Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.03.2009, 00:10   #1
racko1988
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 421
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
racko1988 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sta mislite?Otezavanje dirki!!!

E kolege citao sam ovde na forumu o otezavanju dirki,stavljanju tegova ispod njih pa rekoh da vas pitam...Do skoro sam svirao na G800,i imao je super dirku,kao sto i sami znate,dobra stara klavirska hamer dirka...E sad nabavio neki VA 5,sa mnogo kracim i losijim dirkama,nego kod g800,pa sam razmisljao da ih otezam tegovima,kako je ovde na forumu i pisalo,na belim dirkama od 10 grama,na crinim od 5...Nabavio sam i tegove i to dosta jeftino,samo ne znam jos uvek da li da radim to...Sta vi mislite?Da li cu dobiti bolju dirku,lepsi osecaj za svirku,kao sto je bilo kod g800?Sigurno nece biti isti,ali makar i priblizno,ja cu biti zadovoljan...Aj odgovorite ko ima sa ovim iskustva,i ako mi preporucite da to radim,kazite sa koje strane da lepim tegove na belim dirkama,da li sa ove spoljne donje strane,koja se vidi kad pogledate ispod dirki,ili sa unutrasnje,a u uom slucaju moram da otvaram sint...Aj pomozite..Hvala i pozz
racko1988 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 00:22   #2
samuraj
Drugar foruma
 
samuraj's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2005
Mjesto: Irig
Postovi: 89
Downloads: 270
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 2
Interesi: Osim muzike, aikido, putovanje, fotografija...
samuraj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
samuraj pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mala digresija, dechko G800 nema klavirsku hammer dirku (vec poluotezanu bla bla bla)... samo toliko... nem'o da se ljutish...

Ziv bio :o) ...
samuraj je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 00:25   #3
racko1988
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 421
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
racko1988 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ok,cuo i ja negde nesto pa rekoh da kazem...Zezam se,mozda i nije ali je opet bolja od VA 5...
racko1988 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 00:54   #4
korg_player
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.03.2007
Postovi: 100
Downloads: 729
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
korg_player befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako zelis da imas tipke imalo slicne kao na g800, morat ces stavljati i teze utege, a i vjerovatno jace federe. neznam ti tocno reci kad naznam kakve tipke ima taj VA, ali znam da g800 ima dosta tvrde tipke

ali ja imam korga tr-a i na njeg sam stavljo utege ali mi se to nije svidjalo pa sam zategnio malo federe tako da tipka bude tvrdja.
Nadam se da kuzis sta ti govorim i da ce ti biti od pomoci
__________________
Denis
korg_player je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 01:02   #5
racko1988
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 421
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
racko1988 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa znas kako,i ja ne znam tacno kako da ti ih opisem,ali otprilike,valjda,kao dirke na G600,ili nekim ranijim modelima E 96, E 86,odprilike takve dirke...A kako da ja zategnem te federe bez da stavljam druge,jel ko zna mogu li naci nove,i bas odgovarajuce!A sta mislis da sa ovim tegovima od 10 i 5 grama necu postici nista?
Dodato:
Kad sam vec poceo post o VA 5 da pitam jos nesto...Isto ovde na forumu sam citao o nekakvoj smart media karti,koja sluzi umesto diskete za skladistenje ritmova...Sta je to u stvari,gde moze sada da se nadje,i kolika mu je stvarna memorija,tj,koliko ritmova moze da stane ne nju?Moze li zip da se ugradi umesto flopija?HDD?Odgovara mi bilo kakva druga opcija sem flopija...Hvala unapred..A da ako neko zna nesto o ovom gore vezano za otezavanje dirki nek pomogne...Jos jednom hvala..

Promijenjeno od racko1988 (19.03.2009 u 02:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
racko1988 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 12:12   #6
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hm sto se tice tegova za VA5, mozes dobiti tvrdu dirku al kao sto je jedan od kolega naveo da stavis te tegova i jace federe al ce ti nastati onda problem ispasce malo filozofija al ajd sad. Sto se tice dirke G800, G1000, VA76, G70 ona je puna dirka izlivena nema tegove i duzina je druga tj. duze su dirke sa jacim federima moze se nazvati kao polu hammer dirka, medjutim u tvom slicaju VA5 moze se desiti mnogo tvrdja dirka zbog duzine (manje-krace dirke) al racunaj na to da ce ti i gumica i aftertouch traka manje trajati nego fabricki sto je napravljeno da traje. Ipak racunaj na to da je tad dirka teza i da ima jaci udarac na samu gumicu i aftertouch traku. Razmisljao sam svoje vremeno da na VA7 stavim tegice al sam odustao jer se brzo pronasao sam kupac

Promijenjeno od RadeKOKI (19.03.2009 u 12:14 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 12:16   #7
racko1988
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 421
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
racko1988 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok hvala,razmislicu onda da li da ih stavljam
A sta mislis da li moze nesto od zipa ili HDD,da se ubaci u VA 5?Rekoh cuo sam za tu smart media card,ali ne znam ni sta je ni gde da je nadjem...
racko1988 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 12:57   #8
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam na TR-u stavio po 15 grama na belim i po 7 na crnim!Zasto?Evo da ti objasnim!Bele dirke su duze a crne krace i od prilike dodje ista tezina kad na crne stavis 6-7 grama zasto sto je duzina dirke manja pa sa tom tezinom je iste tezine kao bela sa 15grama!I imaces mnogo bolji osecaj za svirku!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 13:15   #9
racko1988
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 421
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
racko1988 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta mi preporucujes Marco,da stavim od 15 i 7 grama?A kazi mi je,kolega je gore napisao da se brze habaju gumice i aftertouch traka,kako je kod tebe,jel se stvarno mnogo brze habaju?Koliko dugo ti vec sviras sa tim tegovima?I koje su duzine dirke na TR?Evo slike mojih dirki,ne moze se odrediti iz slike,ali makar priblizno..: http://www.speedyshare.com/502854569.html
racko1988 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 13:30   #10
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Dirke su iste kao i na Tr-u e sad ne znam to oko gumica i trake ipak Rade bolje zna Roland klavijature ali ja bi svakako pojebao gumicu kad mi je laka dirka jer sam navikao da sviram na poluteskim dirkama i onda na onim laganim plasticnim dirkama lupam ko lud!Znam da Pa1xPro ima polutesku dirku i na njoj su zalepljeni tegovi od po 20gr a mislim da i G800 ima dirku te tezine!Ali u tvom slucaju mozes da zalepis od 10 do 15 gr na belim zato sto su i dirke krace nego na G800!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije