Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2011, 23:23   #31
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Dejo, svrati na "slatku", a @ella 85 malo smo popričali i poziv je otvoren da dođeš i čuješ...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2011, 22:00   #32
darxxstudio
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2011
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
darxxstudio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo mi izgleda odlično. Mene zanima dila li itko Verse u Hrvatskoj i zna li netko nekoga gdje se to može poslušat u HR...točnije slavonija!!!
darxxstudio je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2011, 15:23   #33
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko je meni poznato u zemljama ex-Yugoslavije ne postoje zvanični distributeri Verse Audio koncepta. Izuzetak je naravno Slovenija, adresa firme se može pronaći na zvaničnom sajtu proizvođača.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Burli za ovaj koristan post:
darxxstudio (19.09.2011)
Star 19.09.2011, 16:45   #34
darxxstudio
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2011
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
darxxstudio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znači direktno Italija ?!...Može mala pomoč oko cijene za D-sider K5 sistem? Zna li itko koliki su još troškovi carine, poreza, dostave...?
darxxstudio je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2011, 16:01   #35
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

http://www.verseaudio.ru/prodotti.php@idprod=17.asp,po ovome ispada da ovaj sistem pokriva cca700 ljudi ,,kolega Burli jel to moguće il ' je malo pretjerano za očekivati?
accordst je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2011, 20:22   #36
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je neko uporedio ovu 15" Verse kutiju sa novom Yamahom DSR115....?
Yamaha ima 1300W (peak),DSP kontrola, FIR skretnica, 2" visokotonac i zvuci odlicno za moje uho...
Pozdrav
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2011, 21:37   #37
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne mogu da otvorim link tako da ne znam na koji si sistem mislio, ali vidim da je ruski sajt. Što se tiče pokrivenosti kao što sam već pisao sa sistemom od 2x12" + 15" basom smo bez problema radili svadbe pred 500-tinjak ljudi!
U katalogu koji ja imam stoji da se sa sistemima od 2x12" + 18" i 2x15" + 18" može pokriti i do 800 ljudi. Opet sve zavisi za koju namjenu se koriste, u praksi znam da nije isto svirati pred 500 svatova i recimo 500 ljudi u diskoteci ili nekom klubu(kafiću)
Inače prije par dana sam slušao i Dider 15" satelit i stvarno imaju brutalno dobar, jak i zdrav ton, mogu tek da zamislim kako rade uz bas. Ali o tome DejanVA može više da kaže...

@zox2003 poredio nisam sa Yamahinim zvučnicima, ali sa recimo nekim standardima koji se koriste kod nas(Dynacord D-lite serije, EV ZX serije, RCF ART serije, Mackie SRM serije i sl.) Verse Dider je apsolutno dominantan, mada je i cjenovno iznad svega navedenog...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2011, 21:48   #38
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

izgleda da su sve proizvodjaci krenuli u istom smjeru,prvo kv2,pa onda taj verse za koji sam se jako zagrijao ali nikako da odvojim vremena da odem isprobat,a i ovo sa yamahom se cini dobro,s tim sto je yamaha najjeftinija od svih,bar yamaha ima blizu gdje zivim pa cu nju isprobat pa javim utiske,drug koji radi u yamahinoj radnji kaze da ta yamahina kutija radi perverzno dobro,i takodje kaze da je zvuk nalik na hi fi,kutija dsr115 ima 136 db,zanimljivo iako nikad nisam volio yamahe ovo se mora probat
Dodato:
danas sam isprobao dvije yamahe dsr115,i nisam odusevljen,reklamiraju ih kao najbolje aktivne kutije na trzistu,daleeeeko od toga,kutije nisu lose cisto rade fino se to sve razumije ali ne ja na razumijem to sto se neko gadja watima,kutija koju reklamiraju pod 1300w ne svira jace nista od kutije koja ima 500w,mozda grijesim jer nisam isprobao uz basove jer nije bilo,ali te sam kutije doveo do maximuma u radnji koja nije tako velika,i na kraju radnje nije bilo basa nista,znaci same ne mogu nista,te dvije kutije mogu ozvucit otprilike kao i dvije d lite 15-3,citajuci specifikacije ocekivao sam vise

Promijenjeno od ella 85 (27.10.2011 u 02:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2011, 00:09   #39
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danas sam uporedio satelit KV2 EX10 i Verse D Sider 12!
Prvi utisak je da slično rade, možda je KV2 malo "svjetliji" sa više visokih. Međutim Verse ima mogućnost editovanja pa su na kutije koje mi imamo dodati malo visoki tako da kada se aktivira ta opcija po mom subjektivnom mišljenju rade za nijansku konkretnije i bolje. Snage u obje kutije ima napretek i što se više pojačavaju to bolje rade. Prednost Versea je da kada se uključe tasteri Side i Loud zvuk ide i u širinu i pokriva više prostora. KV2 je zgodniji za transport, težina je takođe na njegovoj strani, ali zato je cijenom Verse prilično ispred.
Ipak da bi se donio pravi zaključak treba sistem probati sa odgovarajućim basovima što ja nažalost nisam bio u mogućnosti, nadam se da će uskoro biti prilike i za to...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2011, 22:54   #40
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jel moze neko da mi objasni kako pritiskanjem dugmeta zvuk ide sire?
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije