Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 25.06.2012, 11:54   #21
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zalosno je sto su cene mnogo pale...Pa po oglasima vidim da ih jedva prodaju i za 1100
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline  
Star 25.06.2012, 12:01   #22
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto je zalosno ? Pa ne moze obicna elektronika da drzi istu cenu mesecina i godinama, logicno je da se vremenom obezvredjuje.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline  
Star 25.06.2012, 13:18   #23
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ga nebi ni dzaba, da vam kazem iskreno...
Za te pare PA800 mi mnogo izazovnije zvuci a ni pa2 nije mnogo daleko (ukoliko se kupuje u USA) jer vama u Evropi euro izvadi dusu!
Pogledajte malo americki ebay pa uporedite vrednosti.
Cak se i pa3x 61 moze naci oko $3000 USD sto, po meni, nije mnogo skuplje od 1200 eura za nesto sto je desetak godina staro
sale_band je offline  
Star 25.06.2012, 14:16   #24
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto rece jednom jedan kolega ovde,ti sto ti savetuju Pa800,nece da ti daju pare kad treba da menjas ram i plocu Pa1xpro,po meni odlicna masina,a svirao sam sve i svasta.Pa800 ne bih ni u ludilu kupio,sama pomisao na dirke,izradu kucista,mozda i bolje zvuci od Pa1,ali izrada nula. Sve u svemu, ako nadjes u dobrom stanju Pa1xpro sa 32 MB,MP3,HD,mislim da 1200-1300 nije puno. Pozdrav.
nemanja 1982 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio nemanja 1982 za ovaj koristan post:
Svirac bt (26.06.2012)
Star 25.06.2012, 14:43   #25
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ukucajte na kupujem prodajem i druge oglase gde ima muz instrumenti pa ćete videti neki prosek cena, tj. ima i onih koji stave klavijaturu samo da je ne prodaju, misle da ima još budala koji imaju viška para pa će da kupe nešto iako je 300-400e skuplje.

Ima par odličnih pa1xpro koji se daju na 1000e lično sam zvao, treba mi za mog kolegu, dok pa1x ide 100-tinjak evra više, traženiji je jer je manji i zgodniji za transport.

Mada kad bi za mene uzimao između te dve uzeo bi pro verziju zbog aluminijumskog kućišta i 6,5 oktava. A stranice kad se skrate samo je 12cm duži od običnog pa1x.

Ovaj što je rekao da pa800 zvuči izazovnije nek dođe da mu pustim pa1... šta tu ima da zvuči izazovno, jedino zbpg čega je pa800 "u prednosti" je usb ulaz, i ekvilajzer po svakom instrumentu posebno. A i to je softverski..... sve ostalo je na strani pa1x.

A i od tog zvuka šta ima da mi zvuči izazovno ako sam neki prosečni korisnik, ionako svi kupe klavijaturu da bi ubacili set od južnog vetra ili **** mija i ostale traskalice koje isto zvuče na koji god sempler da ih ubaciš.

Razlika je u tehničkim mogućnostima između te dve, a ne u zvuku.

Po mom mišljenju (ne mora da je ispravno) za 1000e nema bolje investicije od pa1xpro. A ko razume shvatiće, a ko ne razume pa800 kupiće..... i zavoleće ga svaki serviser kod kod odnese istu

a sad čekam da se jave ovi što su stavili pa800 po oglasima da me ispljuju
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline  
Star 26.06.2012, 01:32   #26
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam ja stavio pa800 na oglas druze, niti sam pokusavao da vagam kuciste, izrada itd... Svaki instrument je dobar na svoj nacin, jer, "u ruke Mandusica Vuka, svaka puska bice ubojita".

Cinjenica je da je pa800 novija i tehnicki naprednija sprava i jos uvek se zvanicno proizvodi.
Te price za "RAM i plocu" ne podrzavam iz licnih stavova i razloga o kojima nebih sada da polemisem.
Ako kolega hoce pa1x, srecno mu bilo, ja sam samo izneo svoje misljenje.
sale_band je offline  
Star 26.06.2012, 01:39   #27
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Cinjenica je da je pa800 novija i tehnicki naprednija sprava i jos uvek se zvanicno proizvodi.

Jedina tehnička prednost je mogućnost da čita usb fleš, koju drugu TEHNIČKU prednost ima pa800 u odnosu na pa800, baš si me zaintrigirao, neće se naljutiti moderatori ako odgovoriš na ovo pitanje, verujem da i njih zanima?


Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Te price za "RAM i plocu" ne podrzavam iz licnih stavova i razloga o kojima nebih sada da polemisem.

Kao na primer? Znači mi koji smo se opekli i platili školu (meni se 3 puta kvarila u 3 meseca) smo budale a kvarovi su izmišljotina?

Postoje 2 vrste pa800, oni koji su se kvarili i oni koji tek treba da se pokvare.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline  
Star 26.06.2012, 01:46   #28
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikadvisekorg

zato lepo kupis korg pa 500 i nemas te probleme
nego da vam javim,jedan moj kolega je kupio dva PA 800,jedan za ne daj boze da ima.
dobra je to klavijatura ali za izbegavanje.A sto se tice PA1xpro nemam zamerki sem sto je mnogo teska i velika.Inace je vrhunska sprava
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 26.06.2012, 02:44   #29
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Jedina tehnička prednost je mogućnost da čita usb fleš, koju drugu TEHNIČKU prednost ima pa800 u odnosu na pa800, baš si me zaintrigirao, neće se naljutiti moderatori ako odgovoriš na ovo pitanje, verujem da i njih zanima?





Kao na primer? Znači mi koji smo se opekli i platili školu (meni se 3 puta kvarila u 3 meseca) smo budale a kvarovi su izmišljotina?

Postoje 2 vrste pa800, oni koji su se kvarili i oni koji tek treba da se pokvare.
Sta se, bre, odmah palis?
Gde pise da ja (ili neko drugi) moram da se slozim sa tvojim misljenjem i obrnuto?

Ako ti je crko RAM, nije smak sveta jbg,
Ako je nesto drugo bilo u pitanju, opet jbg.
sale_band je offline  
Star 26.06.2012, 04:32   #30
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne skreći sa teme, koje su tehničke prednosti pa800 nad pa1 nisi mi rekao?

ja i ne tražim da se bilo ko slaže s mojim komentarima, iskreno baš me briga, ali kad neko ostavlja neargumentovane komentare ne mogu a da ne repliciram.

Kao prvo ne znam za šta tebi služi klavijatura, možda da sviraš mački ili papagaju kod kuće, ja od nje živim i zarađujem i drugog zanimanja nemam, i ne smem sebi da dozvolim rizik da imam nestabilan instrument koji može da me za*ebe na sred tezge.

Ako je crko ram 100evra, ako je crkla ploča 250-350e, ako crkne i jedno i drugo sam računaj, a gde je tu odlazak do servisa, čekanje da stignu delovi, pa nerviranje, pa šta ako ti se to desi na sred svirke, i udaljen si od kuće, a i da nisi nemaš rezervnu.... aranžer, sam sviraš sa pevačem a "alat" ti se pokvari na sred svirke..... ili trebaš da ideš na tezgu a nemaš instrument?

Ja sam kroz to prošao, 3 puta mi se sranje kvarilo u roku od 3 meseca koliko sam je imao.

Popravke i 3 puta nošenje na servis su me izašle više od 500e jer mi je crkla i ploča i ram, neka hvala to đubre neće kod mene ni u avliju da ne baksuziram ostale klavijature.

Ako je to za tebe sitno onda ne znam šta tražiš na ovom forumu idi na neki gde diskutuju o jahtama i avionima.

20 muzičara iz mog okruženja koje mogu imenom i prezimenom da navedem su imali isti problem, samo dvoje znam da nisu imali problema sa pa800 njima i dan danas radi.

Da ne bi otišao mnogo u off jer je tema o pa1x, samo sam ti ukazao na neke činjenice nadam se da uprava neće zameriti smatram da je ovo itekako u vezi sa pa1x.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije