Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.05.2009, 15:40   #11
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Planiram uzeti M3M modul sa max sample memory, ako sam dobro skontao vec unapred ide 64MB a moze se dodati do max 320MB, vidio sam i cuo u studiju jednom kako to ide, impresivno i zanimljivo....
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2009, 17:59   #12
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dal menjati ?? hm ako nemas preku potrebu nemoj da menjas mada M3 jos nije zaziveo kod nas kao sto je extreme tako da trebace malo vremena oko tih boja..ali da je bolja od extreme pa sigurno je bolja ipak nebi jedna kompanija kao sto je KORG izbacila model a da je prethodni bolji.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2009, 12:10   #13
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mjerio sam M3, G6, AUDYA, PA2X, XS, K2661 i jos nekoliko masina, onako nisam imao
sta bolje raditi, mislim da M3 ima najjaci signal a posle i Audya, M3 ima toliko jak signal
da me je i nerviralo, kako ono brzo zna odletiti u crveno. Filteri jesu kompleksni al meni
se puno ne svidjaju, kad krenes na jaci Gain al manji Volume onda se osjeti kako su
filteri a i sva slika glasa M3ja na visu stranu frekvencija uporedivsi sa ostalim.
To je ipak KORGova bolest kod svih njihovih masina.
A sto se tice dalj je bolja od Extreme po mome misljenju i poznavanju oba ja i nevidim
nikakav objektivan argument sam sa sobom, vjekova napred je M3.
Nezaboravite da M3 sad posle EDS i MOSS (MultiOscilator) mislim na Radias al i daje
ta tehnologija je MOSS moze da radi i na VECTOR sintezu koja moze bit vrlo Opasna.
Dodato:
Evo ovdje ko razumje Engleski moze da procita jedan mali Review o M3 sto
sam pisao na Korg forumu:
************obrisan link
A ovdje isto jedan mali MP3 sto sam radio sa M3 i KM3 (KARMA Software),
sve je readjeno od 0, i boje, i GEs, i Combi, i MIX i ostalo:
http://www4.speedyshare.com/data/909...44/Sample3.mp3
Dodato:
A nezaboravite isto da M3 moze da zavrsi bar 80-90% posle jednog aranzera,
uskoro cu vam to pokazati i dokazati i audio i video primjerima, ne da pokazem
i dokazem iz JA PA JA razloga nego cisto informativno da kolege saznaju sta
stvarno M3 moze, il one koji ga manje poznaju.


Kolega,ti bar poznaješ pravilnik,a ako si kojim slučajem zaboravio izvoli pa se podseti....http://www.yu-midi.com/forum/faq.php
Dodato:
Poznajem pravilnik vrlo dobro i mnogo duze i bolje nego sto ga ti poznajes,
samo ne vidim da u pravilniku da sam slomio nijedno pravilo, ovdje sam
dao informacije, nisam reklamisao, znaci da ja nekoga ovdje linkujem sa
KORG, ROLAND il YAMAHA stranicom i to ce biti reklama???
Odustajem, neidem dalje, pomazite vi kolegama.

Pozdrav
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,

Promijenjeno od BasariStudios (22.05.2009 u 12:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2009, 13:49   #14
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako je oficijalni site proizvođaća klavijature tada postavljanje linka i nije tako velik prekršaj. Ali, ipak, reklamira se drugi www site i stoga ima, a i nema toliko veliku svrhu.
No zato i postoji forum. To što si pročito prenesi ostalim članovima ovdje, jer ne znaju svi savršeno engleski kao neki.
Jer svako od nas isto tako može otići na tražilicu i isti taj link dobiti i vidjeti svojim očima.
Puno nam je draže i korisnije da taj link i svoj utisak svojim riječima preneseš na ove stranice. Vjeruj mi, veči je i efikasniji efekt.

Samo bez podpirivanja svađe i prepucavanja. Sve je objašnjeno. Nastavite dalje s raspravom u skladu s Topicom
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (22.05.2009 u 13:51 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2009, 15:07   #15
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1936
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jačina signala se određuje gainom.Potenciometar može biti
malo više lijevo ili desno.Na kraju dođe na isto.

Ne znam zašto vam je to bitno kod klavijatura.

A većina semplova koji se koriste imaju jači signal od tvorničkih semplova
iz rom-a...

Ne vidim razlog zašto vam je to tolko važno.
Jačina signala ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2009, 16:37   #16
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Apsolutno se slažem sa Romariom,jačina izlaznog signala nije nikakvo mjerilo za kvalitet sounda klavijature.Što se tiče kolege˝BasariStudios˝;mislim da ima veliki izbor kvalitetnih soundova,pa se malo pogubio u svemu tome.Pozdrav!!!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2009, 00:13   #17
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

verovatno da je m3 bolji od extreme...ali ako ga koristite za nastupe po diskotekama i satrama,onda nije nista revolucionarno u odnosu na extreme.onaj inzenjer koji ga je pravio on sigurno zna koliko je bolji od extreme inace ovako za mene nista specijalno.jedno vreme sam bio odusevljen njim,ali sam se brzo vratio na ono staro(extreme).ova prica je vezana za nas(kafance) koji se bakacemo sa prostim svetom.sto se tice studijskog rada verovatno je bolji ,samo treba puno znanja i zivaca oko njega(verovatno).

p.s. prazna prica,ali kad svi pricaju mogu i ja,hhehehehhehe
pozdrav
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2009, 01:35   #18
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Posto sam covek sa "bine" i dosta iskustva sa Extreme i M3 imam, moj savet:
Ostani na M3!
Zasto??
Sigurno ce ovo glupo malo zvuciti zato sto se nemogu ustvari uporediti ove dve klavijature...
ali za mene tezgarosa je M3 prefinjen Extreme u svim pogledima.
Rukovanje mi je dosta prijatnije na M3 nego na Extreme zbog samog ekrana koji je daleko bolji itd.
Problem je mnogima sto za sad malo materiala za M3 ima.
Sto se tice zvuka na live svirci diskoteke, kafane, veselja itd... pustio istu seplovanu harmoniku na Korga Tr, Extreme, M3, Rolanda G6 ili Yamahu XS .... nikakve drasticne razlike tu nema na svirci sve to zavrsava posao. Nesto malo manje nesto malo vise to svako za sebe mora da odluci.
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2009, 04:09   #19
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Imas kod mene na stranicu nekoliko free boja ako hos da probas sint, onako srednje zalosno.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,

Promijenjeno od BasariStudios (24.05.2009 u 04:15 sati)
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2009, 11:08   #20
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravilu se gotovo nikad ne isplati kupovati model nasljednik jer svaki novi model nikad nije revolucionaran u odnosu na onaj prethodni. To je kao i kod auta.
Što se zvukova na M3 i Tritonu Extreme tiče, tu valja biti svjestan da Extreme naoko ima puno više zvukova iz najrazličitijih žanrova. To i ne čudi jer je Korg ugradio sve semplove i programe koje su do tada izašle za triton seriju u obliku dodatnih ekspanzijskih kartica.
M3 na neki način kreće iz početka i koristi nove semplove za svoje zvukove (koji potjeću uglavnom iz Oasysa ali su prilagođeni da stanu u manji sample rom).
Oni koji sviraju gaže, a da pritom 90% vremena sviraju neke harmonike i koriste terce, njima je po potrebama i klasični triton iz '99 vrh vrhova.
Ja ću pobrojati neke očite prednosti M3-a nad Extremom za ljude koji sviraju gaže:
1. Polifonija je dvostruko veća nego na prethodnim modelima
2. U kombinacije ide 16 zvukova
3. Svaki program zasebno ili u kombinaciji ima svoj ekvilajzer. To je jako bitno jer se više ne mora trošiti insert efekt da bi se zvukovi ispeglali u kombinacijama.
4. Zvukovi se u kombinacijama mogu transponirati 4 oktave umjesto 2 kao na prethodnim modelima. To puno znači na modelima s više od 5 oktava jer se sada stvarno može svaki zvuk staviti bilo gdje na tastaturi i može se prilagodini njegov zvuk. Na prethodnom modelu, trebalo je ponekad transponirati program u program modu i sejvati, kako bi se isti zvuk u kombinaciji smjestio potpuno desno ili lijevo na klavijaturi.
5. Učitavanje semplova je puno brže nego na prethodnom modelu.
6. Sempl Ram je veći u odnosu na prethodnika.
7. Pojedini programi se mogu editirati i u Kombinacijama. Ne treba kao prije, mijenjati program u program modu i onda ga stavljati u kombinaciju. Svaki se program može detaljno editirati u kombinaciji (filtri, attack, release itd.) i to se sejva kao dio kombinacije. Originalni program ostaje netaknut.

To su neke prednosti koje mogu puno značiti onima koji sviraju gaže ili bilo koju vrstu koncerata. Meni osobno najviše znači činjenica da mogu imati 16 programa u kombinaciji jer na nekim kompleksnijim pjesmama stvarno mogu isprogramirati apsolutno sve zvukove koji mi trebaju. Znači mi jako puno i ekvilajzer na svakom kanalu. Tako mogu uvijek stanjiti podlogu koju sviram lijevom rukom, da ne zvuči predebelo i pojede pola ostalih zvukova itd. Meni su osobno jako korisni i onih osam padova na klavijaturi. Njih koristim za posebne efekte.
Ti padovi mogu svirati bilo koji program na bilo kojem midikanalu. Primjerice, za neke latino stvari gdje ima posebnih brass efekata kao što su brass fall ili trumpet shake, ja te programe stavim u kombinaciju, ali programu promijenim midikanal na neki drugi od globalnog midikanala. Na taj način se taj program ne svira na tastaturi. Onda isprogramiram padove da sviraju te specijalne efekte. I onda melodične rifove sviram na nekom normalnom brass zvuku na klavijaturi, a kada trebam, pritisnem pad da čujem brassfall ili trumpet shake ili neki slični efekt. Padovima se mogu odsvirati i čitavi akordi koje je možda iz nekog razloga teško odsvirati uživo, bilo da su jako kompleksni, bilo da bi zauzeli pola klavijature kad bi se svirali. Onda ih isprogramiram kod kuće i opet stavim na neki zvuk koji nije na globalnom midi kanalu. Tako s padovima mogu odsvirati 8 akorada za neku pjesmu, dok mi čitava tastatura ostaje slobodna za druge zvukove. S padovima mogu pokrenuti i semplirani uvod u neku pjesmu i opet mi čitava klavijatura ostaje slobodna za druge instrumente koje sviram i nema opasnosti da slučajno stisnem tipku na kojoj bi inače morao programirati da svira uvod pjesme. Ma ima beskraj mogućnosti korištenja tih padova.

I na kraju još nešto o samom zvuku M3-a. Oni koji dugo sviraju Korg i koji dobro poznaju njihov zvuk uočit će, da su akustični instrumenti daleko manje ovisni o efektima, kako bi zazvučali. To je zbog toga što se za sve instrumente koristi veći semplovi. U večini slučajeva dovoljno je malo ekvilajzera i reverba.

M3 dakle ima veliki potencijal i jasne prednosti u odnosu na Triton Extreme. Pitanje međutim nije akademske naravi nego svatko za sebe mora znati da li mu te prednosti trebaju ili ne. Oni koji sviraju specifične žanrove i ovisni su o određenim "bojama" neka bolje ostanu na onome što imaju, makar ja osobno teško shvaćam zašto ljudi uopće kupuju neki instrument i onda odmah po internetu idu tražiti što je netko drugi napravio za taj instrument i onda se sve svodi na to da na pozornici imaju najnoviji model s kojeg sviraju dvije, tri "boje" čitavu noć.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
vladan.pro (01.12.2009)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije