Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2013, 16:23   #21
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tako sam i ja nekako skontao ili je floppy draj crkao ili je treba resetovat pa zasad cu vijdet prvo naci floppy drajv ako nadjem a opet ne htjedne onda cu je resetovat pa nek bude sta bude a de mi samo reci jel u nju moze bilo koji floppy drajv samo da treba da bude napajanje 5V ili moraju biti bas bas neki posebni neke verzije .. i znaci nema veze sto zelena lapmica stalno svijetli i kada ima i kada nema diskete unutra ... ? i hvala ti punoo na pomocii
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 16:30   #22
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemoj da je resetujes za dzabe....Resices problem sa bojama da nema tih upitnika i to, pa da ucitas novi set boja, ali to sigurno ne resava problem ucitavanja ritmova, jer nema to nikakve veze za flopi drajvom....Potrazi ti flopi drajv da bude 5v, ali najbolje je ima jedan lik na kupujem prodajem prodaje jedan flopi drajv....Posalji mu poruku ili ga pozovi da ti kaze tacan model ili jos bolje neka ti slika taj flopi sa one strane gde je nalepnica sto prodaje, pa neka ti javi....Crni je njegov i original je, ali taj lik mnogo ceni te delove....Probaj pozovi, pa vidi....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 13.02.2013, 16:49   #23
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

joj drug ja sam iz Bosne ispane me to jos skuplje onda dok prevoz dok ovo dok ono.. pokusat cu naci ovamo kod nas od 5v ispravnih nekoliko ako ne mognu nista onda je prodam ili zamijenim za nesto nema mi druge ha ya a to sto se tice znacim cim upalim klavijaturu i gore gdje pise naziv boje stoji nesto Free nsto tako i samo stisnem ono UP i DOWN gdje pa stinesm up i stane klavijatura zasteka i moram je ugasit i upalit zasto to?
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 16:58   #24
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvo sto moras kad upalis klavijaturu je da zakljucas sa desne strane u Keyboard Mode cini mi se opciju Style i KBD mode (1 i 3 taster) pa onda tek da ucitavas ritam iz user memorije i to....Nisam ja mislio da ti kupujes odma, nego da ti ucini tako sto ce ti slikati gornju stranu flopi drajva da ti posalje sliku i tacno ti kaze ta slika koji je model tog originalnog flopi drajva....Tako ti je najbolje, pa onda kod tebe tamo nadjes neki slican po uzorku na taj originalni sa Kupujem Prodajem....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
neowar (13.02.2013)
Star 13.02.2013, 17:00   #25
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

aham hvala ti puno na savjetima ... ajd samo posalji mi u pp link od tog sto prodaje to ako ti nije tesko ... lijep pozdrav
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 17:07   #26
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aco,ne treba nista zakljucavati kad ubacuje ritmove.
To nije potrebno u tom trenutku.
Nego ja osjecam,a volio bih da se varam,da se neko "kutarisao" te
klavijature na vrijeme i "uvalio" je @neowar-u pod ispravnu,ali po
onom sistemu "drzi vodu,dok majstori odu".
Ne smije nista da "koci" kad se bilo kakav taster pritisne.
Sve to mora da radi kako treba.
Ta klavijatura je zrela za fabricki reset - po mom misljenju,mnogo koristena,
ko zna kakvi su ritmovi u nju ubaceni,kakve boje....
A kao sto se vidi i hardverski je neispravna - floppy drive je neispravan.
Neko se toga,na zalost,rijesio i "nasao zrtvu".
Ali valjda ce se popraviti.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 17:13   #27
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam mislio ja Sejo kada se ubacuju ritmovi, nego ritmovi koji su vec u user memoriji i cim upalis i ako ne zakljucas sa desne strane Style i KBD mode, onda cim pokusas da ucitas ritam on ti ispisuje poruku neku tipa "Rumba_1 is not loading" ili tako nesto u tom fazonu....Znam ja to kad sam probavao....Znaci kad upalis i kada ti pise gore "Free pnl" (free panel), odma se treba zakljucati style i kbd mode, pa onda izabrati koj hoces ritam iz user memorije, jer pretpostavljam da mu zbog toga blokiraju i menja ritmove kako hoce i to....I sto kazes....Sve je to prethodni vlasnik radio da bi utrapio nekome klavijaturu, jer je em zrela za reset i to, jer sto kazes ko zna sta je sve ubacivano, pa je pobrkalo OS totalno, a ovo za floppy drive je preslikana ova tvoja recenica: "drzi vodu dok majstori ne odu"....Morace da resi prvenstveno taj problem sa flopi drajvom, pa tek onda ovo ostalo, jer ovako bar ima nesto u user memoriji....Kada uradi reset, popravice se stanje dosta, ali tek tada nece imati nista, tako da je prioritet prvo flopi drajv....Pozdrav
@neowar Poslat ti je link na pp
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 17:14   #28
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ritmovi rade svi uredno, samo boje kad mijenjam onda zeza stvar i samo neke boje zakoce ne sve jbg najvjerovatnije da cu je i ja zamijenut za nesto ili prodat nekome stim da cu rec o cemu se radi ja sam covjeka zvao i covjek je rekao da je sve radilo i rekao je da ce mi naci neki floppy ima nekog muzacara zna pa on kaze da se to moze nac do 10€ ispravno ... pa sad da li ce nac ili ne najvjerovatnije da cu je prodat i otic ce dok on to najde hehe
neowar je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 17:20   #29
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sacekaj ti taj flopi i kada ti stigne, prvo sto radis je da probas ispravnost, a drugo odma sto radis je MASTER RESET klavijature, jer je taj G600 mnooogo rabacen kada ti blokiraju boje....I meni se to jednom desavalo posle mnogobrojnog ucitavanja svakakvih i neproverenih boja i onda to posle kasnije blokira....Znaci odma posle probe ispravnosti uradi reset klavijature i probaj one ritmove sto sam ti poslao ucitaj...Ako hoce, odmah onda uradi fabricki reset klavijature i ucitaj ritmove i boje sto sam ti poslao i uzivaj....Nemoj tek tako da prodajes, jer sad i da hoces da je prodas, niko nece ni da ti je kupi, prvenstveno zbog toga sto ne radi flopi....Znaci, nabavi flopi, reset klavijature, ubaci ono i sviraj, pa tek kasnije ako nisi zadovoljan njom, zameni je, a ne zbog jednog flopi drajva, jer kao sto rekoh, niko nece uzeti "poluispravnu" klavijaturu....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2013, 17:33   #30
neowar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2013
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
neowar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ewo slike prva je kad je tek upalim i pokusao zam zakljucat style i kbd i stinesm UP i opet zakuje, na drugoj eto ritmovi koje posjeduje na USER i 3 slika su te cudnovate boje koje se nalaze na grupi A dok boje koje su na B i C rade uredno a na D nema nista
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 13022013144.jpg (92,3 KB, 15x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 13022013143.jpg (91,6 KB, 12x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 13022013142.jpg (92,9 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
neowar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije