Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.07.2012, 21:44   #11
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

IBANEZ...Apsolutno u pravu za editabilnost i softverske nedostatke.Ima posla i to je cinjenica...konvertovanje cesto napravi jos vecu zbrku u samom pattern-u.Godinama sam svirao KORG-a ali se jednostavno ne nadjoh u njemu(nemam nameru nikoga da uvredim) zato je bolje preseci i krenuti od nule i to savetujem svima.Ako krenes danas sa poslom malo po malo i za mesec-dva vase sprave mogu dobro da zvuce.Ja sam nabavio master klavijaturu jer sam dugmetarac i nemam dinamiku i greske u konvertovanju sam "odlupao" na njoj.Cak sam vecinu ritmova sam napravio i nije lako ali krajnji cilj sve opravdava jer taj osecaj da kada na kraju posla sednete i preslusate morate biti zadovoljni jer sprava ima veliki potencijal sa zvukom i ako odradite proste ritmove kao npr. ja 4 trake u proseku(drum,perc,bas,kontra) on mora dobro da radi.Svima kome treba pomoc slobodno neka mi se jave rado cu pomoci.Pozzz...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2012, 00:16   #12
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@veselinovic super druze bas sam se iznenadio i svirkom a i snimcima da tako lijepo zvuci.Jasta sto se tice klavira,saxafona i klarineta,pa cak ni violina nije losa na ketronu,jedino mi se ne svidjaju bas harmonike fabricke ama bas nijedna..Razlika je ogromna kada usnimim hohner morino umjesto fabrickih sa ketrona,mada i hohner nece nikad zvucati kao neka dallapa ili guerrini,ali opet puno bolje.

To si upravu kad kazes da na ketronu treba sve sam napraviti sto se ritma tice i puno bolje zvuci nego kad se samo konvertuje u styleworksu..Evo ja npr.nikad nisam prije se time bavio i sve sam radio kucao ritmove..Prvo sam probavao konvertovane i nisam bio nesto zadovoljan sto se zvuka tice i cim napravim sam nesto bolje zvuci,mada nisam nikad zadovoljan,a i neznam kako koji ritam treba da se tacno odkuca tj.odsvira na tipkama..npr.koliko puta da udari noga pa dobos,cinele itd.Jbg nisam bubnjar da znam,pa pokusavam po sluhu da to radim,pa ispadne kako ispadne hehhe...Dvojku sam valjda malo skuzio kako treba odprilike da bude ali ove druge ritmove kako god uradim nesvidja mi se bas,samo ja neodustajem tako lako i bice nadam se jos ponesto sto cu i sam probati da odradim,pa kako god da bude meni drago Ni ja nemam dinamiku na tipkama jer sviram harmoniku povezanu midi kablom u koju je ugradjen midi,pa kad god nesto odsviram tj.udarci bubnja uvijek iste jacine,a mislim da bih trebalo ponekad da bubanj udari malo jace ili tise ako se nevaram,da bih to izgledalo kao da svira pravi bubnjar..Kupio sam i ja neku jeftinu midi klavijaturu i probao preko nje da odviram ali sranje ima dinamika na tipkama samo kao da nevalja valjda zbog toga sto je jeftina bila i ponekad odsvira ton a nekad ne kako treba i moram da nagadjam kako jako da udarim tipku...Smece od klavijature izgleda hehhe.

@Ibanez svaka ti cast ako tako sviras kao ovaj i da to mozes da sve stignes..onda kapa dole nije nito lako radit na taj nacin i na sve misliti i na svirku i na papucice gdje je koja sta kad pritisnuti itd ...Pozz

Promijenjeno od zeljko (28.07.2012 u 00:20 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
veselinovicvs (28.07.2012)
Star 28.07.2012, 04:39   #13
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav ZELJKO...Drago mi je da sa tobom i IBANEZ-om razmenjujem misljenja(jer nas nema puno KETRON-asa)prvo da ti se zahvalim na lepim recima...Vidi...nisam ni ja bubnjar nikad bio...Interesuje me kako skidas pesme?Ako vecinom na sluh onda ti nikakav problem nije i ritam skinuti po sluhu...Samo zamisli bubnjara ispred sebe i osluskuj...vrati snimak...pusti...vrati...pusti i posle par puta ces osetiti i sta radi bas bubanj,dobos,hi hat,bas,gitare itd...To je najbolji nacin da dodjete do dobrih ritmova(sada zvucim kao neki guru)jer sam i ja tako radio kad nema materijala za KETRON-e.Znaci surova je istina da KETRON trazi malo muke ali sve se to isplati.Vlasnik sam KETRON-a godinu-godinu i po dana i milion puta sam pozeleo SD5 ili SD1+ zbog dirki a sto se tice harmonika veruj mi imao sam prilike cuti kod prijatelja MS100 SOLTON i mogu ti reci da to tako dobro radi(naravno dobro ih je editovao u edit voice-u)da sam na momente pomislio da bolje izlaze boje nego na mom TR-u.JEDINI razlog zasto ga je menjao je polifonija jer mu je zastajkivao(shtucao)ritam na momente kada bi koristio neke boje.Interesuje me kako si zadovoljan sa SD3?I da li ti predstavlja problem sto nemas odvojene tastere za FILL-ove.Pozzzz.....
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...

Promijenjeno od veselinovicvs (28.07.2012 u 04:41 sati)
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2012, 08:48   #14
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako mislis odvojene tastere za filove?Pa ima ako mislis na dugmice posebno je fil-in i break,a ja koristim papucice od 6 tastera koji su orginal za ketrone i nije problem,samo podesim u Utility koji taster na pritisak nogom sta obavlja..Prelaze ili sta vec hoces ima vise funkcija koje se mogu memorisati na papucicu i tako se mucim hehhe...Upravu si treba sjest i slusat malo vise sta bubnjar svira i tako probat snimat ritmove...Sledeci problem mi je kad usnimavam kontra gitaru nikako ne dobijem zadovoljavajuci zvuk gitare tj.da bude kao prava kad se cuje svaka zica kad gitarista odsvira trzalicom pa prelazi preko zica,pa ta dinamika itd.Ja pokusavam da napravim ritam da sto vise lici na zivi orkestar,ali mi ne polazi bas za rukom to je to..Bice bolje samo trud i vjezba..I meni je drago kad ima neko da jos ima ketron pa da mozemo da se druzimo i razmjenjujemo misljenja.Pozz

Promijenjeno od zeljko (28.07.2012 u 08:50 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2012, 09:28   #15
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislio sam,ako se ne varam,posto SD5 i SD3 nemaju posebne tastere za FILL1,pa poseban za FILL 2 pa za FILL3 i BREAK...Da li stvarno predstavlja problem ako nemaju ali vidim imas foot controller sto je odlicna stvar.Ja sam sebi napravio prvo nozni sa 8 a nedavno rucni sa 13 tastera i to stavim na preradu da mi bude sve pod rukom a i stedim spravu od jakih udaraca u momentima panike na svirci kada zelim sve da postignem.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2012, 12:07   #16
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tacno je da nema posebno fil 1 fil 2 itd,ali kod ketrona sd3 i sd5 je na jednom fil-in tasteru sve tri fil-ina sve zavisi u kojoj si variaciji A,B,C ili D pritiskom na to jedno dugme ide taj prelaz koji si napravio za odredjenu variaciju,a na papucice od 6 ili 13 tastera mozes da na bilo koji taster postavis fill 1 ili 2 sve jedno i taj ce da svira ili cak svetri posebno...Pozz

zaboravi da kazem da ima i16 asignable multi tabsa i tu se mogu odredejne funkcije memorisati to su onih 16 malih dugmica na ketronu sa kojima mozes da ukljucis u toku svirke npr.cinelu ili da je iskljucis iz ritma kad god zelis,a tako i sve ostale djelove bubnja,a mislim da se moze cak i tu napravit prelazi,samo ja jos nisam sve to izprobao...Moze i da se pozivaju registracije isto tako tim multi tabsima itd..

Promijenjeno od zeljko (28.07.2012 u 12:13 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije