Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.12.2008, 16:23   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha PSR S 700 par pitanja...

Evo ljudi konacno i ja resih da batalim softverske klavijature i da uzmem neki aranzer srednje klase posto nisam Bog zna kakav muzicar , ali za svoju dusu. Kupim juce Yamahu PSR S 700. Lomio sam se izmedju PA 50 i yamahe ali kad sam ih stavio na uporedni test, uzeo sam yamahu bez dvoumljenja, jeste skuplja, ali vredi. Mislim da su na PA 50 bolje samo harmonike od njenih (doduse nemam jos ni predstavu kako da pravim harmonike na yamahi, al polako...) E sad, mene zanima par stvari ako neko zna:
1. koliko ona ima ustvari svoje memorije (fles sam vec isprobao i radi ko lud), ali koliko boja i ritmova moze u nju da stane?
2. Da li moze da se urade terce na njoj?
3. koliko boja mogu da mesam kad pravim svoju boju?
4. kako da zamenjujem elemente u ritmu, tj. da stavim svoje boje mesto postojecih?
5. da li moze tempo da se narikta da ide na onaj tockic sa desne strane, da ne moram da ga saltam na ona dva dugmeta (zgadilo mi se to jos od korga is 50)?
Eto za sada toliko, zahvaljujem se ljudima koji ce imati strpljenja da mi odgovore, prvi put sam uzeo tako jednu ozbiljniju spravi pa mi to sve sad lici kao svemirski brod dok se malo ne uhodam, pogotovo posle mog korga is50 i casia ctk 731.... nebo i zemlja. Hvala jos jednom unapred. pozdrav svima!!!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2008, 20:30   #2
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Memorije nemaju bas ti sintovi mnogo da bi se mogao kititi sa nekim MB ali i to sto ima sasvim je dovoljno za sve sta ti treba.Terce se na njoj mogu uraditi pomocu midi kabla i rede odlicno .Za svoju boju kad pravis mozes da imas dve boje a ako imas i midi kabal to se moze povecati na 4 ali sa dve neces imati puno koristi osim da popunis malo te prve dve .Sve u ritnu mozes da menjas po zelji ovde mislim na ritam ili note dok instrumente mozes da stavis samo one koje imas internoj memoriji nemozes da stavis svoje.A tempo moras samo da stisnes ona dva dugmica i onda sa tockicem ubrzajes ili smanjujes tempo .Sve sto sam napisao je za ovu yamahu sto imam ja to je psr 3000 a i ta sto si kupio ti je skoro ista po mogucnostima .
fico je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2008, 20:44   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno na odgovorima, evo i danas sam je cackao i vec polako provaljujem sam stvari, meni se licno svidja, a i ok su mu oni zivi instrumenti tako da nema potrebe u rutam stavljati neke svoje boje. Pozdrav i hvala jos jednom.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 01:03   #4
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cestitam na izboru.
cuo sam na toj klav takve boje gotovo ko semplovi.
za harmonike ne znam ali kojekakve zujalice su super.
gibanica je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 23:04   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i mene opet. Hvala na cestitkama. Danas sam ceo dan ostao na njoj, skidao sam ovde neke boje i ritmove pa sam prepravljao po svom ukusu. Prezadovoljan sam sa njom, iako nisam bas harmonike pogodio najbolje. Inace je perfekt, za moje potrebe i predobra. Evo jos cu sad otici probati uraditi jednu tercu, i mislim da mi nece trebati midi kabal, nego cu preko user skale, pa cemo videti sta cemo dobiti. Pozdrav za sve dobre ljude.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2008, 01:58   #6
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da neces uspeti preko user skale jer moras to da onda sejvas kao registraciju a cim to sejvas imaces na obadve boje usrer skalu .Problem je jer nemozes da sejvas boju tako da ona ima na sebi user skalu nego ti je user skala odma za desnu ruku sta god da tamo ubacis.Sto se harmonika tice ako se ne snadjes javi se na PP pa cu ti poslati kao i komplet terce sa setupom da samo ucitas fajl i pici .Ipak je dobro da sto vise prckas po sintu jer sa samim tim vidis sve njene mogucnosti koje ona nudi a koliko uputis vremena za to toliko i vise ona kasnije vraca.Ako gde zapne ili treba neka pomoc slobodno pisi ima dosta yamahasa ovde .
fico je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2008, 10:25   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Molba za kolegu Ficu

Joj Fico trebas mi ko lebac. Ne mogu ti poslati pp 100 puta sam sad probao i kaze mi da mi nije dopusteno slati poruke. Da li bi mogao da ubacis tvoje harmonike i taj setup za terce u jedan rar fajl, i da mi napises u jedan txt dokument kako da ja to sve namestim pa stavi na rapidshare i samo mi daj link. Ostavio bih mail ovde ali znam da je to zabranjeno pa je najbolje i najbrze ovako. Hitno mi trebaju te harmonike i terce, i molicu Boga da ovo procitas danas. Hvala ti unapred do neba.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2008, 10:49   #8
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne možeš slati PP tj poruke jer ti je pun sandučić. Isprazni sandučić tj izbriši nepotrebne poruke i sve će opet biti ok. Ipak je broj poruka ograničen na 50 kom.
I moj ti je savjet da na private s kolegama razmjeniš e-mail adrese i brojeve telefona, barem za početak s kolegama koje trebaš da ti pomognu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2008, 10:57   #9
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije zbog punog sanducica, pise mi da ima ukupno 15 poruka, ali u svakom slucaju cu izbrisati pa probati ponovo. A sto se tice adresa i brojeva telefona tu ste potpuno u pravu, nije bas svejedno ostavljati ovako javno naocigled svima. Idem odmah da probam ponovo.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2008, 14:16   #10
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije samo problem izgleda kod tebe na PP nego i kod pocelo to da zeza i mene .
Izbaci mi poruku da nemam dozvole za tu operaciju iako sam do sad slao PP normalno .
Moj je mail fico_a@hotmail.com pa se javi Znam da nije po pravilu da se pise adresa u post ali nadam se da nece admin da zamjeri dok se ne srede PP .Izmedju fico i slova a ima dojnja crtica da znas a ima moj mail i u mom profilu .

Promijenjeno od fico (30.12.2008 u 14:17 sati) Razlog: .
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
700, par, pitanja, psr, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije