Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2011, 14:06   #11
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo,sad sam preslušao na kvalitetne slušalice..,razlika u kvalitetu sounda je minorna.Imao sam priliku da oba sinta pregledam na istom stalku(Artist-Banjaluka)..Što se tiče kvaliteta izrade Korg PA 2 X pro je daleko iznad Audya-e,dakle sve:kućište,dirke,dizajn,ukratko sve...A,o cjeni da ne pričamo..Po meni,kućište sinta od 3700 evra ne bi smjelo biti plastično,displej bi mogao biti malo veći,pregledniji,da ne kažem pokretljiviji...Uporedio sam i zvuk Audya-e sa duplo jeftinijim Ketronom SD 5-indentičan je(imaju isti ton generator),a kvalitet izrade je približan...Nadam se da nisam u pravu,ali čini mi se da je ta Audya Ketronov promašaj,bar što se cjene tiče...Pozdrav!
P.S.Da ne bude zabune,sviram Yamahu Tyros 2,ovo je samo slika sa PA 2 X,da ne bude da sam navijački nastrojen.

Promijenjeno od makso68 (26.02.2011 u 14:11 sati)
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 17:19   #12
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne sumnjam da ne zvuci dobro Ketron,ali da tako mogu postojti tako velike razlike,to znam da ne moze.Logicno.
Zna se koja klav ide sa kojom u kom rangu,stave se kraj svake specifikacija,uzme se u obzir njihova prodavanost i sve sto cini neku spravu takvom kakva je, uporede se misljenja nekih renomiranih muzicara,a ovako, govoriti da je bolji Audi od BMW ili pecena pras od jegnjetine,bez ikakvih dokaza,ne ide.
Jos jednom,klav radi sigurno dobro,ali sto kaze imenjak na crtu i Ketron i Korg iYamaha i Rolaand pa da se cuje!
Dodato:
@makso68,P.S.
Druze,pa i mene si zbunio sa slikom,majkemi!

Promijenjeno od VUNIMRAV (26.02.2011 u 17:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 17:54   #13
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto je rekao kolega pirocanac, najbitnija je prakticnost za rad... ja volim rolandov i yamahin sound kako novijih semplera, tako i aranzera.... i ranije sam imao uglavnom rolandove aranzere, naravno i poneki korgov, ali sad sam na pa1x upravo zbog te prakticnosti.... a ako je ketron napravio tako skup aranzer.... s'obzirom da tek treba da privlace potencijalne kupce za svoj deo kolaca na trzistu, mislim da treba da budu ispred konkurencije, kako proizvodom, tako i cenom.... da bi se probili.... ovako ne vidim argument za kupovinu ketron aranzera...
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 19:06   #14
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znaci platis Aydiu toliko,pa onda platis studio,pa platis dobrom bubnjaru............pa platis,pa platis,pa platis,pa platis i sta onda??????
Dobro se ona cuje,ali da li opravada cenu?Verovatno NE!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 21:38   #15
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vecina ovde zainteresiranih i dobronamjernih ucesnika vjerovatno nije imala priliku da cuje sta dobar muzicar moze da izvuce iz Audye, to Korg jednostavno ne moze, jer jos ne rade s tom tehnologijom, a koliko vidim to nece raditi ni PA3... vjerovatno neki PA4 hoce.
Ja imam prijatelja Nijemca (koji nazalost ne koristi ni 9/8 niti sta drugo da bi za nasu muziku koristilo ) i ono sto on sastavi na svom malom kucnom studiju ( sam si odsvira fraze na gitari i basu a doduse opasno svira ) i jos tu uvali neke latino-duvace i kce-palce i to je smrzavanje ! Je vec duze ne trebam aranzer ali imao sam davno PA80 pa onda PA1, i Audya je definitivno tu za dve klase bolja jer Korg ne radi sa zivim snimkom (osim bubnja ali za to trosi RAM) i tu se prica zavrsava.
Tih live-loopova u Ketronu mozes imati koliko hoces, jer objasnio mi je da idu direktno sa harda, nikome sigurno nece postati malo 80GB !! RAM on koristi samo za zvukove za sviranje. Cini mi se da je rekao da ju je dobio sa 8200MB loopova!
Slazem se da treba postaviti demo sa nasim ritmovima - to bi ja volio da cujem! Jer nikome se bas ne radi od nule ali ako je neko vec probio led, to bi bilo vec nesto!

Za prodaju i kupovinu postoji sekcija malih oglasa!!!
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 21:50   #16
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 639
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aj oće li taj neki DEMO Svabo pa da možemo i čuti o čemu pričaš.
Pozz
striphio je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 22:06   #17
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imaosam ketron x 1 par godina i nekako je islo hvala styleworksu 2000 inace korg je zakon za nasu vrstu muzike, posto sam harmonikas , najvise mi odgovara korgov sound, tolko su dobre harmonike da nisu potrebni semplovi na pa 800 .
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2011, 22:08   #18
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa i ja sam pozelio demo sa nasim ritmovima, jer ovo sto cujem kod prijatelja je za njegove tezge na brodu i svapskim hotelima. To ovde sigurno nikoga ne bi dirnulo jer super-demoa latino-stilova itd na Audya ima na internetu koliko zelis.
Ono sto i ja zelim cuti kao i vecina u ovoj diskusuji je napokon i nesto sto je neko napravio za nasu muziku. Oko toga je cijeli problem vezan za Audya kod nas, jer kao sto rece Milance, ako sve moras sam da napravis i dodatno placas, onda nije bas zabavno.
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2011, 10:12   #19
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Slazem se sa milancetom ovo za ostale dazbine to je isto kao kad kupis nov auto za samo 9990e a kad ga registrujes i platis obavezni kasko i kamate banci to izadje oho mnogo to jest ocu da kazem da za korg-a sad vec i roland-a i yamahe ima mnogo vise materijala i prednost sto ima sa kim da se posavetujes. Ali ako zelite da sprava bude mali studio ce te za te pare da stvarno napravite mali studio sa dobrim kompjuterom i miksetom da ubija ton. U sustini opet ponavljam to je aranzer a ne live band teko da i netrebaju loop-ovi iz tih razloga sto obicni ljudi smatraju da je sve to pusteno i da niko na toj spravi ne svira.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2011, 15:48   #20
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja mislim da ta kalvijatura nije za svakoga,ima muzicara koji znaju samo pustat necije ritmove i boje i svirat,a s druge strane ima i muzicara koji sve sami rade i trude se da zvuce sto bolje,jednostavno ova klavijatura je za ovu drugu grupu,i super stvar je sto je klavijatura rijetka tako da nece svi mahat usb stikom gdje god dodjes "daj mi ritmove"
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije