Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2017, 12:20   #31
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za odvojeno menjanje stilova to sto se trazi potrebno kao sto casper kaze i neki hardver,kao sto postoji za song dupli sekvencer sto nema na drugim proizvodjacima

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline  
Star 14.02.2017, 12:39   #32
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper, slazem se apsolutno sa tvojim zadnjim postom ali imam i jedno pitanje: tko bi to trebao sugerirati Korgu,Yamahi i ostalim?
ffb je offline  
Star 14.02.2017, 13:59   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka ozbiljna firma ima ljude koji prate tržište pa tako i želje/kritike trenutnih i budućih korisnika nekog proizvoda. I forumi su sigurno jedan od načina kako "poslati informaciju" prema proizvođaču ali ne treba se zavaravati. I mnogo veći i ozbiljniji od ovog našeg imaju vrlo mali utjecaj na to što će se na kraju i ugraditi u idući model.

Kako god, uvijek se može poslati mail prema proizvođaču i u njemu napisati svoje želje i prijedloge za pobošanja. Možda ga netko i pročita. Ako ništa drugo, ostaje ti onaj osjećaj da si i ti barem malo sudjelovao u onome što će se ugraditi u novi model.
casper je offline  
Star 14.02.2017, 18:16   #34
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ciitao sam stare teme na yamahinim forumimaui cini mi se da ljudi iz yamahe to nista ne citaju nego teraju svoju politiku otkad je izasao tyros nisam video da su bilo sta promenili u sistemu primedbe su i dan danas ostale iste od t2 do t5 toliko sitnica bitnih ima ali niko ne mare,a te sitnice su za nas velike stvari

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Dodato:
1.menjanje oktave prateceg instrumenta 2.user scale 3.registracija na ots
Koliko bi ove tri stvari znacile yamahi povecali bi trziste bar kod nas troduplo
Da ne pricam o sitnicama sinhro start sto se gasi sam cim krene ritam itd itd itd

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (14.02.2017 u 18:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline  
Star 14.02.2017, 22:13   #35
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tuzna istina sto se tice hardver istrumenata je ta sto se proizvodjaci trude da sa sto manje ulaganja dodju do novog modela, te stoga koliko god plastika ili aluminijum koji krase spoljasni izgled delovali "lepse" od prethodnika iznutra je situacija uglavnom 98% ista kao i u prethodnom modelu bar sto hardvera tice, a ni softver ne dozivi neku ogromnu promenu vec je svaki sledeci instrument samo dopuna vec postojeceg koda(sto bi se ljudi mucili da sve iznova pisu) u prilog tome govori cest slucaj da npr. kod Korg-a neki slabiji model ucita kompletan OS od nekog top modela i da to radi(snasli se snalazljivi ljudi),cesto se desi da jedan te isti bug bude prenet na sledeci model, cudnog li virusa, u programerskim timovima koji rade na razvoju tih instrumenata sigurno ne sede Francuske sobarice, u blizoj i daljoj proslosti su oni itekako znali da zablistaju ali ne odlucuju oni o tome sta ce se naci u novom modelu, to rade ljudi koji se itekako dobro razumeju u to kako da vam izvucu ponovo novac sa sledecim modelom,
tako da sumiramo nije za njih problem da ubace bilo koju funkciju, cudo je to kako moze da radi specijalno pisan OS i za slabiji hardver, Windows je multiplatforma pa na solidnom hardveru radi bez problema, optimizovati ga za neku posebnu namenu ce dati mnogstruko bolje rezultate, a OS napisan namenski za odredjeni hardver garantuje stabilan rad bez obzira koliko taj hardver na oko delovao slab, tako da nije hardver problema vec kompaniski dogovor, kroz praksu vidimo da zelje korisnika zauzimaju mozda par procenata novog modela i tada se to prenaglasava da bi se dobio onaj "wow" efekat koji ce doneti naravno vecu prodaju, jako su retki slucajevi da se nesto grandiozno novu ubaci u vec postojeci model uglavnom su to neke sitne korekcije zaostalih bugica, a ovo sto @branoy zeli ce se mozda naci u nekom novom modelu ali opet pod velikim znakom "?", mada mislim da vec postojece opcije kod aranzera vec daju to sto on zeli neznam sa sigurnoscu kako je kod Korg-a ali Roland i Yamaha pruzaju mogucnost snimanja ritma sa sve tempom i reprodukciju narednog ritma sa tempom vec odredjenim u tom ritmu mislim i da je pretrazivanje moguce i naredni ce poceti tek klikom na naredni ako sam dobro razumeo sta je trazeno....
pekilik je offline  
Star 14.02.2017, 23:36   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je. Što je bolje optimaliziran OS, potreban je slabiji hardware. Iz kuta proizvođača, ulaganje u samo jedan kvalitetan OS donosi višestruku zaradu jer se instrumenti prodaju u tisućama primjeraka. Zato sam i naveo hardware komponentu kao ograničavajući faktor.

A što se tiče novih opcija, nadogradnji i općenito napretka aranžera, moje stajalište je ovakvo. Mislim da mnogi aranžer svirači, nesvirači, "fajl-mejkeri" i start/stop igrači očekuju da aranžer u sebi ima svakojake mogućnosti kako bi što manje svirali, a više po kontrolnoj tabli dirali.
Za to su u velikoj mjeri krivi i proizvođači aranžera. Bez obzira što se u ovoj temi oni kude i po njima pljuje upravo zbog nedostatka funkcija. Klavijature sve više liče na malu ARANG-DJ platformu s koje možeš puštati audio, sinhronizirati je s Style, ubacivati audio loopove, koristiti INTRO solaže, multipad kreacije i razne ostale zafrkancije.

Ajmo ljudi malo svirat po tipkama, a ne glumit programere i audio inžinjere.
casper je offline  
Star 14.02.2017, 23:46   #37
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper pogresno si pogledao na to cini mi se,ono sto sam ja naveo je cist primer live performansa da se sto vise svira a manje drnda po klavijaturi,necu da ucim programe na kompjuteru gubi mi smisao sve sa tim kompjuterom,hocu da promenim oktavu u klavijaturi,hocu da mi bude upaljen sinhro start i da krenem pesmu sledecu bez drndanja po tabli,hocu da imam pripremljenu pesmu kao songbook gde mi je namesten ritam necu da trazim ritam nemam vremena u live performance hocu da mi bude boja za tu pesmu spremns necu da pritisnem ots i da se upali ne zn ni ja sta se upalilo moram ds vid koja mi je registracija upaljena i u kojoj oltavi mi je ,pa to je dj dok ja sve ppdesim pa kad forspil da krenem da sviram nema se vremena

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline  
Star 15.02.2017, 03:23   #38
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam mislio niti na koga osobno. Prijašnji post je pisan generalno i općenito, a na osnovu vlastitog iskustva i viđenja stvari. A to moje iskustvo datira iz vremena kada su aranžer klavijature zvučale kao stari verglec na sajmu. Mogao si birati 30 tak preset ritmova, 100 njak preset soundova i to je bilo sve od funkcija koje su se nudile. Valjda iz to razloga imam averziju na ljude koji traže više i još više od tehnike, a uz to sviraju sve manje i manje. Opet napominjem, ne mislim ni na koga osobno niti želim ikoga uvrijediti.

Svi tkz. "nedostaci" koje imaju aranžeri nestaju istog trena kada za njih sjedne muzičar koji zna svirati i koji zna pravilno iskoristiti ono što je u aranžeru ponuđeno.
casper je offline  
Star 15.02.2017, 05:25   #39
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neverovatno je koliko se aranzeri shvataju kao ozbiljni instrumenti...
Na zapadnjackim forumima jos uvek postavljaju postove tipa "da li ste culi za aranzer klavijature, sta mislite?"
sale_band je offline  
Star 15.02.2017, 07:55   #40
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zasto se nebi? Koji su to "strani" forumi?
Imash OMB na cruiserima, imash ih vec svugdje. Dali po "zapadnjackim" i samplere i rompler workstatione smatrati neozbiljnima, pa da svi prosviramo harmonike i klavire... ma mislim, gluposti. Pratimo zakone trzista i bok.
Alen P je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije