Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.03.2013, 22:46   #21
gogili87
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.04.2012
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg le
Interesi: muzika, automobili, racunari, telefoni... tehnika
gogili87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
gogili87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da iznesem i moje iskustvo sa otezavanjem na Le-a.. Kupio sam samolepljive tegice za felne.. i samo zalepio.. Svirao sam tako oko pola god.dosta je znacilo za svirku, bila je brza dirka i bolja za razliku od fabricke Le-ove koja je po meni dosta losa.. Tog Le-a sam prodao i kupio drugog, sad hocu i na ovog da otezam, ali ovaj put cu probati sa obicnim olovom za pecanje i silikonom.. jeftinije je a bice isti efekat.. evo i slike kako je to kod mene pocelo..

Ne belim 10g, na crnim 5, s tim, sto sam ove od 5 morao da secem brusilicom na pola, jer nisu mogli da stanu i onda sam lepio te dve polovine jednu na drugu... Ove od 10g sam morao tako da lepim, jer su tacno siroki koliko i dirka i nisu mogli da stanu u tu supljinu, pa da se ne bih zezao i njih da secem, ovako sam ih zalepio


Promijenjeno od gogili87 (31.03.2013 u 22:49 sati)
gogili87 je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 02:23   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne bude malo 5g na crne dirke, one ionako imaju manju duzinu a samim tim je kod njih, po fizickom zakonu poluge, potrebna veca masa da bi se postigao isti efekat kao kod bijelih dirki, koje su bar za trecinu duze. Kod Fatarovih profesionalnih klavijatura (Ensoniq SD, VFX, ASR10, TS10...) koje su poluotezane (i ubjedljivo najkavlitetnije koje sam ikada imao pod rukom), stvlja se teg od 9g na crne i 6g na bijele dirke pri potpuno istim federima i za crne i za bijele taste.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 03:26   #23
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gogili87 Pokaži Post
Evo da iznesem i moje iskustvo sa otezavanjem na Le-a.. Kupio sam samolepljive tegice za felne.. i samo zalepio.. Svirao sam tako oko pola god.dosta je znacilo za svirku, bila je brza dirka i bolja za razliku od fabricke Le-ove koja je po meni dosta losa.. Tog Le-a sam prodao i kupio drugog, sad hocu i na ovog da otezam, ali ovaj put cu probati sa obicnim olovom za pecanje i silikonom.. jeftinije je a bice isti efekat.. evo i slike kako je to kod mene pocelo..

Ne belim 10g, na crnim 5, s tim, sto sam ove od 5 morao da secem brusilicom na pola, jer nisu mogli da stanu i onda sam lepio te dve polovine jednu na drugu... Ove od 10g sam morao tako da lepim, jer su tacno siroki koliko i dirka i nisu mogli da stanu u tu supljinu, pa da se ne bih zezao i njih da secem, ovako sam ih zalepio


Kad su tegovi bili veci nisi trebao ni da lepis tako...Tegici se lepe na kraju dirke da bio bio pravi osecaj...Ovako prvi put vidim da je neko zalepio
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 14:46   #24
gogili87
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.04.2012
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg le
Interesi: muzika, automobili, racunari, telefoni... tehnika
gogili87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
gogili87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Minicevac Pokaži Post
Kad su tegovi bili veci nisi trebao ni da lepis tako...Tegici se lepe na kraju dirke da bio bio pravi osecaj...Ovako prvi put vidim da je neko zalepio
I ja sam prvi put video ali jbg.nisam mogao drugacije, jedino sam tu mogao da ih zalepim, hteo sam ja na kraj dirke ili bar na sredinu da zalepim, ali kad nisu mogli da stanu u tu supljinu i onda sam morao ovako..

A o gramazi nisam znao koliko bi trebalo, tako sam citao.. i svi su pisali 10 bele, 5 crne.. Sad cu na ovom novom Le-u da lepim silikonom na kraj dirke
Dodato:
Upravo sam zavrsio novo otezavanje na Le-a.. Stavljao sam olova od 9(nije bilo od 10) i 5g na crne.. I ne svidja mi se, ok je, moze da se svira..mnogo ozbiljnije deluje dirka, ali nije po mom ukusu jer je jako teska.. Olova sam lepio na ivicu dirke, kako svi preporucuju, ali mnogo mi je vise prijalo kad sam ih lepio na sredinu, bilo je taman kako treba po mom ukusu.. Ove sam morao da lepim silikonom, jer nisam uzeo samolepljive tegice, tako da necu nista da diram i odlpeljujem.. Moram da se naviknem na ovo.. (izvinjavam se sto pisem dva posta, ali corav sam i ne vidim gde je edit)

Promijenjeno od gogili87 (06.04.2013 u 02:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogili87 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2013, 20:07   #25
jevtabg
Početnik forumacije!
 
jevtabg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.02.2011
Mjesto: BorĐ*ёa - Beograd
Postovi: 37
Downloads: 325
Uploads: 6
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: CharlesHorNB
Interesi: CharlesHorNB
jevtabg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jevtabg pošalji poruku preko AIM messengera jevtabg pošalji poruku preko Yahoo! messengera jevtabg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni su na prosloj klavijaturi Rhodes bile lepljeni neki metalni pravoguaonici po celoj duzini dirki.
Bila je extra laka za sviranje.Ne znam koja je bila gramaza, ali je bilo obicno gvozdje, nije bilo nikakvo olovo.
jevtabg je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2013, 21:08   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Minicevac Pokaži Post
Tegici se lepe na kraju dirke...
Nece biti, nikako. Ubjedljivo najkvalitetnija klavijatura koja je ikad napravljena (ovdje se ne radi ni o kakvom ukusu vec o cinjenicama) i stavljena u jedan elektronski muzicki Instrument je Fatarova 61 Key sa Poly-Aftertouchom a u svoje Instrumente ugradjivao je svojevremeno Ensoniq (EPS 16, ASR 10, TS 10 itd...). Tegovi za otezavanje su postavljani na prvoj petini duzine dirke, gledano sprijeda. Evo i jedna slika kako to u sustini izgleda na jednoj od originalnih dirki ovih Fatarovih klavijatura.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Key.jpg (45,8 KB, 53x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od tranzit (09.04.2013 u 21:12 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 02:06   #27
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nisam video dirku od PA600, ali evo slike kako izgledaju bela i crna fabricki otezana dirka od KORGA PA1x i na kom mestu su otezane. Pored njih su dirke od pa 80 i njihove gramaze.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg KORG PA dirke gramaza.jpg (84,3 KB, 95x skinuto)
Highslide JS
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije