Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2009, 19:39   #1
munjabend
Drugar foruma
 
munjabend's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.09.2007
Postovi: 79
Downloads: 726
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
munjabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kradja tezge

evo resih da otvorim temu i da vam se malo pozalim posto sam takve prirode da moram sa nekim da podelim bes inace cu da puknem.pa cu zato poceti od pocetka.
zove mene gazda kafane kaze "ajde brate pomagaj otvorio sam kafanu i treba mi muzika" .kazem ja njemu cenu,covek pristane,pitame jel moze i neka pevacica (ponudio mi je jednu)reko nemoj tu zvacemo drugu (moju "rodjaku" tj. snajku udatu za mog rodjaka).Odradimo mi prvu nedelju (svaki dan) gosti dolaze, dodje nedelja i ja treba da radim privatnu tezgu i da posaljem zamenu za mene.i tu moja "rodjaka" ponudi neke muzicare iz grada da me zamene za istu platu (20 evra za vece sto sam sam dobijao od gazde pevacica je imala svoju cenu).zavrsi se tezga oko 10 uvece i ajde malo da svratim da vidim sta se desava u kafani i na pice.Ulazim ja muzika svira gostiju nema a moj razglas koji sam im ostavio da me zamene (posto za 15 godina svirke nemaju ni kabl za mikrofon ni mikrofon a o razglasu ni da nepricam) moj razglas spakovan u cosku a neki drugi podignut ekipa pojacana (dve pevacice,pevac, dva muzicara) nema sta muzika na nivou al o pevanju necu da pricam jer ubija bakcile u telu i kvari sluh.prilazi meni gazda i kaze da ce od sad ova muzika da svira za 1000 dinara na vece svi djuture (zajedno).
Sta reci..... pokupio sam se i otiso da popijem koje pivo .
Sad mi je malo lakse sto sam se izjadao malo je dugacko mozda al morao sam pa me zanima sta vi mislite o ovome i dali se vama ovako nesto desilo.
munjabend je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 19:55   #2
nikolakg
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2009
Mjesto: kragujevac
Godina: 52
Postovi: 190
Downloads: 337
Uploads: 44
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: pa 80,korg le
nikolakg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ....

Nemoj da si tuzan zbog toga.To je realnost u svetu muzicara.Meni se desilo da "kolega"koji je iskukao da ga ubacim u ekipu smesti da dobijemo otkaz da bi se on ubacio sa nekom drugom ekipom.Naravno, dobili su otkaz istog vikenda.
A za to smestanje sam saznao iz prve ruke tj.preko jednog klavijaturiste koji se cuo sa gazdom a radio pre nas na tom mestu.
Od tada taj "kolega"vise ne postoji za mene ni u jednom pogledu.
nikolakg je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 19:56   #3
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je klasika... Medju muzicarima sto ima govana, to nigde nema!
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2009, 20:18   #4
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U poslu nema sentimentalnosti, ako gazda trazi i nadje "bolju mislim jeftiniju muziku" neka ga nek radi, kad tad oni pozovu opet, ali tad imas drugu cenu od koje mu otpadaju usi i iskachu oci, da nauci da mora da plati dobru muziku koja mu pravi pazare i donosi goste u lokal, tako da nema nervoze on ima jednu kafanu a vidis kolika je srbija?? sve su tvoje bar im tako ja kazem kad me iznerviraju i nema bas kud samo lagano i opusteno.

pozzz
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 04:46   #5
munjabend
Drugar foruma
 
munjabend's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.09.2007
Postovi: 79
Downloads: 726
Uploads: 6
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
munjabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala vam ljudi.nije lose cuti i druga misljenja.al znate kako je kad te neko tvoj da kazem "zajebe" nije to lako.kafana ce biti ali rodjaciiii....... strasno............
munjabend je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2009, 12:18   #6
BoleroBend
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 227
Downloads: 99
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 18 puta u 16 Postova
BoleroBend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@RadeKOKI
*U poslu nema sentimentalnosti, ako gazda trazi i nadje "bolju mislim jeftiniju muziku" neka ga nek radi, kad tad oni pozovu opet, ali tad imas drugu cenu od koje mu otpadaju usi i iskachu oci, da nauci da mora da plati dobru muziku koja mu pravi pazare i donosi goste u lokal,*


pa ne znam bas brate..ja sve cekam da se to desi, ali mnogim lokalima puno danas znaci 2-3000 jeftinije, jos se niko nije zaje*o pa da posle prhvati tu drugu cenu od koje odpadaju usi.
to samo u teoriji funkcionise. mozda je to nekad bilo,ali danass tesko..
BoleroBend je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2009, 02:13   #7
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U potpunosti se slazem sa Radetom.Moramo da drzimo bar do elementarnog ljudskog dostojanstva.Naravno da su se i meni desavale slicne stvari ali uvek se setite one narodne,'dobar glas daleko se cuje a los jos dalje'.Ja nikad nikog nisam zajebao a oni koji su mane izradili su odavno vodoinstalateri,taksisti i sl.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2009, 03:33   #8
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potpuno se slazem sa Jeftom,naime,u zadnje vrijeme nam se cesto desava da nam neko skine tezgu,znamo ko je taj decko,radi na foru:"Oni su se raspali ili ja cu ti jeftinije" ali nista za sad ne reagujemo zato sto hvala bogu ima punuda za isti taj dan ili se nesto iskombinuje...
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2009, 03:40   #9
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@BoleroBend
Nisam stigao ranije da procitam ovo, al nemogu da verujem kad neko nesto napise. Pazi drug ima jedna stvar, dobar muzicar nece nikad sebi da dozvoli zarad 20e na vece da ga "veliki" gazda lokala cima za usi, vuce za nos ili razvlachi po lokalu kao majmuna, u ovom poslu ipak nema sentimentalnosti ko ga ima neka odma napusti posao i prepusti ljudima koji nemaju osecaj ako tako mogu da kazem. A zasto nema potrebe da muzicar ima imalo osecaja jer:

1. Jedan profesionalac koji zivi od muzike i hrani porodicu ako radi dzabe nema mu zivota od muzike (propalo).

2. Svaki muzicar zeli da ima uvek kvalitetnu opremu u "spicu" tehnike, opet ako ima sentimentalnost i radi za male pare nista od toga, vecno ce da se muci i da svira na starudijama (propalo)

3. Zbog ljudi koji rade 2 posla (ne vredjam nikog al ovo je istina) oni imaju fixnu platu u firmi par stotina eura neko i vise, pa mu se ravno je..b za svirku i moze da radi i za 20e jer mu to dodje za benzin i cigare da ne kukumavci od zene, ako mu ostane ustedi, pa nesto krzne iz kucnog fonda i kupuje instrumente (uostalom i koji ce mu vrag kad mu to nije zvanicna profesija neka radi u firmi ili nek ostane na muzici)

4. U slucaju gde svira muzika jeftino i koja navikne gazdu da placa jeftino tu nikom nije dobro, ni muzici ni gazdi sama izreka kaze "kolko para tolko muzike" a sad cu i reci zasto: Kad imas malu dnevnicu ti onda ides na "baksis" a to gazd i tebi prija, oni piju gazda trlja ruke, tebi ide neka crkavica i to traje tako jedan dan ok, posle par dana sviras znas kad pocinjes, kad ces kuci pojma nemas, u takvim situacijama dolazi i do tuca..i svasta nesto, posle nekog vremena kad posao ide vrhunski gazda kaze, "momci jbg-a moramo da smanjimo dnavnicu" muzika kaze "zasto pa puno je" pa ce ti gazda "znas ima ih al niko ne pije....samo slusaju muziku, vas boli q//c ide baksis, meni slabo pazari..."

Tako da prijatelju sve sam to prosao od rada sa naj vecim ciganima do kulturnih roma pa do hotela visoke kategorije i zamolio bih te kulturno kao prijatelja da ne pricas napamet, jer iz iskustva ovo pricam, ratovao sam i ratovacu sa gazdama, mada sam vise pristalica "daj mi jaku dnavnicu i svi smo mirni"

Znam zasto radi i zasto idem na posao i naravno imam elan i volju da ulazem u dobar instrument, dzabe mi to ako radim za neku crkavicum mogu komotno da kupim e86 i m1 i u kafanu za 20e pa i ako neko razbije naplatim lako, ako neko polupa, PA2, TYROS3, FANTOM G6... kome bre to da naplatis ?? Ko ti garantuje danas kakva su luda vremena, kad plati gazda muziku on je i stiti to upamti !
Dodato:
A pre svega pocinjem od onog poteza koji je svakodnevan u zivotu jednog civilizovanog coveka, kad udjem u mega market, kad pogledam cene sve mi je jasno, kako cu za dalje da pravim cene jbg brate inflacija

Promijenjeno od RadeKOKI (03.11.2009 u 03:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2009, 03:52   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Postovane Kolege jedna i od mene na ovu temu...danas se jako lako postaje "gazda",platis kiriju u nekom lokalu par stotina evra i ti si vec gazda,zar ne...to prakticno svako moze,pa i sebi da da za pravo da se mesa u muziku itd...biti muzicar ne moze svako,potrebne su godine vezbanja,rada,sticanja iskustva itd,i mislim da to ne vredi "20 evra na vece" nego mnogo vise...vremena su takva kakva jesu,kriza,besparica, ali i ako mi sami sebe ne postujemo i cenimo nema nam spasa. Hvala


p.s. sad nesto racunam koliko bi mi vremena trebalo da kupim osnovna sredstva za rad,klavijaturu,stalak,kablove,mikrofon,miksetu,zv icnike,stendere,automobil i ostale stvari bez kojih ne bi mogao na posao svirajuci za 20 evra na vece...


Nemoguca Misija!!!
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije