Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.09.2019, 02:18   #11
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da samo sto mozes kompletan set iz T3 prebaciti u Genosa i za par sati mozes vec ici na svirke.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Dodato:
Ja cu da sacekam Genos ali sa 61 dirkom. Mnogo je velik sa 76 dirki.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od dmmacak (22.09.2019 u 02:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2019, 05:36   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
A kad bi to otprilike bilo vrijeme za novi Pax korg?
Kaže @ffb ovako, i to još prije dvije godine. Prve tri stavke su se u međuvremenu ostvarile i možemo onda predpostaviti da će novi korg izaći krajem 2020.

Citat:
Originalno postovano od dmmacak Pokaži Post
Ja cu da sacekam Genos ali sa 61 dirkom. Mnogo je velik sa 76 dirki.
Genos sa 76 tipki je duži samo 10 cm od Tyros5-61, a od Ty5-76 je kraći za 10 cm.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ty-vs-genos.jpg (54,3 KB, 117x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (22.09.2019)
Star 22.09.2019, 10:33   #13
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post

A kad sagledam razvoj od tyros 3 do genosa može se reći da su to kao dva različita brenda, skoro, osim po zvuku. Tako da opet treba raditi
I ja sam možda podsvijesno očekivao da ću nakon Tyrosa 3 na Genosu manje raditi..međutim...više mogućnosti-više posla.
Da ispričam još nešto....odlučih da poboljšam još jedan svoj instrument..svoj glas (pjevanje)...i zamisli..gledao sam malo video upute za kurs koji sam mislio kupiti ...stalno govore "preporuka je vježbati barem sat vremena šest puta tjedno"...tako da, zaboravi da ćeš bilo šta napraviti bez muke (rada) a ako se uz to još mijenja i brend ,što je rekao @dmmacak,rada može biti samo još više!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2019, 17:00   #14
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ b.o.Y.c.h. ČK

Mogu ti reci na osnovu licnog iskustva stvari vezane za Ketrona. Pre svega u vezi novog SD9 , I njegovog modula sd90...on jednostavno nije zamisljen kao tipican ,,naslednik,, Audya - ima nekih zanimljivih resenja u odnosu na Audya, sto je sasvim normalno obzirom da je izasao mnogo nakon nje, tehnologija je napredovala.Ali I vodeci ljudi iz Ketrona, kao sto sam ranije napisao, izjavili su da je on ,,u svom domenu,, top proizvod, jednostavno SD serija je dobila svoj najbolji aranzer I to je to.
Bilo je mnogo problema o kojima se pisalo, prosta stvar je da se ugradnjom SSD umesto starog HD sve to ponistava I radi klavijatura bez problema. Kao I svaki aranzer i Audya ima mana naravno, niko to ne spori, ali uzevsi u obzir kvalitet izrade, tasteri koji nakog godina svakodnevnog koriscenja rade kao prvog dana, dirke koje su po meni klasa iznad Pa4x....a pre svega sound, koji je specifican i koji ti daje posebnu draz u sviranju. Ako uopste planiras prelazak na takvu platform, moras eliminisati unapred sve stvari vezane za Korg,Yamahu,Roland. Ti dobijas sasvim novi koncept, koji se nekom svidja a nekom ne, sto je sasvim normalno. Ko s navikne i odabere pravi pristup u radu sa Ketronom, dobija uzivanje na live nastupu u vidu tog sounda o kome je vec mnogo receno. Moj ti je savet ipak da detaljno probas sve moguce i nemoguce opcije, u zavisnosti od tvojih potreba,stila i vrsti nastupa i da doneses konacnu odluku.
Sto se Yamaha tice, probao sam Genos, ima tu napretka u odnosu na Tyros seriju naravno, sta ce njihov novi model doneti...ne znam, ali ja za sada jos uvek ostajem uz Ketron Audya.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar031 za ovaj koristan post:
b.o.Y.c.h. ČK (24.09.2019)
Star 14.10.2019, 09:16   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
Zasitio sam se yamahe (zvukova, ritmova, sounda) a malo mi je postala i dosadna a i smeta mi sto godinama ne stave neke funkcije koje druge klavijature vec dugo imaju (govorim iskljucivo o funkcijama za sviranje, podesavanje ritma itd, DJ i midi funkcije me ne zanimaju) a i dalje je najskuplja. Da sad ne ulazimo u detalje, bolje da ostanemo pri temi
Vidim na tvom YT kanalu da si testirao Revo drum. Kako ti se čini taj novi sound?
Moraš još uzeti u obzir da su ove mape napravljene na način da još bolje rade kada se stave u Style jer tada sviraju s random velocity zonama.

I pitanje vezano za boldani dio citata, na što si konkretno mislio? Pitam to zato jer u Genosu ima dosta toga što je dodano u odnosu na Tyrosa kojeg si svirao pa si možda previdio da postoji neka opcija.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije