Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2019, 22:33   #51
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E jesu ih razvalili ko beba zvečku

https://youtu.be/OmXfrBPK3zc
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2019, 08:34   #52
lalamusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lalamusic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

😂😂😂😂
lalamusic je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 05:17   #53
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Shvaćam ja tebe da ti ne razumiješ mene. Al shvati ti mene da i ja ne razumijem Tihu. Napričao je puno, reko ništa nije.

Da je imao volje, mogao je nastaviti na temi gdje se i započela rasprava. Ovako preko YT na kojem briše komentare koji njemu ne odgovaraju to apsolutno nema smisla. A da ti budem iskren, nemam se volje boriti s vjetrenjačama i s gicama u blatu.
Pozdrav forumašima. Samo da napomenem da nikada u životu nisam obrisao niti jedan komentar sa moga youtube kanala. Samo komentari u kojima se psuje ili upotrebkjavaju ruzne rijeci ne odobravam. Pozivam bilo koga da slobodno komentarise sto gid zeli na mome yoitubu kao sto i ja to radim ovdje. Cjenim vasu stranicu koju sam u par svojih videa i pohvalio i preporucio. Mislim da ste vi dobar i vrijedan forum svake pohvale.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 18:39   #54
lalamusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lalamusic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo danas preuzeo svoj SX-700 u Euro-unitu. Namjerno nisam stavio prefiks PSR jer nakon nekoliko sati provedenih na njemu nekako mislim da je SX puno ozbiljnija sprava od svih Psr-a koje sam slušao do sada...😊 Dečki kažu da je ovo prvi isporučeni preko njih u RH pa se nadam da će moj kratki osvrt i oni koji će slijediti pomoći ljudima u odluci za kupnju.
U kolovozu sam temeljito isprobavao Korgove PA700 i PA1000 i hvala Bogu da sam prije uplate vidio najavu za Yamahinu novu SX seriju.
Nisam do sada imao iskustva sa aranžerima, ali u usporedbi sa Korgovim konkurentskim mid-range aranžerima SX700 zvuči znatno ozbiljnije.
Izrada- kvalitetna tvrda plastika i aluminij, gumeni gumbići izvrsno reagiraju i vidi se da nisu jeftine izrade. Touchscrren izvrsno reagira.
Tipka- ono što svi najviše očekuju: U međuvremenu sam probao tipku doduše izgašene PSR-ke s-970 i ono što mogu zaključiti je da me ova tipka puno više podsjeća na Tyros 3 koji sam probao ili čak Motif XS koji sam svirao nekoliko godina...
Toliko sad na prvo slušanje pa javim dojmove kad provedem vise vremena uz novu igračku...
lalamusic je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 18:42   #55
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam! Uživaj i javi se s novim dojmovima.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 20:48   #56
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

lalamusic ja sam ovih dana probao sx700 i cekam da dodje sx900 da je vidim i meni se cini da je zvuk dosta dobar a izrada za klasu veca od psr, a sto se dirke tice ja sad ne znam kako se strucno koja zove i mozda je na tritonu starom i najgora ali nekako je meni meksa a to je vazno zbog trilera dok je ovo malo, meni bar na prvu deluje teza i cvrsca(verovatno kvalitetnija) i mozda za solo (kod narodnjaka) malo teza. A sve ostalo koliko sam video pa i taj tuch je meni super. Nek te u zdravlju sluzi i nemoj da te mrzi napisi ovih dana jos neke utiske siguran sam da dosta forumasa jedva ceka da cuje utiske. I da, kako za terce i da li ima da se nadje vec nesto po netu od semplova?
psr je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 21:05   #57
lalamusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lalamusic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, biti će da je zato meni ova FSB tipka odlična jer sam većinu života proveo na klavirskoj tipki dok netko kome je narodnjak prioritet možda može reci da mu je malo , ne bih rekao tvrda nego dublja...
Terce navodno da možete raditi pomoću opcije sub scale ali nisam to probao... nisam ni tražio sampleove po netu ali u njoj je već instaliran onaj Europe expansion pack u kojem se nađe dosta dobrih harmonika (velika, mala kabina, organ, master i sve talijansko-francusko-argentinske verzije registara). U tom packu ima i tambura ali nisu neka sreća...😂😂😆
Voice banka same klavijature mi je super i u svakoj kategoriji se nađe izvrsnih soundova...
Styleove sam prešao brzinski više manje sve ali se nisam stigao baviti sa editingom.

Jedina mana koju sam u jedno popodne primjetio- jednom od ona dva ugrađena knoba dodijelio sam funkciju mijenjanja tempa, ali kad sam išao malo usporiti ili ubrzati tempo style-a on se referirao očito na neku otprije usnimljenu brzinu i skočio na nju... ne znam, možda je do mog neznanja...😁
lalamusic je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 21:20   #58
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da na to sam mislio. Dublja i samim tim teza za soliranje pa mozda mora da se nosi i solo klavijatura (govorim o narodnjacima, inace za zabvnu muziku, klavirske svirke...patos..i sve ostalo super je i dosta kvalitetna). E sad, ima neka fora sa tegovima. Nekako se nalepe ispod dirke i na taj nacin se dirka spusti ali ja ne znam nikad nisam probao. A sto se semlpova tice verujem da cita sve od Tyros 3, 4 i 5 i naravno S770,775 i S970,975 ali kao sto Casper rece negde na forumu malo je kvalitetnih semplova i svuda se vrti jedno isto a nadam se da ce neko nesto novije da izbaci (napravi), makar sto se harmonika tice, jer toga za korga ima mnogo vise.
psr je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 21:27   #59
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To s tempom na knobu neće ići pa se nemoj time mučiti. Na žalost, knob
uvijek preuzima vrijednsot one pozicije gdje se nalazi, a ona gotovo nikada nije u skladu sa stvarnim tempom.
Terce mogu funkcionirati kao tkz. MIDI terce ili da se slažu samplovi u YEM-u. Pisali smo na par tema na forumu o tome.
Sve samplove od Korga se lako prebaci u Yamahu, ali opet je to ista ofucana priča, osim ako nemaš nešto drugačije/bolje od onog što se dijeli naokolo.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 21:27   #60
lalamusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.09.2019
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lalamusic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da... svuda se vrte iste stvari a onda se treba paziti da Yamaha ne zvuci ko Korg...😂 Svi koji kupimo Yamahu svjesni smo da ćemo morati zapeti i složiti si klavijaturu po volji glavninom od tvorničkih zvukova koji sigurno bolje rade od loših sampleova... Tko želi što prije ići na svirku sa malo posla, definitivno mu je Korg bolja varijanta.
lalamusic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije