene pesmu.
Ni ovde kod Amze u ovom snimku ne izlaze svi trileri kao sto bi trebalo,ko sto neko rece iznad.Ali jednostavno,ovo mi usima odgovara,tako da mogu slusati.

Promijenjeno od aleksandar031 (16.08.2009 u 10:46 sati)
aleksandar031 je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije