Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.10.2006, 12:27   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ...Harmonika Weltmeister...

Pozdrav!

Zanima me jedna stvar,naime zadnji put sam svirao na jednoj jako staroj harmonici WELTMEISTER SUPPITA i kad sam čuo zvuk bio sam odušelvljen...Kabina tako fino zvuči pa mi je ovaj gazda (stari muzičar) kaže da ima kabinu original od Dallaphe i da je proda za 500eur a da mi garantuje da je stara oko 30 godina...A očuvana je kao da nema ni 5 godina...Ako ko poznaje ovaj model harmonike javite se...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2006, 15:40   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Weltmeister su solidne harmonike, takoreći univerzalke. Na njima možeš odsvirat stvarno sav repertoar od narodnjaka do koncertnih djela :wink: , ali nisu vrh u kvaliteti svijetski poznatih harmonika. Također imao sam prilike isprobati Supitu, nije me se nešto posebno dojmila. U pogledu preinaka i ugradnje fasena i kabine od drugih modela harmonika nije nikad bilo popularno. Zna tu i tamo od takovih mikseva iz kučnih radinosti ispasti solidan model harmonike, no nikako vrhunski. I sam imam jedan od takvih mikseva između Dallape i Paolo Soprani pod nazivom Castelfidardo Ancona 720, no ta harmonika iako se radi serijski i zadovoljava moje aranžmanske potrebe s obzirom na podneblje u kojem sviram nije u svim segmentima al pari jednoj Guerrinki ili Dalapi iako ima više od pola registara od same Dallape. Harmonika je dosta tiša (pogotovo picolo), mjeh joj se teže razvlaći, a i teža je sigurno za dobre 2-3 kile od orginalnog Orgatonea. No kod izrade su se stvarno potrudili da načine harmoniku po svijetskim standardima.
Čak i preinake između modela istog proizvođaća znadu biti komplicirane, stoga ti savjetujem da bježiš od ove trgovine, jer Weltmeister i Dallape nisu nikad, a mislim niti neće biti harmonike istog ranga i iste kvalitete. Ovakva muljanja mogu eventualno proći između Dalape i Guerrinia, Dalape i Paolo Soprania i modela iste kvalitete i renomea. no njih isključivo mora raditi provjereni majstor, a ne netko sam u svojoj kućnoj radinosti.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2006, 17:08   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala ti na objašnjenju stvarno se vidi da si majstor harmonikaš...Doduše ja sam sad prešo na klaviature pošto sa harmonikom nema posla a i polutonove je teško svirati kad se prsti zapletu među cnrnim tipkama...Sad ne znam jeli cjena 500eur solidna za nju il je pevisoka...Kad ju je ovaj čiča otvorio kaže da ima dušu pošto je cjela iz drveta i da je mnogo melodičnija od ovih novih pošto je stara bar 30 godina...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 15:27   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cijena je realna. neka i ta nadogradnja kabine od Dallape, ali to nije to. Nije isti sound. Što se tiše kvalitete izrade starijih i novih modela ne bih se složio da se nešto promjenilo, jedino što tehnika ide naprijed pa se neki djelovi ne rade više isključivo ručno. Inaće imaš npr. jednu Beltunu Balkan Star harmoniku koja je ganz novi model, a po soundu je al pari, a nekim a čak i bolja od Guerinke President 8O
Kad se kupuje harmonika najbitnije je da ti leži u ruci, da ti nije preteška, da joj je plitak štim tipaka tj. da je brza. Soundovi moraju imati smislen raspored, a ne nabacani sbrda zdola kao kod nekih modela, sound u cassotu milozvučan i topao, basoni jasni bez ferciranja ...
Cijena se gleda na kraju.
Znao sam naići u Italiji na totalno nepoznate marke harmonika koje su bile za Guerrini ili Dallapu babaroga po zvuku, no nisu mi se sviđale zbog nekih sitnica.
Također meni osobno jako bitna je rentabilnost harmonike, tj. mogučnost daljnje prodaje. Jer s vremenom češ postati bolji harmonikaš i što češ onda s tom Weltmeistericom ???
Kome češ je prodat. Ako nakon 2-3 godine vježbanja na njoj dobiješ 350-400 e onda se onda isplati, naravno ako češ imati kupaca kasnije za nju.
A pošto si početnik u sviranju harmonike čak ti i preporučam "gimnasticiranje" prstiju na tvrđoj tipci, jer kasnije kad dođeš na bolide tipa Guerrini ili Dallape oni će doslovce letjeti po njoj :wink:
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
harmonika, weltmeister

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije