Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2013, 20:43   #11
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto rece kolega @Sejox, u G600/800 NE IDE standardni floppy kao za komp....Mozda imaju pozadi iste/slicne ulaze i napajanje, ali bas zbog toga sto si ga ti menjao i to ti nece floppy, jer nisu sigurno isti kao na kompu i verovatno ti zbog toga i nece citati....Jel si skidao ti originalni floppy pa ubacivao te druge iz zezancije ili sto ti taj fabricki originalni nije radio?Imas na Kupujem Prodajem jedan floppy za tvoj G600 original, ali je papreno skup....Jbg....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 21:12   #12
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam jednom na g800 slični problem. Uspio sam osposobiti flopy drive, i u svom tom izučavanju, otkrio sam da u g800/g600 ide flopy drive koji ima napajanje samo +5V. Flopy iz PC-a ima +5V i +12V. Uspio sam nabaviti 2 kom flopy-a iz starijih kompjutera koji imaju napajnje od 5V i oni su radili na g800 bez problema. Mislim da je proizvođač bio Samsung. Pogledat ću koji je točno model pa javim
Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 12.02.2013, 21:41   #13
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ktisljar Pokaži Post
Imao sam jednom na g800 slični problem. Uspio sam osposobiti flopy drive, i u svom tom izučavanju, otkrio sam da u g800/g600 ide flopy drive koji ima napajanje samo +5V. Flopy iz PC-a ima +5V i +12V. Uspio sam nabaviti 2 kom flopy-a iz starijih kompjutera koji imaju napajnje od 5V i oni su radili na g800 bez problema. Mislim da je proizvođač bio Samsung. Pogledat ću koji je točno model pa javim
Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja

Evo i slike sa svim podacima za flopy-drive. Nadam se da sam barem malo pomogao.
Pozz
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Floppy za G-800.jpg (30,7 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 13.02.2013, 10:35   #14
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rolanda sam kupio skoro i njegov fabricki floppy drajv valjda treba da bude crni jer je i on crn medjutim meni je dosao neki bijeli isti ovakav kao sto kolega @ktisljar likao Samsungov 5V 0.7A samo malo slova ta drugacija gore oznake ja mislim ... i covjek mi tvrdi kaze da radi citatc njegov sin to svirao malo dijete pa uzeo Korga PA 50 SD novog pa ovog prodao... i on i sin mu ne znaju nista oko toga kazu da im je neki muzicar ubacio ritmove i boje i nista nije dirano ... al zanima me ako floppy radi u racunaru zasto nece na klavijaturi da li je moguce da se zaprljao pa da ga ocistim i otvorim ili stvarno taj ne odgovara mom rolandu ili nesto drugoo .... znaci lapmica svijetli na floppy stalno ubacim floppy i cim ga ubacim cuje se da ga okrece al tiho i vrti vrti moze godinu tako da vrti disk ali nikakvog efekta nema .... stvarno ne razumijem ...
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 11:27   #15
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ewo i par slika kako to sve izgleda i o kakvom floppy citacu je rijec i povezivanju ..
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 13022013139.jpg (96,5 KB, 22x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 12022013119.jpg (98,1 KB, 16x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 12022013120.jpg (88,6 KB, 15x skinuto)
Highslide JS
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 15:27   #16
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Fabricki floppy drive je crni, i u tom slucaju se radi o originalu....Tebi je stavljen beli i to, sto znaci da je menjan i da nije originalni, a to sto ti je taj "pricao price" da nezna sta je i kako je, da li je menjano i to, to mogu da se kladim da nije tacno....Vidi prvo ovako....Taj floppy kabli siroki sto ide iz floppy-ja u plocu, iscupaj sa obe strane, pa im recimo zameni krajeve i malo izduvaj one pineve na kablu gde dolazi do kontakta, pa onda ubaci u floppy i probaj....Ako ne, cini mi se da si pomenuo da imas jos neki citac....Ako imas, probaj stavi njega, pa vidi da li ce da radi, a ako ne, otvori floppy i ocisti onaj pokretni laser gore sto cita podatke, jer nemas sta da izgubis, jer definitivno ne radi, a za to vreme nalazi drugi floppy drive, jer druge solucije nemas....Znaci dok ne nadjes, otvori taj floppy koji ne radi, pa ocisti onaj gore laser i unutrasnjost takodje, pa vidi probaj onda da li ce da radi ili ne....Ako nece, definitino ti je crkao Floppy drive, jer ako si rekao da diskete su menjanje i sve nove, a bas da nijedna nece je malo nemoguce....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 13.02.2013, 15:35   #17
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jutros sam bas to radio otvorio floppy koji je dosao na njoj cistio sve i vratio nece ... ista stavar ... izvadim iz racunara flopy drajv crni neki stavim u klavijaturu ist lapmica zelena sija sve ubacim floppy cuje se da okrece al nista ne cita, mijenjao kablo nista nece .. stavio kablo na klavijaturu ustekao i u floppy drajv na oba nacina pokusao ustekati, na jedan radi zelena a kada preokrenem kabel ne radi zelena nema sta nema nistam probao dalje imam jos neki stari bijeli floppy citac i na njemu ista stvar .. e sad se ja pitam da li je moguce da nijedan od tih floppy citaca ne rade, ili je moguce da nijedna floppy disketa ne radi u sto cisto sumljam na racunaru rade perfektno, e jos ima jedna stvar... da li u klavijaturu mogu uci virusi ... posto imam nekih boja koje kad otvorim jednostavno stane klavijature i ne mogu nista moram je ugasit pa ponovo upalit nazivi tih boja su neke hieroglife i neki upitnici sta vec da li bi pomoglo da resetujej je ono WRITE drzim i upalim da li bi procepila onda? a jos drugo me brine sta ako to uradim a opet ne mogne nista i nit imam ritmova vise nit boja nit nista kako onda ubaciti ... stvarno ne mogu da vjerujem da tri floppy citaca koja rade na kompu i u klavijaturi i svijetli zelena lampica stalno da ne rade i da ih ne prepoznaje ... :/ ako nista sta mislite da li da se rijesim te klavijature onda ili se to moze popraviti ... kako su je ovako glupo napravili nije mi jasno
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 16:03   #18
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stvarno zajebana situacija Slusaj ovako....Ja sam tako jednom slucajno preokrenuo te kablove za napajanje ako si ih i ti tako preokretao i tako spalio floppy drive...Znaci ako nece onako kako je propisano, nece sigurno i kada se okrene....Sad lupam, mozda kada si okrenuo spalis drive, ali onda ne bi svetleo....Hmmm....Diskete pretpostavljam nisu, jer cim kazes da rade na kompu, radice sigurno i ovamo....E sad....Mozda i probaj reset klavijature, ali onda mozes i da ne dobijes nista, tj. izgubis sve iz klavijature, a i moguce da ne resis problem sa time....Stvarno neznam sta jos moze da bude....Ako probas nekoliko floppy drive-ova i ni jedan nece (verovatno svi neispravni), a i pritom diskete rade na floppy na kompu, a u klavijaturi nece, onda sem floppy drive-ova koji su ili svi neispravni ili je neka greska na maticnoj ploci u samoj klavijaturi....Stvarno neznam sta jos moze biti.... Pozdrav i srecno u resavanju problema....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 16:09   #19
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da je greska u klavijaturi onda kako su ubaceni ovi ritmovi sto imaju u njemu na USER i Boje znaci to nije siguno mozda da je nesto nakon toga poremetilo ko ce ti ga znat diskete sigurno nisu kabel sigurno nije jedino ili je floppy drajv ni jedan nije adekvatan za nju i ne prepoznaje ga ili je nesto do nje onda ili ja ne znam to i jos nesto ona druga dva floppy citaca kad spojim i sija zelena lampica i ubacim floppy i bude neko virijeme u klavijaturi izvadim je i stavim u komp i pise da je moram formatirat i ne mogu je otvorit ja je format i ubacim ritmove i ubacim floppy disketu u onaj drajv sto mi je dosao uz nju i okrece okrece i izvadim vratim u racunar radi disketa ne trazi format i kad ubacim idem gore na F5 disk i stisnem load i lijevo ima ono INT memorija i izbaci ritmove i prebacim da DISK i nista sve prazno i cekaj cekaj nista ne izbacuje stvarno ne razumijem koji joj je djavo
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 16:15   #20
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma floppy drive je tebi definitivno stradao....To kako ima boje i ritmove pre toga ako je bas hteo, mogao je sa crnim originalnim flopi drajvom da ubaci ritmove i boje i posle njega izvadi i sacuva za tebe, a tebi da taj npr. koji ili ne radi ili je bio pri kraju zivota....Znaci, moraces da nadjes drugi flopi drajv koji sigurno odgovara i pase, a onaj deo sto si rekao kada ubacis disketu i kada promenis gore sa onom listom fabrickih ritmova na ritmove koji su na disketi, taj deo uopste ne treba da se radi kada je ispravan flopi drajv, vec on cim ubacis i pritisnes F5, odma ti se pojavljuje lista ritmova na toj disketi bez pomeranja da ti pise DISK, vec on to sam pomeri....Flopi drajv ti je definitivno stradao....Moraces da nadjes drugi....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije