Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2009, 21:26   #21
Dare 82
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.09.2008
Mjesto: Svajcarska
Postovi: 170
Downloads: 496
Uploads: 30
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavijature
Interesi: Crtanje,filmovi
Dare 82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A ko da shvati ove tvoje nebuloze?!Mi smo isli u skolu ali za tebe nisam siguran!Ili je to neka specijalna skola!
Dare 82 je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2009, 22:08   #22
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

dare pola ovdje clanova ne koristi zareze ja sam bio banovan par puta i bolje mi je da ne svrljam dalje napisem slova sta znam e sad nisam ovdje da se prepirem oko toga tu temu otvorite na nekom drugom mjestu ja sam ispricao sta sam radio dok sam pocinjo pogrijesio jesam oko zareza ali rijetkost da stavljam ali ovdje moram i na nekim temam jesam non stop ako cemo se prepirat sad oko zareza napravite brate lijepi novu temu zarezi eheheh da specijalna skola hehe kako si sebi pametan.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2009, 22:35   #23
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@korg18 hajde pogledaj dobro da li tvoja tastatura ima taster "Caps Lock"(nalazi se u lijevom donjem dijelu)?!
Ako ima pokušaj da ga stisneš(taster) i vidjećeš razliku, pojaviće se za divno čudo velika slova! Evo primjer: ABVGDĐEŽZIJKLLJMNNJ...
Ako to savladaš onda potraži tačku(.) i počni da je koristiš, vjeruj da ćeš na taj način svima nama mnoooogo pomoći.

P.S. Kada hoćeš da se vratiš ponovo na mala slova pritisno opet taster "Caps Lock", mada ima i fora da držiš taster "Shift" i da istovremeno kucaš veliko slovo, ali vjerujem da je to isuviše komplikovan poduhvat...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2009, 23:23   #24
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pozdrav svima

Da se ne bi odlutalo u otpunosti od teme, ja se necu osvrtati na pravopis, vec bih reko nesto o onome sto je covek na pocetku pitao. Slazem se sa nekim kolegama koje su rekle da NE POSTOJI jedan univerzalan i pravilan prstored. Postoje neka osnovna pravila, ali se cak i od njih (zavisno od situacije) moze odstupiti. Dobar prstored je onaj koji omogucava da svirac bez mnogo zamaranja ruke, lepo, cisto i precizno odsvira ono sto je naumio. Tada kazemo da je prstored dobar. Ono sto je meni dobar prstored, ne znaci da je i nekom drugom. Ipak, kada je u pitanju klavirska harmonika, sviraci imaju veci problem nego oni na dugmetari, jer imaju manje mogucnosti za kreiranje prstoreda, a i svaki tonalitet povlaci za sobom promene u prstoredu.
Takodje se ne moze dati "recept" za uspesnu tehniku. Jer, niti ce neko ko svira stalno samo skale i etide imati vrhunsku tehniku, niti onaj koji svira samo pesme. Do tehnike se dolazi vremenom, dobro isplaniranom vezbom. Po mom skromnom misljenju, za one koji su upoznati sa pravljenjem ukrasa i nekim osnovama sviranja-najbolje tehnicke vezbe su upravo narodna kola, jer ona obiluju brojnim tehnickim zahtevima. Naravno, potrebno je pravilno izabrati repertoar, jer nema svako kolo istu "tehnicku vrednost"
U svakom slucaju, sto siri spektar vezbi, to bolja osnova za dalje usavrsavanje. Potrebno je dosta vremena, ne moze preko noci. Ono sto je vrlo bitno je da ne moze ni iz sredine, vec se mora krenuti nekim logickim redom. Ja konkretno sa ucenicima uvek prvo radim postavku i pripremu ruke kroz odabrane vezbe u legatu i stakatu, zatim sa tako pripremljenom sakom krecem na ukras i njegovu primenu u kompoziciji, pa na sledeci uklras i njegovu primenu i td. Slozenost kompozicija (uglavnom kola) se postepeno povecava, kako odmicemo sa vezbom. Kroz sve ove kompozicije se rade sto logicniji prstoredi, pa tako vremenom savki svirac stice rutinu i pocinje i nesvesno da usvaja neke logicne zakonitosti koje mu kasnije pomazu da samostalno postavi sopstvene seme u prstoredu.
Ponavljam, veoma je vazno PLANSKO VEZBANJE, dakle, da se tacno zna sta se vezba i na koji nacin se zeli postici to cemu se u tom trenutku tezi. Ako se ide bez nekog plana i ako se svastari, onda obicno to ne bude mnogo produktivno. To su bar neka moja iskustva u dugogodinsnjem radu sa ucenicima.
Svako dobro i puno zdravlja i uspeha zelim svim kolegama!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2009, 09:47   #25
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

"Bruli"

Druže ja sve imam,a nišsta nemam hehe,velika slova kolko znam su zabranjena za pisat,jer se smatra vikom i deranjem,šđđčćž.Vidis jaro ja sam budala eheheh.
Dodato:
Kao prvo,na pogrešnoj si temi,da diskutujes o slovima.

"Bruli"

Druže ja sve imam,a nišsta nemam hehe,velika slova kolko znam su zabranjena za pisat,jer se smatra vikom i deranjem,šđđčćž.Vidis jaro ja sam budala eheheh.

Promijenjeno od korg18 (08.12.2009 u 09:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2009, 10:02   #26
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vredjanje je zabranjeno,tako da moze biti svasta.
Nastavite sa temom!!!!!!!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije